Houpací pohádky

Houpací pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21404/houpaci-pohadky-21404.jpg 5 30 7

Svazek obsahuje pohádky ze dvou Mikulkových sbírek: Aby se děti divily a O zvířátkách a divných lidech.

Chillia
28.03.2021 4 z 5

Pěkné pohádky a příběhy s velmi originálními "hlavními hrdiny" plné dětské fantazie :-) Mezi mé oblíbené patří O švestkové chaloupce a veselé školičce, O panu Markovi nebo O kometě a cililink autíčku. Tuhle knížku jsme četli synovi ještě v těhotenství, čteme teď a budeme číst klidně pořád dokola :-)

Anee33
23.11.2020 5 z 5

Četla mi ji maminka když jsem byla ještě malá holka, milovala jsem asi nejvíc pohádku o veselé školičce a o kočce a ptáčkovi, nebo o hlemýžďovi kterému vrzala kolečka. Teď už čtu svému čtyřletému synovi. Úžasné neotřelé a originální pohádky podněcujících nekonečnou dětskou fantazii.

SmileyBear
15.11.2017

Souhlas.
Moje oblíbená dětská kniha.
Jestli se mi povede někdy být otcem, tak z ní budu číst velmi často a rád :)
Nikdy nezapomenu na Poštovního koně, nebo cihlu vysící ve vzduchu, či veselou školičku a babičku se švestkovými knedlíky či žirafátko, které vozil měsíc na své pouti noční oblohou :)
Když se nad tím tak zamyslím dnes, tak většina hrdinů musela inhalovat rajský plyn :D
Jenže jakodítě jsem se smál až mě boleli tváře a nemohl jsem přestat :)

Vidlička
31.10.2017 5 z 5

Snad nejoblíbenější pohádky mého dětství! Neohrané, neotřelé a po princeznách ani stopy - naopak zde je hlavní postavou třeba zedník nebo vášnivý čtenář. Krása střídá nádheru.

Sandik
29.03.2015 5 z 5

Neuvěřitelné pohádky plné krásné, hravé fantasie. 100%

Milka62
31.01.2015

Skvělý pan Mikulka a jeho skvělé pohádky,kdo jiný dokáže vymyslet Palačinkovou Pepinku a Marmelajdu,Cilink autíčko ,růžové velblouďátko a vůbec všechny ty milé a veselé postavičky.

revere
03.03.2013

Jedna z nejlepších sbírek novodobých pohádek. Vtipné, nápadité, moudré a poetické. Bavily se mé děti i jejich rodiče.

Alois Mikulka
česká, 1933