Hovory

Knížka, která pomůže čtenáři znovu prožít Horníčkovy populární a skvělé „Hovory přes rampu“ a televizní „Hovory H“.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138444/hovory-138444.jpg 4.842
Humor, Literatura česká
Vydáno, Olympia

Kniha Hovory

radusak9806

Nemůžu si pomoci, v dnešní době se bych ráda viděla více Horníčků, Werichů, Havlů I Masaryků. Zatím vidím více Zemanů, Babišů a Pitomiu. No ale zpět ke knize, protože o politice a situaci to není.
Je to milé a hřejivé, zvláště teď v covidu, tato kniha umí pohladit. Jakoby říkala, neboj se. Je super, když v tramvaji pod rouškou může člověku vykouzlit úsměv, právě ten úsměv co jde více vidět očima (logicky). Nicméně i to se počítá!

SSTknihy

Laskavý humor pana Horníčka potěší i v písemném podání. Neztrácí nic na své originalitě a zábavnosti, i když sám autor přiznává, že zachytit specifickou atmosféru divadla, reakce z hlediště a ono krásné napětí z toho, jaká otázka v příští sekundě přijde, nebylo právě lehké. Pohodové čtení, po kterém lze sáhnout vždy, když si chce člověk zlepšit náladu.

xxtom
12.08.2019

Kniha, ve které pan Horníček nejen vtipně a moudře odpovídá na dotazy diváků a posluchačů, ale také píše o jeho působení ve filmu, televizi a o jeho spolupráci s panem Werichem.

PoppyDarkgreen
24.03.2019

Knížka mě pobavila a taky jsem se něco dozvěděla o M. Horníčkovi a jeho kolezích (mezi které patřili i samotní tazatelé). Mimo smysl života také během čtení poznáte, jaký je rozdíl mezi vránou nebo kam se poděje tma, když se rozsvítí. Jediné, co mi na knížce vadí je to, že má konec :D.. Doporučuji všem, kteří mají rádi jednoduchý a zároveň mnoho říkající humor a rádi by brali život s nadhledem. Nedoporučuji pošťákům..

harena
21.01.2019

Je málo knížek, které pohladí po duši, jako tato knížka. Po letech jsem ji osvobodila z knihovny a užila si skvělý, vlídný, milý humor.

"Proč je potřeba mnoha chytrých, aby umlčeli jednoho nebo několik hloupých?
Protože umlčování nepatří do výzbroje chytrých, protože umlčováním druhého přestává být chytrý chytrým.
Hloupý nemá být umlčen, ale vyslyšen.
Mlčící hloupý se těžko pozná."

"V Pise je prý věž, která je nakloněna. Ptám se: komu?
Tato věž bude nakloněna každému, kdo k ní přistoupí ze správné strany, takže můžeme říci, že s náklonností věží je to stejné jako s náklonností žen"

ecila13
25.11.2018

Pohlazení po duši.
Pár věcí mě rozesmálo nahlas (třeba napůl odlepené kníry během představení).
Horníček je pro mě nový objev, určitě si najdu jeho další knížky.

Péťa1950
19.06.2018

Vtipné odpovědi na dotazy diváků v knižní podobě. Krásný humor, který nás provázel mládím.

JeKa
16.04.2016

Tuze milé čtení, které svým slohem pohladí po duši a místy rozhýbe bránici.

Krátké pohádky pro unavené rodiče
Krátké pohádky pro unavené rodiče