Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454746/bmid_hotylek-na-islandu-NU8-454746.jpeg 4 1916 470

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

aljoska83
26.03.2023 4 z 5

Přečetla jsem za víkend. Alex mi byl sympatický už v cukrárně, takže jsem byla mile překvapená, že zde dostala jeho postava svůj prostor. Bylo to útulné čtení :) hned bych se do hotýlku vydala.

katallinka
25.03.2023 4 z 5

Nádherná romantika, plná jídla a krásného prostředí. Navíc postavy tady byly naprosto dokonalé a neskutečně vtipné. Hned bych jela na dovolenou na Island do Polární záře.

Miriam
20.03.2023 5 z 5

Skvělá atmosféra, příjemné hřejivé teplo a sympatické postavy. Já jsem si čtení další knížky ze série "Romantické útěky" moc užila.

2509
19.03.2023 3 z 5

Pěkné, oddechové čtení.

kacaaba
18.03.2023 3 z 5

Oddechová romantika.
PS: díky přečtení této knihy jsem zabodovala ve vědomostním kvízu, takže i literatura pro ženy k něčemu dobrá je :D

Hanjimka
10.03.2023 4 z 5

Romantika, ale i to potřeba . A Island mě vždycky lákal.

Sarah11
06.03.2023 4 z 5

Z Cukrárny v Paříži jsem byla mírně zklamaná, ale tady už autorku opět poznávám. Kniha má úžasnou atmosféru, a protože Island je zatím jediná země z této série, kam bych se chtěla podívat, užila jsem si ji ještě o něco víc. Opět je tu propojení s předchozí knihou, tentokrát ale prostřednictvím mužského hrdiny, který si rozhodně také zasloužil najít svoji pravou lásku. Lucy byla sympatická hlavní hrdinka a s Alexem tvořili skvělou dvojici. Líbilo se mi, že ji podržel a byl jí oporou, ale zároveň jí dal prostor a respektoval její rozhodnutí.
A i když knihy v této sérii fungují podle stejné základní šablony (hlavní hrdinka si projde ošklivým rozchodem/nějakou těžkou situací v životě a rozhodne se utéct do zahraničí, kde potká svého prince na bílém koni), je fajn, že každá z těch žen má svou jedinečnou osobnost a nesplývají vám dohromady.

bee88maja
05.03.2023 4 z 5

Polární záře, ryby, humři, krevety, gejzír, koně, oheň, svíčky, ledovec a v neposlední řadě dvě srdce.

Vtipná příhoda z knihy mi připomněla vlastní zážitek z cesty po kanálech v Holandsku. Když Vám taková obyčejná ovce může takměř způsobit infarkt, srdce buší o závod, jsou to vteřiny, minuty a pak uslyšíte šťastné Beeee Beee a neslyšné žuchnutí kamene ze srdce to celé dokresluje.

Napada mne otázka: Jsou Islanďané opravdu tak živelní a nespoutaní, jak se o nich píše? Nebo si to pro jistotu budu muset zajet ověřit, a poznat na vlastní kůži? :)))

munka
05.03.2023 5 z 5

Prišla som tejto sérii na chuť a tak každý diel je pre mňa zážitkom. Romantika spojená s opisom krás Islandu sa mi veľmi páčila. Teším sa na ďalšiu knihu.

VladiKlaisner
02.03.2023 4 z 5

Po hygge v Dánsku a švýcarské čokoládě se dostávám s autorkou do země ledu a ohně, do hotýlku kde řádí islandští skřítci. Spolu procházíme krásnou nedotčenou krajinou, kocháme se polární září, gejzíry horkých pramenů, ochutnáme skvělé jídlo a seznámíme se s partou skvělých lidí.
Za mě zatím nejlepší knížka od Julie Caplin, i když té romantiky by na můj vkus mohlo být trochu méně.

Mychaela
26.02.2023 3 z 5

Neurazila, ale ani nijak nenadchla.
Island a atmosféra hotýlku byly vylíčeny přesvědčivě a lákavě, ale toť asi vše.
Romanťárny na odreagování mám ráda, ale tahle mě ničím nenadchla a chvílemi až nudila.
Asi potřebuju, aby i ty romanťárny šly aspoň trošku do hloubky a byly uvěřitelné...

marta14
25.02.2023 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od autorky. Tohle mě hodně bavilo a všechny ty lidi jsem si hrozně oblíbila. Navíc to bylo moc čtivé. Doporučuji.

Lucie21352
23.02.2023 5 z 5

Toto je má druhá kniha ze série Romantické útěky a určitě nebude poslední. Líbí se mi "nevtíravá romance", kterou autorka začleňuje do svých knih. Nejlepší mi však přijde popis jednotlivých míst. Island jsem si díky této knize zamilovala a rozhodně bych ho někdy chtěla navštívit.

Nosorozec_91
22.02.2023 2 z 5

Já vám nevím, mě to teda moc neba.

Amneris
22.02.2023 4 z 5

Další kniha z série Romantické útěky, tentokrát z mrazivého Islandu. Oproti ostatním knihám Julie Caplin se tady nepeče, ale vaří a hlavně nechybí popis úžasné islandské přírody. I když nejsem úplně cílová milovník severských států, tak díky čtení jsem dostala chuť se na Island podívat. A právě proto mám knihy od Julie tak ráda, dokáže svým popisem míst udělat hotovou turistickou propagaci na jakékoliv místo na světě :-)

martina4103
15.02.2023 4 z 5

Moc krásná čtivá oddechovka.

lucy.sankova
05.02.2023 5 z 5

Tahle mě bavila malinko víc než předchozí knihy. Možná to bylo i tím zasněženým prostředím.
Samozřejmě od začátku tušíte jak celý příběh dopadne, ale i tak mě to malinko překvapilo.

LuckaDea
19.01.2023 4 z 5

Romantická oddechová knížka zasazená do krásného prostředí. Popis přírody byl super a téma zvelebování hotelu mě moc bavilo. V knize byly zajímavé i pasáže, které poukazovaly na zvyky a pověsti na Islandu. Z knížky byla úplně cítit ta jiná kultura. Knížka má sice předvídatelný děj a není v ní nijak složitá zápletka, celkově je ale kniha moc hezká.

knihomolka_eli
19.01.2023 5 z 5

Túto sériu milujem. Julie Caplin píše úžasne! Pri jej knihách si čitateľ zrelaxuje, oddýchne, zabaví sa a za každým spozná kus z ďalšej krajiny, v ktorej sa odohráva dej. Autorka veľa cestuje a cítiť to z každého riadku jej kníh.

Julie Caplin nás tentokrát zavedie na Island, do krajiny gejzírov a ľadu.
Lucy mala prácu snov, no po neskutočne zahanbujúcej situácii, ju prepustia z práce. Keďže nemá žiadne referencie od predchádzajúceho zamestnávateľa, musí vziať akúkoľvek prácu, ktorá sa jej naskytne. Preto prijíme miesto manažérky v hotelíku Polárna žiara na Islande. Hotel má neskutočne zlé recenzie a Lucy má čo robiť, aby z neho spravila lepšie miesto. Veľkú oporu má v kolegovi, barmanovi Alexovi, ale aj v niektorých ďalších kolegoch (Hekla, Elin, Brynja, Kristián). Nadväzuje nové priateľstvá. V hoteli sa začnú diať čudné veci. Očividne mu chce niekto uškodiť a Lucy musí prísť na to, kto a prečo to robí.
Lucy okrem toho prenasledujú aj démoni minulosti, odhodlá sa podeliť o svoje tajomstvá so svojím okolím? A čo pred ňou tají Alex?

Knižka sa mi veľmi páčila. Hotelík na Islande predstavoval pre Lucy nový štart do života a ja som jej držala palce. Stretla sa s mnohými situáciami, na ktoré reagovala rôzne a veľakrát ma jej riešenia pobavili. Veľmi pekné boli samozrejme aj opisy Islandu a páčili sa mi Lucyne výlety do okolia. Záver ma trochu prekvapil. Čakala som happy end v trošku inej verzii. Ale ani táto nebola zlá. Veď pocit domova nevytvára miesto, ale ľudia v ňom :)
Teším sa na ďalšie knižky zo série.

petraj30
16.01.2023 4 z 5

Příběh se mi líbil mnohem víc, než ten minulý. Jediné, co mě mrzí je, že se tu tolik nepeklo a nevařilo. Ale zůstává nádherný popis krajiny a okolí. Po přečtení mám velkou chuť nasednout na letadlo směr Island a hodit všechno za hlavu. To bylo opravdu dokonalé.
Lucy se mi moc líbila. Velice rychle se zocelila a stala se z ní sebevědomá žena, která si ví se vším rady. Ještě jsem čekala, že se tam objeví její staří známí a dojde k nějaké potyčce a vyříkání, ale nemůžu napsat, že by to příběhu chybělo. I tady se objevilo lehké drama s Alexem.
Opět se mi to velice líbilo a těším se na další díl.