Hovor se smrtí

Hovor se smrtí

Losangeleští detektivové Hunter a Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Pronásledují predátora, který hledá v ulicích a na sociálních sítích oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem. přední záložka: Po náročném týdnu se Tanya Kaitilinová těší na odpočinkový večer doma. Když vyjde ze sprchy, uslyší zvonit mobil. Požadavek na videohovor přichází od její nejlepší přítelkyně Karen Wardové. Tanya hovor přijme a noční můra začíná. Karen je s roubíkem v ústech připoutaná k židli v obývacím pokoji svého bytu. Jestliže Tanya hovor přeruší nebo odvrátí pohled od kamery, bude příště na řadě ona, slibuje hluboký chraplavý démonický hlas na druhém konci linky. A pokud Tanya neodpoví pravdivě na jeho otázku, on její přítelkyni Karen brutálně zavraždí. Jenže vyděšená Tanya si správnou odpověď nevybaví....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341853/hovor-se-smrti-z1H-341853.jpg 4.7388

Robert Hunter (8.)

The Caller (2017)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art

Jablotro

A je to tady :-( Celá série přečtená, co teď budu číst? :-D No, konečně se vrhnu na Počátek ;-) Ale zpátky k Hovorům. Takže jak jinak, než že celá série si pevně drží svůj standart. Ačkoliv jsem se opět snažila, na pachatele jsem nepřišla, i když tentokrát jsem byla velice blízko (můj typ byl fotograf :-D) Nápad a motiv opět krásně propojený a opět se dostavil pocit lehké lítosti a pochopení nad pachatelem. Co se mi líbilo moc na všech dílech bylo, že člověk se nemusel zabívat nějakým Robertovým vztahem :-D V prvním díle sice něco bylo, ale vůbec mi to nevadilo, bylo to takové okrajové, i když pro celkový děj dost důležité :-). Ale fakt, že to tam nekazila nějaká ženská se mi líbil, stačila Anna od Carlose :-D Takže celkové shrnutí je, že se mi bude po klukách fakt stýskat. Knihy mě bavily všechny, nikdy jsem se nenudila, a vždy jsem byla velmi překvapená. Chris Carter pozvedl laťku opět o trochu víc. Obávám se, že se bude těžko překonávat.

kofina

Zase jeden zajímavý příběh od Cartera, teď už vím, že kdykoliv po něm sáhnu, tak nešlápnu vedle. Jediné, co doporučuji, nečtěte sérii najednou nebo v krátkém období - knihy fungují pořád na stejném principu, scénáři, využívá stejných momentů napětí (kromě Zloby) a v závěru se vždy hlavní postava ocitne v ohrožení života. Každopádně zápletky má bezkonkurenční.

michal7790

Napinava kniha, ani jsem nedychal. Zaver velmi velmi prekvapivy

Timkim

Jedna z jeho lepsich. Jen vrah byl absolutne prekvapivy, bez nejmensich naznaku.

March

Opět plný počet hvězdiček, knížka mě opět pohltila a napeti, zápletka, obcas jsem se nachytala, že přestávám dýchat:-)
Jen mi bude RH chybět, přečteno všechno co vyšlo.
Takže pane ChC, šup, šup, další díly

Twinny

Ještě u předposlední kapitoly jsem chtěla dát jen 3*. Jakoby si Chris řekl, "sakra, stránka 300 a oni ví kuloví. Ale jak je navést správným směrem. Hm, jo tohle, to by šlo." Ale poslední kapitola mě dostala.

Lotka

Závěr knihy trochu uspěchaný, ale jinak již klasika, která se dala od Cartera čekat, takže dobrá a napínavá detektivka.

ryzskej

Pro mne osobně zatím nejslabší kniha z celé série s Hunterem. Jak jsem se na ni těšil (přesně jako na všechny předešlé carterovky), tak mě po přečtení usadila na zem. Mírné zklamání.

Mug

Knihu jsem přečetla za jediný den, během asi šesti sedmi hodin. Po dobu čtení mi viselo v hlavě slovo "kvalita". Bezpodmínečných pět hvězd. Zvažuji, zda díky tomuto kousku neupravím hodnocení u knih podobného žánru.

JohnnyKa

Trochu slabší než předchozí dva díly v sérii. Ale každopádně další povedená "Carterovka" ;).

moudivlacek

Tak tomu říkám něco!!! Nevím, jestli mě bolí žaludek, že jsem na konci knihy a tudíž už žádné hrůzy mě nečekají, nebo z toho, jak moc jsem to se všemi hrdiny prožívala, zvlášť utrpení s oběťmi. Hunter to zde říká dobře - jsou dvě oběti - mrtví a ti, co s pocitem viny žijí jako "mrtví".
A i když jsem pochopila bolest vraha, dle mého mu to nedávalo právo k tomu, co udělal, takže jsem s ním slitování mít nemohla.
Nikdo nemá právo rozhodovat takto o životě druhých.
Carter se u mne touto sérií rozhodně zařadil mezi excelentní spisovatele a já jej i všechna jeho díla doporučuji. Jen ale silným žaludkům a pevným nervům.

georginaa

Doufám, že jsou další díly od tohoto autora, přečetla jsem všech 8. dílů, které byly u nás vydané. Skvěle napsané detektivky.

Lenka40

Já už prostě nevím jaké mám psát komentáře ,abych se neopakovala. Opět výborně napsaný a promyšlený příběh. Samozřejmě jsem vraha neuhodla . Chris Carter je můj TOP spisovatel a už se těším na další knihu .

Nikol117

Myslím si, že tahle kniha moc komentářů nepotřebuje. Miluji Roberta Huntera!

Evule81

Super napínavá a drsná knížka. Ale takové mám ráda, takže jasných 5 *

denča1000

Další fascinující psycho díl od Cartera. Ačkoli jsou jeho knihy opravdu sadistické, hltám je každým douškem, až se mi občas zvedá žaludek a když se setmí, kniha se číst nedá. Každopádně jsem si všimla, že v každém díle je detektiv v nebezpečí, neboť se setká s vrahem ještě před jeho dopadením a vlastně vždy je vrahem někdo, s kým se detektivové v průběhu vyšetřování setkali. Ale to je prostě asi spisovatelovo pravidlo.

Magnovak

Naprosto fascinující, zvrácené, ale když se pak dostanete k pointě... Inu, ať si názor ráčí udělat každý čtenář, za mě osobně asi nejlepší kniha ze série.

Ewik

Páni!! To bylo vážně něco. Ultra násilné, Ultra čtivé, ale hlavně Ultra geniální. Autor mě nenechal na pochybách, že skutečně umí a v psychologii osobnosti čte jako v otevřené knize.
Otáčení jednotlivých stránek mě chvílemi dost děsilo a párkrát jsem se přistihla, že zavírám oči a je mi nanic z toho nechutného vykalkulovaného násilí. Vůbec jsem od stránek nedokázala odtrhnout oči a zcela se ponořila do té fascinující mozaiky, která se přede mnou s každou další stránkou skládala. Geniální a děsivě věrohodné psychologické dílo - nezbývá mi tedy nic jiného, než jít sehnat další knihy.

Evka27

Tak jsem si ji šetřila a dnes jsem ji dala na jeden zátah. Opět skvěle, co dodat.

Mischone

Knihu musím vřele doporučit, stejně jako ostatní knihy od Ch. C. Je to čtivý, překvapující a napínavý příběh. Na konci člověk stránky doslova hltá jak je to skvěle napsané, jak to dává smysl a jak do sebe vše zapadá. Taky jsem byla mile překvapena, že se to opět netočí kolem vraha, který byl v dětství týraný, přehlížený či zneužívaný jako ve spoustě jiných detektivek. Bylo to z jiného soudku a to je to čemu člověk přidá další plus.

Dobby888

Musím říct, že věechny knihy od Cartera jsou skvělé a poutavé, přesto u tohoto dílu mi přišla jistá podobnost s těmi předešlými. Ačkoliv jsem se u něj nenudila a čekala na rozuzlení, tak nějak se nedostavilo takové nadšené woow. Proto musím dat 4*. :-)

Hella

Jak jsem zpočátku bývala nad Carterovými knihami nadšená, tak s přečtenými tituly moje nadšení slábne. Ano, autor nepochybně umí výtečně psát, ale popisované morbidity (a že to není nic pro slabý žaludek) se začínají opakovat a autor sám sebe vykrádat. Občas jsem se trochu nudila, občas naopak musela děsuplné pasáže přeskakovat.

cumpa

Co k této knize říct. Je to první kniha, kterou jsem četla od tohoto autora a určitě si přečtu i další. Od knihy jsem se nemohla vůbec odtrhnout, hrozně jsem chtěla vědět, jak to dopadne, opravdu napínavé od samého začátku, jen tedy na mě místy někdy až dost masakr. Miluju knihy, kde dojde k nečekanému rozuzlení. Fakt skvělý. Někdy bychom se měli nad tím, co kde zveřejníme fakt zamyslet.

Demonlover

Chris Carter opisuje už i od sebe, ale stejně tomu nedám pod 4 hvězdičky. Má to dobře zkombinované :).

LucaDusa

Moje druhá přečtená od Cartera a opět skvělý počin! Je pravda, že při prvním čtení autora bylo vše nové, kdežto v dalších dílech už někdy tušíte, co čekat... Což mně vůbec nevadí, protože Carterův styl je prostě nejlepší (v této knize navíc šokovalo odhalení osoby vraha a zajímavý motiv vražd). Mistrovské!

DJANKA

Kniha se mi dostala do ruky na doporučení a musím říct: "....je to teda mazec...." a to hned od první stránky. Krátké kapitoly končí vždy tak napínavě, že prostě musíte číst dál. A když dočtete celou knížku, tak nechcete, aby to už skončilo. Prostě super čtení a to i přes to, že to bylo docela drsné. Možná i trochu na zamyšlení, sociálními sítěmi současný svět žije, ale........

Evča123441

Výborná kniha.Přečteno jedním dechem.Hned jsem si pořídila další.Už se na ní těším.Doporučuji.

martin0273

Pro mě jedna z nejlepších knižních sérií. Osmý díl o Hunterovi přináší opět to, co jsem očekával, a byl jsem velmi spokojený. Nicméně bohužel, osmý díl je velmi podobný dílům předchozím a mnoho situací se opakuje. To ale nemění nic na tom, že se to čte prostě skvěle. Vždy, když chcete jít spát, kapitola skončí tak napínavě, že musíte číst dál.

Líbil se mi námět vraha a především skvělá vedlejší příběhová linka s panem J. Trošku mi vadí, že Hunter opět přijde na vyřešení případu zcela sám, opět si se všem poradí a jeho kolega vždy působí, jako ten hloupější. Nic to ale nemění na tom, že se těším na další pokračování, které má vyjít už za měsíc!! :)

Gabi90

Neviem ako to ten Carter robí, že ma vždy uplne ohromí. Posledné kapitoly to som sa už doslova triasla nedočkavosťou a stránky som naozaj priamo hltala očami. Tomuto autorovi by som chcela strašne vidieť do hlavy, lebo to čo sa mu tam odohráva musí byť niečo neuveriteľné.

tulip131

Všechny Cartrovy knihy v ději "běžely", tato byla jediná, která "klusala" přesto byla napsána opět skvělé, poutavě a vrah nebyl znám do posledních stránek. Autor, který mě vážně baví.