Hovor se smrtí

Losangeleští detektivové Hunter a Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Pronásledují predátora, který hledá v ulicích a na sociálních sítích oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem. přední záložka: Po náročném týdnu se Tanya Kaitilinová těší na odpočinkový večer doma. Když vyjde ze sprchy, uslyší zvonit mobil. Požadavek na videohovor přichází od její nejlepší přítelkyně Karen Wardové. Tanya hovor přijme a noční můra začíná. Karen je s roubíkem v ústech připoutaná k židli v obývacím pokoji svého bytu. Jestliže Tanya hovor přeruší nebo odvrátí pohled od kamery, bude příště na řadě ona, slibuje hluboký chraplavý démonický hlas na druhém konci linky. A pokud Tanya neodpoví pravdivě na jeho otázku, on její přítelkyni Karen brutálně zavraždí. Jenže vyděšená Tanya si správnou odpověď nevybaví....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341853/hovor-se-smrti-z1H-341853.jpg 4.8473

Robert Hunter (8.)

The Caller (2017)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art

Almenka
dnes

Kdybych mohla dat šest hvězdiček tak dam.Tenhle dil byl bombasticky

Janaves
08. prosince

Moje první kniha od Cartera a líbila se mi moc.

1T0S_
25. listopadu

Carter pokračuje ve své typické dějové šabloně, takže to za více než 3 nebude.

Jako vždy, Carter nám naservíroval dokonalý motiv a zločin. Jeho rozřešení sice trošku pokulhává, ale to u detektivek není nic výjimečného. Co mě ovšem docela zklamalo, je vývoj téhle série. Sedm z osmi knih mělo naprosto stejnou příběhovou šablonu, postavy Huntera ani Garcii se za tu dobu absolutně nezměnily.

3/5 - Popravdě si nejsem jist, jestli se do další Carterovy knihy pustím. Přijde mi, že stále čtu jednu a tu samou knihu, pouze s pár obměněnými detaily a jinými způsoby vražd.

Kamil2
25. listopadu

Po delší době jsem opět sáhl po knize Chrise Cartera. Autor se drží svých zajetých kolejí, které mu zaručují u čtenářů úspěch. Atmosféru umí vytvořit tak hustou, že by se dala krájet a ještě by trochu zbyla. Napětí doslova leze k každé stránky a jeho knihy jsou hutné, nemilosrdné a čtenáře nutí neustále číst dál a dál. Ne nejedná se o světový bestseller, který si budu pamatovat roky, ale svůj účel splnila tahle kniha dokonale.

Arminka
07. listopadu

Pominu to, že všechny Carterovi knihy jsou pro mě bomba, tahle však, i když nevím proč, mě vtáhla do děje natolik silně, že jsem měla párkrát těžké sny. I přesto, nebo právě proto, plný počet bodů :-)....

Zlatinka.Emilly
03. listopadu

Specifický styl psaní, kdy od prvních stránek je příběh napínavý. Bolest, která se nedokáže vstřebat, ani žádným jiným způsobem ji nelze vypustit z hlavy, dokáže vyvolat pomstu na zcela nevinných lidech. I když v tomto případě zas tak o nevinné lidi nešlo, podle pachatele byla každá oběť potenciálním zabijákem.

Reat

Osmá sonda Chrise Cartera do hlubin čtenářovy duše, znovu přinášející náruč hrůz a bizarností zabalených do nesmírně chutného aroma čtivosti a podmanivosti. Cartera a jeho genialitu nečiní popisování vražd, bez výjimky brutálních a nechutných, ale dle mého ony momenty jako káva v čítárně v jednu ráno, seznámení se servírkou při touze se opít kvalitní whisky a podobně. Příběh jakoby v tu chvíli dostal obrysy reálného světa, života a zapůsobil na čtenáře jaksi uvěřitelněji a magičtěji...a vlastně i zábavněji, protože popisovat jen morbiditu vražd a jejich tupé vyšetřování by se asi rychle omrzelo. I u Hovoru se smrtí dostanete přesně to, co od Carterovy knihy s Robertem Hunterem čekáte. Ačkoliv někomu může téměř totožné schéma a šablona připadat poněkud sterotypní, já zde ještě přesto slupnu vše i s navijákem a posílám opět vděčných pět hvězd.

jarka2222

U Cartera jsem si zvykla na vysoký standart. Vynikající detektivka, vrahova vynalézavost, důvody k tak strašným činům, a zase skvělá práce detektivů Huntera a Garcii, mě ale zase zvedla ze židle. Jedno obrovské ponaučení pro čtenáře - opatrně s informacemi, které sdílíme na sociálních sítích, vždy se může najit někdo, kdo toho nějakým způsobem může zneužít.

amanda99

Šestá knížka a Hunter a Garcia opět v akci,super.

Bobina74

Tak tohle určitě ano. Jsem ráda, že jsem přečetla všechny díly této série a jsem ráda, že už další (zatím) nejsou. Tento zatím poslední díl byl skvělý, ale uvědomila jsem si, že už je na mně těch brutálních popisů příliš. Takže jsem ráda, že si teď dám od sadistických, úchylných vrahů chvíli pokoj.
P.s. Ale Hunter s Garciou mi budou chybět, o tom žádná....

LP113

fakt hustý, doporučuji

Arsi

To nejlepší nakonec. Robert Hunter je prostě jednička. Od knihy nelze odejít, úplně vás vtáhne do děje. Carter je snad jeden z nejlepších současných spisovatelů detektivek. Rozhodně doporučuji přečíst celou sérii.

anetka.repova

Já nemám slov. Ne kecala bych, ale kdybych měla se o této knize rozepsat, tak by to bylo na samostatnou knihu.

Cartera zbožňuju, je to můj miláček a na jeho knihy nedám dopustit. Jsou boží, morbidní, dechberoucí a neuvěřitelné.

Brilantní pan spisovatel. Klobouk dolů a hluboce se před jeho talentem klaním.

Lukana82

Opět skvělé čtení.

Danago

Za mě další díl momentálně poslední a nezklamal. Skvěle vymyšlený příběh jako vždycky. To nejlepší z krimi co na trhu momentálně je , je tato série. Knížku jsem vůbec nemohla odložit a málem jsem přišla pozdě do práce.

Nixa

Další díl byl opět skvělý! Myslím, že vše už bylo řečeno. Kdo váhá jestli sérii číst nebo ne, tak určitě neváhejte a jděte do ní! Nebudete litovat.

pifffka

Tak nějak pořád stejně. Morbidní vraždy brilantně vyřeší brilantní detektiv, který nezaváhá ani chvilku i když se octne v ohrožení. Prostě nic překvapivého. Možná jen to, že se nejedná o alkoholika.

Adelajda_4

Tak a série dočtena, kniha byla skvělá, dala jsem ji jedním dechem, stejně jako celou sérii, tu jsem zvádla za měsíc a půl. Přiznám se, že jsem si knihy půjčila spíš ze zvědavosti, ale doslova mě pohltily. Hlavní hrdinové byli moc sympatičtí a jako plus shledávám, že se tam neřešily žádné milostné eskapády. Občas byl sice děj předvídatelný, ale stejně to bylo skvělé a už se moc těším na další pokračování.

oleg

Opět skvělé čtení,jen bych se opakovala,přečteno jedním dechem....

saez

Právě mi došel Carter, fňuk :-( Dočetla jsem polední knihu série, která mě skutečně bavila. Hunter i Garcia mi budou chybět.

piittii

Christ Carter ani v posledním díle série nezklamal! Jen ten překlad byl tentokrát opravdu hodně slabý.

hellena1523

Carter v té nejlepší formě! Opět naprostá spokojenost!

Ivi835

Skvělá kniha Carter nezklamal. Doufám, ze budou další takové :)

petra5721

I přes to, ze struktura obsahu knihy je stále stejná, Carterovy knihy vždy přečtu bez mrknutí oka!

alexis818

Právě dočítám ,zase super čtení.Prostě tak,jak lze od autora čekat.Aje to tady,poslední díl serie,sakra,bude mi chybět.Tak honem,honem,další díl.Hunter prostě fakt umí.

Citra642

Super! Ten spisovatel to ale umí.

Evik84

přečteno, napínavé, zajímavé čtení, doufám, že napíše ještě další knihu :-)

Jablotro

A je to tady :-( Celá série přečtená, co teď budu číst? :-D No, konečně se vrhnu na Počátek ;-) Ale zpátky k Hovorům. Takže jak jinak, než že celá série si pevně drží svůj standart. Ačkoliv jsem se opět snažila, na pachatele jsem nepřišla, i když tentokrát jsem byla velice blízko (můj typ byl fotograf :-D) Nápad a motiv opět krásně propojený a opět se dostavil pocit lehké lítosti a pochopení nad pachatelem. Co se mi líbilo moc na všech dílech bylo, že člověk se nemusel zabívat nějakým Robertovým vztahem :-D V prvním díle sice něco bylo, ale vůbec mi to nevadilo, bylo to takové okrajové, i když pro celkový děj dost důležité :-). Ale fakt, že to tam nekazila nějaká ženská se mi líbil, stačila Anna od Carlose :-D Takže celkové shrnutí je, že se mi bude po klukách fakt stýskat. Knihy mě bavily všechny, nikdy jsem se nenudila, a vždy jsem byla velmi překvapená. Chris Carter pozvedl laťku opět o trochu víc. Obávám se, že se bude těžko překonávat.

kofina

Zase jeden zajímavý příběh od Cartera, teď už vím, že kdykoliv po něm sáhnu, tak nešlápnu vedle. Jediné, co doporučuji, nečtěte sérii najednou nebo v krátkém období - knihy fungují pořád na stejném principu, scénáři, využívá stejných momentů napětí (kromě Zloby) a v závěru se vždy hlavní postava ocitne v ohrožení života. Každopádně zápletky má bezkonkurenční.

michal7790

Napinava kniha, ani jsem nedychal. Zaver velmi velmi prekvapivy