Hovno hoří

Hovno hoří https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36431/bmid_hovno-hori-hFC-36431.jpg 4 1495 187

Další vydání populární knížky, v níž autor s neodolatelným humorem a nadhledem vykresluje rozdíly mezi mužským a ženským nazíráním na svět.

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Paseka

mazlak
20.01.2017 4 z 5

Moc mně tato kniha pobavila. Spousta popsaných scének se již oběvila například ve filmu Pelíšky, ale byly zde i příběhy, které jsem slyšel (četl) poprvé.

fanous21
01.12.2016 4 z 5

Poslechnuto jako audio kniha (nezkrácená). Shodnu se s ostatními v tom, že s ubíhajícím časem přibývá humoru, kdy jsem se se sluchátkami na uších v ulicích Brna ze srdce smál.

Amalberga
09.11.2016 1 z 5

Obdivuju Hřebejka, že z tak nudné a nezáživné knihy dokázal vykouzlit legendární film plný skvělých hlášek. V knize jsou sice taky, ale nefungují tak dobře jako ve filmu. Jinak se mi kniha vůbec nelíbila, přišla mi příšerně nudná a zdlouhavá. První dvě povídky jsem zvládla, pořád jsem čekala, kdy přijde nějaký zlom a začne se mi kniha líbit. Až v polovině třetí jsem pochopila, že se nikdy nic nestane a děj nikam nesměřuje.

shmaic
23.10.2016 4 z 5

přistupoval jsem k hovnu skepticky, první část mi přišla slabší (ale pořád lepší než filmy, které z knihy čerpaly), u druhé části jsem ale pravidelně slzel a rozhodně si přečtu další autorovy knihy.

Terry11
11.10.2016 4 z 5

"Opouštěli jsme Paříž. Děvčata seděla vpravo, hoši vlevo, sami si tak sedli. Z dívčí sekce se ozývalo žvatlání. Půjčovaly si navzájem jakési plyšové zvířátko. Vydrželo jim to asi půl hodiny. Na sedadlech za mnou seděli dva obrýlení kluci s vysokými čely. jejich rozmluva trvala celou trasu Paříž-Praha. Zcela vážně a ze všech stran rozebírali problém, jestli hovno hoří."

Mám ráda pana Šabacha, jeho humor, styl psaní, příběhy z dětství. Je to nostalgické, tak trochu zaprášené časem malin nezralých.

vajglik
08.06.2016 3 z 5

No ze začátku do vypadalo slibně, ale poslední část docela nuda. Ale dám Šabachovi ještě šanci...

zuzkys
14.05.2016 1 z 5

Nudnější příběhy jsem snad v životě nečetla. Zdlouhavé, bez hlavy a paty, nevtipné. Mít to více stránek, zcela jistě to ani nedočtu.

Elodie
15.04.2016 2 z 5

Sázka - Dobré.
Bellevue - Skvělé.
Voda se šťávou - Dobré, pak nudné, pak zdlouhavé, pak už to člověk musel i odložit a pak konec a - nic.

Kent2004
10.03.2016 3 z 5

Po zmateném začátku se pak pomalu rozvíjel "nějaký" příběh, který postupě gradoval. Bohužel jsem to zezačátku moc nepobral, bylo to moc překombinované (třeba příběh s kovářem), pak nějaká zápletka, která se objevila také v Pelíškách (tak jako vícero historek z knihy). No nevím, klidně to mohlo vyjít jako samostatné příběhy. Moc mě to teda do děje nezapadlo. Také strohé oslovování "A" se mi v knize vůbec, ale vůbec nelíbilo. No na pár úsměvných příběhů, jsem to snesl. Knihu jsem měl v audiopodobě a tak jsem u poslechu vydržel. Tištěnou knihu bych asi odložil. Rozhodně jsem ale čekal od knihy víc, proto jen tři hvězdy. Máslem dolů se mě osobně líbilo víc.

alzbeta4340
06.03.2016 4 z 5

Milé, příjemné, úsměvné a do budoucna asi stále více nebezpečné. Kolik z mladých čtenářů si uvědomí, že život za normalizace zase až tak milý, příjemný a úsměvný nebyl?
Ale samozřejmě když odhlédnu od tohoto historického aspektu, tak je to dobré čtení.

martin9134
25.02.2016 4 z 5

Začátek mě poměrně zmátl, jak se přeskakovalo mezi dvěmi vypravěčemi. Potom to uteklo strašně rychle. Osobně mě více bavila první část knížky. ****

Pavelkova-k
23.02.2016 5 z 5

Příjemný styl psaní a příběhy, které jsou tak trochu povědomé snad všem. Moc se mi líbila.

Edvin
18.02.2016

Pro člověka autorova věku je čtení jeho knih vždy malý otřes - vstupuji do jakéhosi "stroje času", na tu hodinku nebo třeba tři zapomínám, kde jsem. A když dočtu, jsem rád, že je konec, a současně pociťuji smutek nad tím samým. To podle toho, o čem byly poslední stránky.
Petra Šabacha mám za nejlepšího žijícího českého prozaika, jemuž se vyrovná jen Ota Pavel.

Radan2020
18.02.2016 3 z 5

Zajímavé a vtipné, Šabach píše opravdu dobře. K maturitě se hodí, její přečtení totiž nezabere moc času. Každopádně, pokud by jste zvažovali i jiné knihy od tohoto autora, Občanský průkaz je podle mě o dost lepší než tohle.

Romanka89
04.02.2016 5 z 5

Krásná knížka, také jsem měla tendence se u některých scén usmívat. Pelíšky znám takřka na zpamět a vůbec to nebylo na škodu, spíš naopak, často jsem si představovala film.

Čtenářská výzva 2016: Kniha povídek.

kackamy
25.01.2016 3 z 5

Malinko mě to celé zklamalo. Možná je to tím, že Pelíšky znám i pozpátku (ty koneckonců z téhle knížky čerpají asi nejvíc), a tak jsem byla natěšená na předlohu. Musím říct, že mě vybrané scény bavily víc ve filmovém zpracování, což se mi často nestává. Pořád je to ale slušný Šabach a myslím, že si zaslouží víc, než 79 %.
A celkově u mě zatím vedou Opilé banány.

Rawen616
15.01.2016 4 z 5

Není to třeskutě vtipné, ale spíš takové pohodové, ze života. Ale nepopírám, že chvilkama jsem se u toho smál jako debil. Kromě Pelíšků a Pupenda se dají historky z této knihy najít i v dalších českých filmech (film U mě dobrý)

thejanula
02.01.2016 4 z 5

Vtipné čtení, co více dodat. :) Navíc to byla moje osudová knížka u maturity.

misan69
30.12.2015 5 z 5

Nejen Pelíšky a Pupendo, ale i Občanský průkaz. :)

JiříM
14.11.2015 5 z 5

Zajímavé čtení, zasmál jsem se. A z jistil jsem že úryvky s knížky nejsou použity jen v Pelíškách, ale i v Pupendu.