Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3775/bmid_hovory-s-bohem-i-neobvykly-dialog-Fvx-3775.jpg 4 239 57

Hovory s Bohem série

Předpokládejme, že bychom mohli položit Bohu ty nejzapeklitější otázky – otázky týkající se lásky a víry, života a smrti, dobra a zla. Předpokládejme, že by nám Bůh dopřál sluchu a poskytl nám srozumitelné odpovědi. To se přihodilo autorovi této knihy a může se přihodit i vám. Připravte se na rozhovor. Ve skutečném dialogu, odehrávajícím se v nitru každého člověka, který se rozhodl žít v pravdě, nezáleží na tom, k jakému náboženství se přiklání, nebo zda se vůbec považuje za věřícího člověka. Základem je ochota...... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Pragma

Conversations with God: An Uncommon Dialogue , 1995

Jíťa
31.05.2014 5 z 5

PANE BOŽE, proč tato kniha nemá 100%???? Odpovědi se mi dostalo, díky.... Úžasná kniha, úžasná, hlasuji pro zařazení do povinné literatury pro všechny. A na náboženské výklady zákonů světa kašlete, nezapomeňte, že Bibli vymysleli také jen lidé...

jirincz
02.05.2014 odpad!

Pro mě jako římského katolíka nepřijatelné. Jeden z produů New age, který není s katolicismem a v některých ohledech asi i s křesťanstvím slučitelný....

lesumir
08.03.2014 5 z 5

Hovory s životem.

anoti
20.01.2014 5 z 5

Když jsem dostala tuto knihu od přítele, myslela jsem si, že jen žertuje.Nejsem vůbec nábožensky založená, řekl mi jen, ať si slovo Bůh nahradím něčím jiným nebo, ať si ho tak nevšímám.Poslechla jsem ho a během týdne jsem měla přečtené všechny 3 díly.Moc se mi to líbilo a mnohé mi to dalo.Myšlenka knihy kde se člověk baví s Bohem (x) mě nadchla.

PatrikDi
01.12.2013

Mluvili jste někdy s Bohem, o kterém víme, že je všude a ve všem. Dohlíží na nás a když někdo zemře, podle skutku se octne buď v pekle anebo v nebi. Tak nám ve většině příkladů katolický knež vykládá naši posmrtnou cestu. Asi jako jediný, N. D. Walsch, zatím nevím o jiném dalším, rozevírá velmi kontroverzní téma pod názvem Hovory s Bohem. Už ten samotný název v nás může vyvolat nechuť a nezájem jej číst. Proč? Protože se dá předpokládat, že líčení bude ve stylu vyzpovídat se ze svých hříchů a špatných skutků, jak činíme při zpovědi v odělené kabince, kde jsme my a církevní hodnostář. Nebyli bychom daleko od pravdy, kdybychom si toto mysleli. V díle je více než jistá zpověď Walsche. Promítá se v něm jeho lidský příběh, myšlení a představy. Bůh, který začal s ním rozmlouvat tehdy, kdy autor neměl valné mínění o sobě, o vykonané práci a smyslu života. Je to svým způsobem klasický rozhovor dvou akterů, jeden se ptá - Walsch a druhý odpovídá - Bůh, i když někdy se role obratí. Walsch se nejen táže i dává na papír své myšlenky. V Hovorech jsou opravdu cenné informace, stojí za přečtení, stojí v protikladu s učením mnoha náboženství. Nerodíme se s počátečním hříchem, jsme svobodní a nezávislí na někom druhém, myšlenkově soběstační, nikdo nemá právo si uzurpovat moc nad ostatními, národy a ani zeměmi. Stvořeni podle božího rozhodnutí, totožní jak on, jenže on žije věčně a my v omezeném čase. Jak říká, co je nejdůležitějším prostředkem při předávání informací, pomáhání, učení a vychovávání je láska. Tím, že nám dal možnost se samostatně realizovat ve společenství lidí, chce poznat prostřednictvím nás sebe a tím pádem neurčuje kdo je hoden boží milosti, spravedlnosti a ani nerozlišuje na hodné a špatné.
Musím uznat, že pro někoho se uvedené informace těžko stráví, ale jestliže se podívám do minulosti, prozatím jsme se neuměli odprostit od sebe samých, převládal svazek vlivný a finančně silný a prostý (míněno bez prostředků), jedině zřízení za doby Velké francouzské revoluce, demokratický režim, se uměly vymanit a osvobodit lidskou osobu co do práva volného života, projevu a myšlení. Jenže i ty jsou s chybami, protože jsme je vymysleli a ovládal člověk, který není dokonalý. Často se dopouští prohřešků a omylů, toto si myslím je rozhodujícím bodem v každém z nás. Připouštění si vážného a také důležitého smyslu nás může posunout dále v přemýšlení jak ve vědě, náboženství ale zejména ve společnosti.

Moares
11.08.2013 5 z 5

Naprosto skvělá kniha . Dlouho mě nic takhle nenadchlo. Těším se na další díly.

Sklenička
16.06.2013 5 z 5

Vynikající knížka, která vám ukáže cestu k tomu, abyste si uvědomili, kdo jste, kam směřujete, proč se vám děje to, co se vám děje. Bůh v nadpisu není Bohem jednoho náboženství, ale univerzálním Bohem - v knize vedle křesťanských pojmů si všimnete i vlivu jiných náboženství, např. buddhismu, ale objevíte tam i to, proč jsou vlastně všechna náboženství "špatná". To všechno ve formě uvolněného a neformálního rozhovoru.

Mája Jiráskov
02.01.2013 5 z 5

Bavila jsem se o této knize s mým kamarádem, který mi říkal, že je to absolutní nesmysl a ž si ji vymyslel někdo, kdo chtěl jen zaujmout čtenáře něčím novým. Absolutně nejsem tohoto názoru, protože ode dne, kdy jsem jí začala číst se cítím, jako někdo nový. Chápu život úplně jinak a poznávám, že věci, které jsem v ní přečetla vídám v každodenním životě. Je to asi nejlepší kniha, kterou jsem dosavaď četla. :-)

kika 13
06.11.2012 3 z 5

Knížka při které se musí hodně přemýšlet,ale to není na škodu.

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

krásná kniha z oblasti Esoterika,kterou mám velice ráda,koho zaujala,doporučuji koupit si karty...:-) u mě se osvědčily.........

soltera
22.10.2012 5 z 5

Zaujímavá kniha a velmi ma ovplyvnila... doporučujem ju prečítať každému

tonda0
19.09.2012 4 z 5

Krásná kniha s krásnými myšlenkami.Chce to číst pomalu a nad obsahem opravdu přemýšlet. Má to hloubku. Pěkný pohled na Boha v nás i "kolem" nás.

Má Pravda je přítomna v šepotu větru, v bublání potoka, ve hřmění bouře, v šumění deště.
Má Pravda je dotek země, vůně lilie, teplo slunce, přitažlivost měsíce.
Má Pravda - a tvá největší pomoc v době nouze - je tak strašlivá jako noční obloha a tak důvěřivá jako mumlání novorozence.
Je tak hlasitá jako tlukoucí srdce - a tak tichá jako naše společné nadechnutí.
Nikdy tě neopustím. Nemohu tě opustit, neboť jsi můj výtvor, má dcera, můj syn, můj cíl a mé…Já.
Přijď ke mně, kdykoli a kdekoli budeš postrádat klid, kterým jsem. Budu tam.
S Pravdou.
A Světlem.
A Láskou.“

dmc
27.09.2011 4 z 5

Kniha, jež mě bezesporu ovlivnila na celý zbytek života. Nabízí zajímavý pohled jak pojmout Boha, lidskou existenci, a vše se co se okolo nás děje. Když už nic jiného, nutí tato kniha člověka přemýšlet a hledat odpovědi především v sobě.

Faith
09.08.2011 5 z 5

Pro mě byla kniha velkou inspirací právě proto, že se velmi liší od jiných knih podobného žánru. Nepřipadala mi rozvleklá, naopak mi vyhovovalo, že jsou důležité myšlenky opakovány a několikrát vysvětlovány z různých stran. Čtení mě uklidňovalo a poskytovalo mi jiný náhled na svět, který přetrvával i po přečtení. Ale vzhledem k ostatním komentářům mě napadá, že možná není určená k přečtení "naráz". Mě vyhovovalo čtení po malých dávkách v dopravních prostředcích:-) Každý den mě tak kniha "naladila do pozitivních vibrací":-)))

adso_
31.07.2011 4 z 5

Kniha je perfektním začátkem pro ty, kdo hledají způsob jak nově pojmout Boha, jak pochopit pojem Bůh či jen sledovat příběh autora, který sám teprve hledá svou cestu k Bohu. Když osekáme některé monology a zbytečné vsuvky, tak nám zbude velice solidní materiál, se kterým sami můžeme dále pracovat...

ŽabákDokvákal
20.03.2011 odpad!

Mám rád motivační knihy, většinou dokaží člověka přinutit k zamyšlení nad svým životem a většinou v nich najdete nejednu užitečnou radu, jak byste mohli se svým životem naložit.
To ale není případ knihy Hovory s bohem, která je napsána jako rádoby moudrý dialog Boha s člověkem. Přitom je to naprostá slátanina! Nenajdete v ní nic nového, co by už nebylo v motivačních knihách napsáno. Navíc se tam některé myšlenky opakují na několika stránkách stále dokola - chvílemi mi připadalo, že autor neví jak dál. Ať už motivační knihy máte či nemáte rádi, této se určitě vyhněte.

ukázka z knihy:
"Osvícení od vás vyžaduje, abyste poznali něco, co jste nezakusili, a tak to zakusili. Poznání otvírá dveře ke zkušenosti - ale vy si myslíte, že tomu je obráceně. Ve skutečnosti víte mnohem víc, než jste zakusili. Jen nevíte, že víte.
Například víte, že existuje Bůh. Ale nemusíte si uvědomovat, že to víte. A proto čekáte, až to zakusíte. A přitom to neustále zakoušíte. Ale neuvědomujete si to - což je totéž jako byste to nezakoušeli"

Luis
16.03.2011

Z knihy:
"Řeknu vám tohle. Neexistují shody okolností a nic se neděje náhodně. Každou událost si vybíráte, abyste mohli vytvořit a poznat to, čím skutečně jste. Všichni skuteční mistři si to uvědomují. Proto si zachovávají klid a rozvahu i nejhorších chvílích života."