Hovno hoří

Hovno hoří https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36431/bmid_hovno-hori-hFC-36431.jpg 4 1495 187

Další vydání populární knížky, v níž autor s neodolatelným humorem a nadhledem vykresluje rozdíly mezi mužským a ženským nazíráním na svět.

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Paseka

Metla
10.09.2020 4 z 5

Brácha po něm skočil a řekl mu: „Vyber si. Buď ti utrhnu prdel, nebo dokaž, že nejsi srab a projeď tamhletím živým plotem.“
Kluk si řekl, co by ne. Je lepší se trochu poškrábat o proutí než jistá rána pěstí. Rozšlapal to jako ďábel.
„Teď se dívej,“ řekl mi bratr, „protože tohle není žádnej živej plot, to je zídka porostlá břečťanem…“

Epizodky ze života, které mi přihrály na ksicht konstantní úsměv a několikrát mě dokonce přiměly k smíchu. Často se mi vtíraly scény z „Pelíšků“, rozhodně si však nehodlám stěžovat na připomínku výborného filmu. Od hospodského svérázu, přes dětství, vztahy s dívkami a ženami (především tedy s jedinečnou A.), po zaměstnání v dobách socialismu, většina z těch příběhů byla velmi příjemnou relaxací, nostalgickou a nepoznamenanou přemrštěnou korektností současné doby. Je to sice na levačku, ale jedině devadesátá léta znamenala pro naši zemi skutečnou svobodu, téměř neomezovanou ideologiemi. Tehdy bylo možné bez obav a otevřeně mluvit o čemkoliv. Čekám, kdy bude tato kniha označena za rasistickou, protože bez obalu a lakování na růžovo popisuje romskou mentalitu.
Možná bych uvítala trochu sevřenější formu, méně přeskakování, přesto jsem se rozhodla knížku jemně nadhodnotit. „Hovno hoří“ podle mého názoru nepatří do modrých čísel. 80-85%

Marciem
26.07.2020 4 z 5

Nenáročné povídky, při kterých se člověk zasměje a odpočine si. I to je někdy potřeba.

Nikkiproch
22.06.2020 4 z 5

Nenáročné čtení, na letní pobyt na chalupě ideální.

PeterBahn
09.06.2020 4 z 5

Milé, čtivé, zábavné a oddechové… Asi není potřeba od knížky tohoto formátu víc očekávat.

kacatko1984
02.06.2020 5 z 5

Při čtení jsem si vzpomněla na film Pelíšky. :D

Allla9
21.05.2020 5 z 5

Tento styl humoru mi naprosto vyhovuje. Již dlouho jsem se tak nezasmála.

Katka2382
18.05.2020 5 z 5

Milé a čtivé-prostě Šabach.

Inka063
16.04.2020 4 z 5

V Sázce je něco z Pelíšků, vtipné. Bellevue mě vůbec nezaujalo a poslední povídka (Voda se šťávou) je dobrá, prokládaná útržky ze "současného života manželského". Protože mám Šabacha ráda, dávám 4*, ale je to na hraně.

toni-az
30.03.2020 4 z 5

S Pelíškama to moc společného nemá, ale to nevadí. Je to takové pseudohrabalovské, ale to už si taky začínám u Šabacha zvykat. Škoda přílepku těch povídek na začátku, Voda se šťávou byla tak 4,5*, celkově s bídou 4. A souhlasím, je to knížka spíše pro muže, i když pár holek to asi taky zkousne.

Riccia
06.02.2020 2 z 5

Po knížce jsem sáhla, protože jsem chtěla poznat pramen pr film Pelíšky, ale zklamala mne. Tak mám aspoň splněn bod letošní výzvy - kniha s obálkou, která se mi nelíbí.

Dela111
30.01.2020 4 z 5

Tato povídková kniha s rozpustilým názvem mě nezklamala. Je to něco trochu jiného než film Pelíšky, který je má srdcovka, ale líbilo se mi to. Povídky jsou nenáročné, úsměvné počtení o době nedávno minulé, které pobaví.

adelinka
28.01.2020 4 z 5

tak pobavila som sa, ale asi preto, že som si hneď pri opise predstavila film Pelíšky a Pupendo....

Šnek86
24.01.2020 3 z 5

Na tuto knihu asi brzo zapomenu, ale bylo příjemné si oživit scény z filmů, které se knihou inspirovali.Nebo sledovat, jak autor líčí rozdíly mezi mužem a ženou a z toho vzniklé lehce humorné situace.

MonikaKutá
24.01.2020 3 z 5

Knihu jsem si přečetla hlavně díky tomu, že jsem se dozvěděla, že knihou byl inspirován film Pelíšky. A možná právě proto jsem měla od knihy možná příliš velká očekávání, které se bohužel nenaplnily a kniha byla pro mě spíše zklamáním.
Soubor povídek se mi zdál jako nějaká slátanina příběhů, které se někomu během života přihodily. Pár momentů bylo vtipných, ale zbytek spíše takový průměr.
Kniha se nečetla špatně, ale existují i lepší.
3/5

nik077
10.01.2020 3 z 5

Knihu jsem četla k vůli čtenářské výzvě.....

Artep5244
27.12.2019 4 z 5

Svižné, vtipné, čtivé. Povídky, které čtenáři stoprocentně zvednou náladu a obzvláště pasáže, které známe z filmu Pelíšky.

EllSeifert
22.12.2019 4 z 5

Oddechová kniha, která se dá přečíst za chvíli. Každopádně nebýt maturity jako formy motivace k dočtení, knihu bych možná bohužel nedočetla. První dvě povídky se mi líbily, třetí už tolik ne. Děj třetí povídky vás nijak nenutí pokračovat ve čtení. Místy opravdu vtipné, pak zase dlouho nic...

hi24nd
16.12.2019 5 z 5

Typický chlapský humor a pohled na svět. Mnoho postřehů lidských charakterů, postavy reálné, které můžete potkat ve všedním životě. Situace tak mi blízké a nesmírně zábavné. Nedivím se,že podle knihy byl natočen film Pelíšky i když s jemnými rozdíly. Plný počet *****. Škoda,že spisovatel již není mezi námi.

stoun25
30.11.2019 5 z 5

Dlouho jsem se u knížky tak nenasmál.. Doporučuji.
Za celkové nižší hodnocení zřejmě může fakt, že ji četli a hodnotili i některé slabší ženy.
Toto je typicky mužská záležitost..

JancaMia
30.10.2019 2 z 5

Knížka podle které vznikl film "Pelíšky" , více se mi líbí čtyři muži na vodě :)