Houbařův rok

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Houbařské vycházky, jídla z hub, barevné přílohy, rejštřík hub.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106559/houbaruv-rok-106559.jpg 3.84
Žánr
Literatura naučná, Hobby
Vydáno, SZN - Státní zemědělské nakladatelství
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Houbařův rok

Přidat komentář
draka
10. září

Procházky po lese spojené se sběrem hub je český národní sport. Znalost hub je velmi důležitá a je mnoho publikací, i tato mezi ně patří, ze kterých se můžeme dovědět o houbách mnohé. Pro mě jsou však nejdůležitější předané zkušenosti a znalosti o výskytu a bezpečném rozeznání hub od zkušených a mě známých houbařů. Co bezpečně neznám, to nesbírám.

Peťo8
11.07.2018

Pavle, máte pravdu a na základe nebezpečenstva týchto údajov by mali túto knihu stiahnuť z knižníc a z predaja v antikvariátoch.(hrozia smrteľné otravy).


pavel80
23.10.2017

Pěkně zpracovaný atlas hub, vyobrazení popisovaných hub je prostřednictvím barevných ilustrací, nikoliv fotografií, což není na závadu, kresby jsou kvalitní a věrné. Za závažnou chybu však považuji tvrzení autora o jedlosti Čepičatky jehličnanové (Galerina marginata), která obsahuje stejné jedy jako muchomůrka zelená a je tedy velmi nebezpečná (možná záměna při sběru jedné opeňky měnlivé), a dále kapitolu o čechratce podvinuté, kde autor sice připouští jisté nebezpečí, ale i tak je v malém množství k jídlu doporučuje, přitom se jedná o značně zákeřnou a nebezpečnou houbu. U té čechratky bych to kvůli době vzniku atlasu (1972) ještě chápal, dříve se skutečně často jedla, ale s tvrzením o jedlosti u čepičatky jsem se ještě nikdy nesetkal, snad se jedná o autorovu chybu...

Doporučujeme

Destrukční deník
Destrukční deník