Hovor se smrtí

Losangeleští detektivové Hunter a Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Pronásledují predátora, který hledá v ulicích a na sociálních sítích oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem. přední záložka: Po náročném týdnu se Tanya Kaitilinová těší na odpočinkový večer doma. Když vyjde ze sprchy, uslyší zvonit mobil. Požadavek na videohovor přichází od její nejlepší přítelkyně Karen Wardové. Tanya hovor přijme a noční můra začíná. Karen je s roubíkem v ústech připoutaná k židli v obývacím pokoji svého bytu. Jestliže Tanya hovor přeruší nebo odvrátí pohled od kamery, bude příště na řadě ona, slibuje hluboký chraplavý démonický hlas na druhém konci linky. A pokud Tanya neodpoví pravdivě na jeho otázku, on její přítelkyni Karen brutálně zavraždí. Jenže vyděšená Tanya si správnou odpověď nevybaví....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341853/hovor-se-smrti-z1H-341853.jpg 4.8535

Robert Hunter (8.)

předevčírem

Precteno jednim dechem. Bomba

Pihulka
předevčírem

Byla jsem napnutá jak kšandy, super.díky čtenářské výzvě mám dalšího oblíbeného autora, knížka skvělá

SilvieSisinka

Opět skvělé čtení. Carter prostě píše drsné detektivky. Originální náměty na knihu... Nevím kde to pořád bere. Těším se na další knihu :-)

Klaaarka

Super.

LeKal

Skvělé, nešlo přestat. Nechodit do práce, přečetla bych naráz. Během čtení jsem si opakovala 4 tel. čísla mé rodiny. Doporučuji!

lachtan77

Určitě už je zbytečné vychvalovat tady Cartera, to ví každý kdo od něj něco přečte. Před čtením Hovoru se smrtí jsem tady psal, že si dám od Huntera pauzu. Předchozích sedm dìlů jsem totiž zhltnul raketovou rychlostí :) Říkal jsem si, že zatím dám pár ''obyčejných" detektivek, ale vydržel jsem to bohužel jen týden. Za tu dobu jsem stihl tři knížky. Jenže ten pocit, že mám i osmý díl byl silnější než já. Včera jsem prostě neodolal a začetl se. Teď po třech hodinách intenzivního čtení jsem moji závislost dokonal:) Teď už vím, že nemá cenu na nic čekat a vrhnu se rovnou do posledního dílu.

JitkaHambi

Opět se budu opakovat, ale opět nemohu jinak než dát plný počet hvězd a opět musím napsat, že Carter a "jeho detektiv" Robert Hunter jsou prostě nejlepší :-)

Hana H.

Tedy nejsem si jistá, že slovo kosmetoložka je zde na místě. Myslím, že vhodnější překlad by byl kosmetička, i kdyby v púvodním textu bylo cosmetologist.

biki

Další výborný thriller, který by se dal označit za standartní dílo z mistrovské "kuchyně" Chrise Cartera. Opět jsem nucena dát nejvyšší hodnocení, protože Carterův standart je o několik etáží vyšší, než u autorů řady jiných podobných děl. Je to také další příběh o tom, jakým tragickým způsobem (podobně jako v knize Jeden za druhým) mohou do života lidí zasáhnout sociální sítě. Bodík navíc za postavu pana J.
Pozn: hodnotím v časovém odstupu. Shodou okolností jsem knihu četla někdy v době, kdy si ty dvě zastydlé puberťačky natáčely a on-line sdílely svou zběsilou jízdu s nešťastným koncem tam někde u Mostu. Z morbidní zvědavosti jsem občas nahlédla na diskuse pod příslušnými články - většina diskutujících se shodla na tom, že bylo štěstí, že s sebou nevzaly ještě někoho dalšího.

Niu

Zase nemůžu jinak než za pět hvězdiček :-) Další skvělá a napínavá detektivka-thriller, pro mne s nečekaným rozuzlením. Carter cílí na současný svět - sociální sítě, čímž ještě víc přibližuje případ k realitě. Doporučuju.

Dumicek

Chris je pro mě prostě srdcovka. Jeho knihy jsou pro mě na prvním místě. To jak Vás dokáže vtáhnout do děje, jak se u knihy klepete, napětím ani nedýcháte- to pro mě umí jedině on. Jeho známá brutalita už mi tolik nevadí..prostě si na to zvyknete a k jeho knihám to prostě patří. Kdyby od toho odpustil, tak už by to pro mě nebyl ten Carter se vším všudy. Tenhle díl byl opravdu skvělý a úžasně promyšlený. Prostě nemám co bych vytkla..

marek7167
28.12.2018

Kniha právě dočtena spolu s řadou zdejších komentářů. Chápu rozpoložení některých čtenářů co se děje knih týče, rozuzlení dějové linky, nemožnosti "zosobnit" si Roberta ani Carlose... to vše je ale v knihách kompenzováno neskutečně čtivou formou, jakou jsou psány, nemožnosti odpoutat se od knihy před dočtením posledních řádků poslední strany, zpravidla zajímavým motivem vražd, perfektní názornou ukázkou psychologických zákoutí lidské mysli a chování člověka... co víc chtít. Navíc u posledních knih vnímám ještě něco navíc, a tím je jeden ústřední problém současné době, nad kterým se čtenář musí po dotčení chtě nechtě zamyslet... ať už to je šikana, zvrácenost moderní "kyber"doby, sociální sítě, stalking apod. ... Pokud by to šlo, dal bych tentokrát 6*. Apropó... kdo se při čtení nepokusil vybavit si telefonní číslo nebo datum narození svého kamaráda, bratra, rodičů....(?)... :-)

morava
19.12.2018

Nutne potrebuji recept na cteni knih od tohoto autora ! Recept na to , jak cist jeho knihy, aniz by jste nechodili spat az v brzskych rannich hodinach, protoze styl zakonceni jedne kapitoly, vas primo nabada k rozecteni dalsi, tim padem nestihate usnout jeste v noci. Takze, jestli nekdo takovy recept ma, tak sup sem s nim :-)

Dandy1
16.12.2018

Carter mistrně střídá kapitoly v nejzajímavějším okamžiku. Takto nás nutí číst dál a dál. Prostě super kniha, i když dost drsná.

Almenka
11.12.2018

Kdybych mohla dat šest hvězdiček tak dam.Tenhle dil byl bombasticky

Janaves
08.12.2018

Moje první kniha od Cartera a líbila se mi moc.

1T0S_
25.11.2018

Carter pokračuje ve své typické dějové šabloně, takže to za více než 3 nebude.

Jako vždy, Carter nám naservíroval dokonalý motiv a zločin. Jeho rozřešení sice trošku pokulhává, ale to u detektivek není nic výjimečného. Co mě ovšem docela zklamalo, je vývoj téhle série. Sedm z osmi knih mělo naprosto stejnou příběhovou šablonu, postavy Huntera ani Garcii se za tu dobu absolutně nezměnily.

3/5 - Popravdě si nejsem jist, jestli se do další Carterovy knihy pustím. Přijde mi, že stále čtu jednu a tu samou knihu, pouze s pár obměněnými detaily a jinými způsoby vražd.

Kamil2
25.11.2018

Po delší době jsem opět sáhl po knize Chrise Cartera. Autor se drží svých zajetých kolejí, které mu zaručují u čtenářů úspěch. Atmosféru umí vytvořit tak hustou, že by se dala krájet a ještě by trochu zbyla. Napětí doslova leze k každé stránky a jeho knihy jsou hutné, nemilosrdné a čtenáře nutí neustále číst dál a dál. Ne nejedná se o světový bestseller, který si budu pamatovat roky, ale svůj účel splnila tahle kniha dokonale.

Arminka
07.11.2018

Pominu to, že všechny Carterovi knihy jsou pro mě bomba, tahle však, i když nevím proč, mě vtáhla do děje natolik silně, že jsem měla párkrát těžké sny. I přesto, nebo právě proto, plný počet bodů :-)....

Zlatinka.Emilly
03.11.2018

Specifický styl psaní, kdy od prvních stránek je příběh napínavý. Bolest, která se nedokáže vstřebat, ani žádným jiným způsobem ji nelze vypustit z hlavy, dokáže vyvolat pomstu na zcela nevinných lidech. I když v tomto případě zas tak o nevinné lidi nešlo, podle pachatele byla každá oběť potenciálním zabijákem.

Reat
17.10.2018

Osmá sonda Chrise Cartera do hlubin čtenářovy duše, znovu přinášející náruč hrůz a bizarností zabalených do nesmírně chutného aroma čtivosti a podmanivosti. Cartera a jeho genialitu nečiní popisování vražd, bez výjimky brutálních a nechutných, ale dle mého ony momenty jako káva v čítárně v jednu ráno, seznámení se servírkou při touze se opít kvalitní whisky a podobně. Příběh jakoby v tu chvíli dostal obrysy reálného světa, života a zapůsobil na čtenáře jaksi uvěřitelněji a magičtěji...a vlastně i zábavněji, protože popisovat jen morbiditu vražd a jejich tupé vyšetřování by se asi rychle omrzelo. I u Hovoru se smrtí dostanete přesně to, co od Carterovy knihy s Robertem Hunterem čekáte. Ačkoliv někomu může téměř totožné schéma a šablona připadat poněkud sterotypní, já zde ještě přesto slupnu vše i s navijákem a posílám opět vděčných pět hvězd.

jarka2222
06.10.2018

U Cartera jsem si zvykla na vysoký standart. Vynikající detektivka, vrahova vynalézavost, důvody k tak strašným činům, a zase skvělá práce detektivů Huntera a Garcii, mě ale zase zvedla ze židle. Jedno obrovské ponaučení pro čtenáře - opatrně s informacemi, které sdílíme na sociálních sítích, vždy se může najit někdo, kdo toho nějakým způsobem může zneužít.

amanda99
03.10.2018

Šestá knížka a Hunter a Garcia opět v akci,super.

Bobina74
30.09.2018

Tak tohle určitě ano. Jsem ráda, že jsem přečetla všechny díly této série a jsem ráda, že už další (zatím) nejsou. Tento zatím poslední díl byl skvělý, ale uvědomila jsem si, že už je na mně těch brutálních popisů příliš. Takže jsem ráda, že si teď dám od sadistických, úchylných vrahů chvíli pokoj.
P.s. Ale Hunter s Garciou mi budou chybět, o tom žádná....

LP113
20.09.2018

fakt hustý, doporučuji

Arsi
11.09.2018

To nejlepší nakonec. Robert Hunter je prostě jednička. Od knihy nelze odejít, úplně vás vtáhne do děje. Carter je snad jeden z nejlepších současných spisovatelů detektivek. Rozhodně doporučuji přečíst celou sérii.

anetka.repova
08.09.2018

Já nemám slov. Ne kecala bych, ale kdybych měla se o této knize rozepsat, tak by to bylo na samostatnou knihu.

Cartera zbožňuju, je to můj miláček a na jeho knihy nedám dopustit. Jsou boží, morbidní, dechberoucí a neuvěřitelné.

Brilantní pan spisovatel. Klobouk dolů a hluboce se před jeho talentem klaním.

Lukana82
07.09.2018

Opět skvělé čtení.

Danago
29.08.2018

Za mě další díl momentálně poslední a nezklamal. Skvěle vymyšlený příběh jako vždycky. To nejlepší z krimi co na trhu momentálně je , je tato série. Knížku jsem vůbec nemohla odložit a málem jsem přišla pozdě do práce.

Nixa
29.08.2018

Další díl byl opět skvělý! Myslím, že vše už bylo řečeno. Kdo váhá jestli sérii číst nebo ne, tak určitě neváhejte a jděte do ní! Nebudete litovat.