Hovno hoří

Hovno hoří https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2041/bmid_hovno-hori-JdX-2041.jpg 4 1495 187

Další vydání populární knížky, v níž autor ve třech povídkách s neodolatelným humorem a nadhledem vykresluje rozdíly mezi mužským a ženským nazíráním na svět. 15. vyd.

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Paseka

Jackline5
08.03.2022 5 z 5

Kniha je velice čtivá. Nabízí spoustu nevšedních komických příhod, ale i těch obyčejných z autorova života. Je v ní nenápadným způsobem nadhozeno srovnání mezi mužským a ženským stylem uvažování. Vřele doporučuji.

ondra295
02.03.2022 3 z 5

Pelíšky jsou geniální a je to jeden z mála filmů, který naprosto jednoznačně překročil stín své předlohy. Chvílemi je kniha vtipná, povídky jsou víceméně vyvážené a ani neumím říct, která se mi líbila nejvíc. Šabach umí psát čtivě, ale v knize nelze hledat nějaký hlubší podtext - jako zábava fajn, ale vyloženou hloubku to nemá.

amejzlík
19.02.2022 3 z 5

Nebavilo mě to tolik jako filmy Pelíšky a Pupendo, které jsou podle Šabachových knih natočeny. Nicméně jsem se párkrát při čtení i zasmála, protože jsem si vzpomněla na scény z filmů. Nad některými věcmi, které Petr Šabach zmiňuje jsem uvažovala i déle. Jeho ironie v momentech, kdy v příběhu popisoval komunistický režim, či obyčejné životní situace, které zažíváme každý v kterékoliv politické době, mi byla velmi sympatická a blízká.

Phoenixx
31.01.2022 2 z 5

Nevím, asi to není můj styl humoru.

Ni.kk.i
12.01.2022 4 z 5

Tak u této knížky jsme se opravdu nasmáli. Když jsem svému muži řekla, že mu chci předčítat knížku jenž byla inspirací pro film Pelíšky, nadšený zrovna nebyl. Pelíšky nemusí. Knížka se mu ale moc líbila. Místy jsme i oba brečeli smíchy.

Ronnie68
06.01.2022 3 z 5

Kniha, která obsahuje 3 povídky .... lákalo mě, že měl na její náměty vzniknout film Pelíšky (spíš to bylo na motivy první povídky Sázka) ... další 2 povídky Bellevue a Voda se šťávou se odehrávají v době komunismu a mají své kouzlo ... ale mě nejvíce nadchla a pobavila právě ta první povídka ...

Nyangumi
06.12.2021 5 z 5

Je to sranda ze života. Autor rozebírá vztahy mezi ženami a muži, ale protože to psal chlap, tak to samozřejmě chlapům nahrává, jak jinak. Tragikomedie pro zasmání.

Lubošovo
13.10.2021 4 z 5

Je skoro k nevíře, že takhle útlá knížka se stala předlohou hned dvou skvělých českých filmů. Tleskám.

valeria0031
28.09.2021 5 z 5

Po delší době dávám 5 hvězd. Krátké, výstižné, k zamyšlení a humorné.

666Jitka
12.08.2021 4 z 5

Knížku, která se stala předlohou veleúspěšného českého filmu Pelíšky, jsem zkrátka musela přečíst. Kniha se mi líbila, ale film je zkrátka nepřekonatelný.

Hotovson
10.08.2021 5 z 5

Moc pěkný povídky, všechny tři, i když nejdelší Voda se šťávou se mi líbila nejvíc, asi proto, že mam hrozně rád Pelíšky, ale tady je to spíš jenom takovej nástřel, i když to vůbec nevadí. Hrozně jsem se u toho nasmál, nebudu jmenovat konkrétní příklady, je toho opravdu hodně.

Varování: Nečíst na veřejnejch místech, budete vypadat jako blázen, když přídou výbuchy smíchu z ničeho nic :)

Bellsinka
17.04.2021 5 z 5

Za mě osobně je kniha skvělá! Já se smála od začátku do konce a určitě doporučuji. Kdo se chce zasmát ať sáhne právě pro ni.

Kontryhelka
25.03.2021 5 z 5

Mně kniha přišla vtipná. Ale nesedne každému.

Blbounnejapný
28.01.2021 5 z 5

Bezvadné

jahnovaz
15.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Vtipná kniha, která inspirovala Pelíšky, takže tam najdete scénky z nich. Několik vtipných příběhů pro pobavení.

palka452
31.12.2020 5 z 5

V některých detailech lepší než film třeba "měření"medvěda...

Peter74
02.12.2020 5 z 5

Zábavné čítanie, ktoré ma pobavilo,vrátilo do minulosti, do doby kedy všetko bolo iné, malo svoje vklady a zápory.
Pripomenulo mi to film Pelíšky.
Prostě humor do každého počasí.

Set123
20.10.2020

Předem uvádím, že jsem všechny povídky komentoval zvláště, chcete-li se dovědět více, doporučuji se podívat tam.

Všechny povídky se snaží nést se ve výrazně humorné atmosféře, ale otázka je, zda se jim to daří. Podle mě se to daří povídce Šťáva ve vodě. Ostatním nikoliv tolik.

Důležitá je jedna informace. Ve škole mi říkali, že se jedná o filosofické humorné dílo, které bravurně ukazuje rozdíly mezi muži a ženami. Ne. Fakt ne. Nebo ono to možná rozdíly ukazuje, ale vážně je tohle něco co potřebujeme? Vážně je na světě někdo, kdo si to neuvědomil i bez potřeby číst jakési podivné povídky de facto bez děje? Jako opravdu bylo tak důležité napsat povídku o tom, že staří lidé mají jiné problémy, nežli lidé mladší? Já vám nevím… Jako dětem na prvním stupni základní školy by se to číst mohlo, aby si uvědomily některé věci rychleji, ale jinak? Nevím, nevím…

Ovšem, budete-li na tuto věc hledět čistě jako na komedii, to je něco jiného. Obzvláště potom povídka Šťáva ve vodě je vcelku dobrá komedie.

Nevidím důvod, proč bych měl tuto knihu někdy znovu číst, ale asi je dobré, že jsem si tuto „klasiku“ přečetl, ač pochybuji o její hodnotě. A jsem si celkem jist, že pan Šabach se do literárního kánonu nikdy nedostane.

yaoiyuri
07.10.2020 2 z 5

Připadá mi neuvěřitelné, že takový skvost, jako jsou Pelíšky, mohl vzniknout na základě něčeho tak mdlého a nevýrazného, jako je tahle kniha.

Kratičká Sázka příliš nenadchne – a upřímně většina z nás se při jejím čtení pousměje, jen protože v tom vidíme nezapomenutelné šaškování Polívky a Donutila. Bellevue je zajímavá minimálně prolínáním pohledu vypravěčů-členů jedné rodiny, ale do knihy jako celku se mi vůbec nehodila.
A pak Voda se šťávou. Obsahuje sice nejvíce „pelíškovských“ momentů (a minimálně dva „pupendovské“), i když mnohdy v úplně jiném kontextu, ale jde o zbytečně rozvleklý slepenec různě (ne)zábavných příhod jednoho páru od dětství až po dospělost. Zhruba za půlkou si uvědomíte, že děj povídky se sune odnikud nikam, vztah mezi postavami se nikam neposouvá, ani vypravěč se nikam neposouvá… a celé to skončí naprosto nijak a zanechává to ve vás dojem, že to bylo vlastně „o ničem“.

Nebýt to v maturitní četbě, asi bych knihu odložila nedočtenou.

RHorse
30.09.2020 3 z 5

Knihu jsem si vyhlídla díky Pelíškům, ale nehodlala jsem to srovnávat a ono to ani nejde, protže Pelíšky si půjčily jen velmi málo. Kniha není špatná, ale prostě taková obyčejná, nic vás neuchvátí, takže se to lehce přečte, ale pak si i lehce zapomene.

povídky humor zfilmováno

Část díla