Hovno hoří

Hovno hoří https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36431/bmid_hovno-hori-hFC-36431.jpg 4 1495 187

Další vydání populární knížky, v níž autor s neodolatelným humorem a nadhledem vykresluje rozdíly mezi mužským a ženským nazíráním na svět.

Devilae
11.09.2019 3 z 5

Shrnula bych to tak: kdybych byla mužský, který prožíval dětství před revolucí, hrozně by se mi líbila první půlka.

Mosula
02.09.2019 3 z 5

Neurazí, nenadchne.

Zorka
05.08.2019 3 z 5

Pelíškovské hlášky pozná asi každý čtenář a pelíškovskou maminku jsem viděla za všemi ženami. Očekávání ale byla větší.

DoktorAntonio
01.08.2019 5 z 5

Nejlepší český prozaik přelomu tisíciletí. Aspoň pro mě. A tento výběr je pro mě z jeho tvorby nejsilnější.

Bulldog
29.07.2019 5 z 5

Vtipné a oddechové čtení od každodenního shonu...

martinkaLLL
18.07.2019 3 z 5

Myslela jsem, že se nebudu bavit, když už ty vtipné scény znám z filmu, ale byla jsem mile překvapená, když to nebylo úplně stejné a vtipných scén tam bylo více jak ve filmu. Takže nakonec to docela šlo.

čuřil
10.05.2019 4 z 5

Na počátku jsem byl lehce nepříjemně zklamán. Postupně jsem se začal usmívat a pak už jsem jen slyšel, čemu se tak přitrouble směješ? Určitě to stojí za ten smích.

Rikitan
16.04.2019 5 z 5

Špatně se to čte v dopravním prostředku. Lidi nechápou čemu se smějete.

tannasja
15.03.2019 4 z 5

Vtipné a velice svérázné čtení.

JaKa1974
05.03.2019 5 z 5

Krásné, přečteno za jeden deštivý večer.

JoeSurikata
23.02.2019 5 z 5

Petr Šabach byl shodou okolností můj příbuzný (byť jsme se viděli jen párkrát a pouze letmo), tak snad proto mě jeho knížky vždycky tolik bavily. A Hovno hoří asi nejvíc. Petrův čtverácký humor nikdy neomrzí. Posílám pozdrav do literárního nebe ...

Luffi
08.02.2019 4 z 5

Skvělá oddechovka, která se čte sama. Jistě si v ní každý najde moment, kdy se za určité situace člověk sám pozná a od srdce zasměje o to víc :-)

Romžiry
01.02.2019 3 z 5

Ani se mi nechce věřit, že to je předloha k filmu. Místy humorná, ale nijak mě nenadchla.

CleoXandra
05.01.2019 4 z 5

Šabachův styl psaní je prostě lahůdka. Vytvořil vlastní kategorii, vlastní přístup k próze a je v něm nedostižný. Samozřejmě ne všechny jeho věci jsou úplně dobré, ale Hovno hoří je jedna perla za druhou. Moje nejoblíbenější knížka tohoto autora.

Ctv
26.12.2018 5 z 5

Šabacha miluju a mám doma všechny jeho knížky. Hovno hoří je prostě klasika, ke které se i ráda vracím - stejně jako v televizi k Pelíškům, jejichž řada hlášek pochází z této knihy.

Ainyska
17.11.2018 5 z 5

Že bych se smála, až by se za břicho popadala se opravdu říct nedá. Ale kniha se mi líbila a bavila mě.

kler1207
24.08.2018 3 z 5

Opravdu volná předloha k Pelíškám, to snad ani nelze srovnávat. Jinými slovy, velká část nezapomenutelných hlášek z Pelíšků pochází z této knihy, ale kontextově nic stejného nehledejte. Kniha sama o sobě mě nijak nenadchla, ale ani neurazila. Občas jsem se pousmála, ale neválela jsem se z ní smíchy. Vlastně by mě asi víc bavila, ve všech ohledech, kdybych scénky a hlášky neznala z milovaných Pelíšků. Pro mě průměrná povídková kniha.

Barbora216
22.08.2018 5 z 5

Pro mě rozhodně nejlepší kniha od Petra Šabacha. Smála jsem se od začátku do konce. Parádní vyprávění, škoda, že ty knížky nejsou delší, vždycky mě to mrzí, že mám za chvilku dočteno.

ruzer
17.08.2018 4 z 5

Smiech cez slzy. Vo veľa situáciach som sa úplne našiel. Menil sa len môj vnútorný stav.
Som po rozpadový ročník a je to stále rovnaké, ľudia sa nemenia :)

Aleh
26.07.2018 4 z 5

Je mužský a ženský pohled na svět přibližně podobný nebo úplně rozdílný? Tak to je námětem povídkové humorně laděné knihy Petra Šabacha psané jeho typickým a nezaměnitelným stylem. Povídková knížka vhodná pro chvíle odpočinku a zábavy.