Hotel v Paríži: Izba č.1

Hotel v Paríži: Izba č.1 https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240312/bmid_hotel-v-parizi-izba-c-1-voV-240312.jpg 2 287 75

Prvý diel erotickej trilógie je francúzskou „odpoveďou“ na Fifty Shades (Päťdesiat odtieňov sivej). Šarmantná Francúzka Annabelle chce skončiť s prácou spoločníčky, pretože sa bude vydávať. Jej budúci manžel David je vplyvný a bohatý muž a o jej práci nič netuší. Na poslednej schôdzke Annabelle s hrôzou zistí, že jej klientom je charizmatický Louis, Davidov brat. Po tomto stretnutí dostáva pozvania na intímne stretnutia do hotela Charmes, kde je každá izba venovaná nejakej známej francúzskej kurtizáne, a musí splniť niektorú z erotických predstáv neznámeho milenca, ktorý úzkostlivo skrýva svoju totožnosť. Je to Louis? Čo by na to povedal budúci manžel?!... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , XYZ (ČR)

Hotelles: Chambre un , 2014

Verresa
Verresa
19.04.2023 1 z 5

Bohužel tohle se vůbec nepovedlo. Do knihy jsem se nutila a dočetla jsem jí, jen proto, že nesnáším, když knihu odložim. O polovinu mohla být pro mě kratší a hlavní hrdinka? Chtěla jsem vlézt do knihy a profackovat jí. Ještě mě čekají další dva díly a jsem zvědavá, protože mají být lepší.

Eva_Skala99
Eva_Skala99
26.03.2023 4 z 5

Sérii jsem zvolila a pořídila, protože měla být napsána v podobném stylu, jako Padesát odstínů šedi, temnoty a svobody. Musím říct, že kniha je dobře napsána, má dobrou zápletku, rozuzlení i konec ..
Ale! Má spoustu hluchých míst, které se nutíte číst, Elle má těžký bordel v hlavě a co vymýšlí David a Louis, to taky člověk pochopí až na konci. Její nejlepší kamarádka Sophia mi taky přijde v některých kapitolách jako by nevěděla či je.
Výsledek ? Dobrá příběh, ale zbytečně moc zamotaný, v jednoduchosti je krása by tady bylo lepší.
Každopádně jdu na další díl, protože jsem zvědavá, jestli se autorka trochu "posune".

dooky
dooky
14.06.2022 odpad!

Tak tohle vážně ne. Jsem chorobný dočítač, a i když se mi kniha příliš nelíbí, tak jí dám šanci a dočtu, ale tohle vážně ne. Styl psaní je děsný, celé mi to přišlo zmatené, akorát mě z toho rozbolela hlava a to u čtení vážně nemám zapotřebí.

gabriela6984
gabriela6984
31.12.2021 2 z 5

Tato série knih je často doporučována jako super romanticko-eroticka kniha. Rozhodla jsem se jí přečíst a? Nemohu napsat, že jsem zklamaná ale ani potěšená. Nečte se zrovna dobře, první polovina knihy je nezažívna v druhé půlce mě hlavní hrdinka vyloženě rozčilovala.. Čekala jsem zajímavější a lepší rozuzleni zápletky..

IvetaZ
IvetaZ
06.12.2021 1 z 5

Postavy pitomé, zápletku jsem nepostřehla, přitom to téma by se dalo ždímat, si myslím. Čtení Padesáti odstínů alespoň ubíhalo. Všichni to srovnávají, bodejť, když se tu někdo hodně inspiroval. Té nálepky už se tohle dílo nezbaví a vždycky bude horší.

Ludmila02
Ludmila02
24.02.2021 2 z 5

Od poloviny jsem začala přeskakovat, jen abych se dozvěděla jak to dopadne. Kdyby autorka zkrátila knihu na polovinu a vynechala všechnu to nezáživné plácání o ničem, mohla to být dobrá kniha. Nápad na příběh oceňuji, ovšem zpracování děs.

jitka7
jitka7
08.01.2021 odpad!

Hodně dlouho jsem se na tuto knihu chystala. Už jen pro její hodnocení jsem se do ní nepouštěla. No a kdybych se do ní nepustila, udělala bych líp. Naprostá ztráta času. Na začátku mě trošku zajímal ten trojúhelník a příběh a vlastně, co se z toho vyvrbí. Jenže enjhle, ona je to naprostá slátanina. Tolik stran a naprosto o ničem. Ani to samotné téma a jakoby záhada nebyla dobře napsaná. Nemělo to hlavu ani patu. Vlastně u poslední knihy jsem si řekla... jako fakt, o co teda vlastně šlo. Jasně, rozuzlení se člověk dozví, ale bože to byl brak.

Veríňák
Veríňák
15.09.2020 odpad!

Tak... celou dobu jsem tenhle totální, příšerný, nekonečně dlouhý brak četla proto, že jsem žila v domnění, že mi sedí do nějakého nesplněného tématu Čtenářské výzvy. A teď, po více než 600 stránkách nudy, popisů táhnoucích se jak sopel, po prožití toho všeho s nekonečně nesympatickými hlavními hrdiny (samozřejmě v čele s neodolatelnou Elle), po mořích a oceánech tělesných tekutin zjistím, že houby. Nesedí to nikam a já jsem tak strávila mnoho bolestivých hodin zrovna s tímhle.
Padesát odstínů šedi, ke kterým je Hotel v Paříži přirovnáván, jsem četla někdy dávno a aspoň mě to tak strašně nenudilo. Tohle se táhlo, strašně a příšerně táhlo. Pominu fakt, že s touhle obálkou zkrátka a dobře nechcete jet MHD nebo sedět na laviččce v parku :)
Další díly a strany plné rozkoše mi tedy zůstanou utajeny :)

Naty88
Naty88
20.05.2020 4 z 5

Obsahuje spoilery :)

Ufff... Asi trošku vybočím ze zdejších hodnocení. :) Tato kniha mi ležela 2 roky ve skříni, potom co mi ji přítel koupil pod stromeček (zaujal mě přebal série a zmínila jsem se) a já přečetla pár stránek a nějak se nemohla začíst... Při úklidu jsem ji vytáhla a řekla si, že jí dám ještě šanci.

S prvními asi 50 stránkami jsem opět dost bojovala, ale pak mě to začalo bavit a posledních 200 stránek jsem na tom vyloženě visela. Je to erotický román, takže to asi nebude úplně pro ty, jejichž sexuální potřeby končí misionářem jednou za měsíc s otcem jejich dětí. Zároveň to ale, narozdíl od 50 odstínů, (osobně bych to vůbec nesrovnávala) má nějakou úroveň. 50 odstínů jsem četla pouze 1. díl, do dalších jsem se nedonutila, protože mi to přišlo naprosto blbé - jak zápletka, tak forma. Osobně je celkově můj vkus orientován na sci-fi, fantasy a erotické romány nevyhledávám. Každopádně Pokoj č. 1 má přidanou hodnotu a to napětí - jak to vlastně dopadne a jste zvědavé, jak to vlastně autorka celé rozplete, protože to zamotá opravdu řádně. A překvapivě - happy end zde funguje, jak má.

Že je Annabelle blbá jak troky? No a co? Je jí 23, má na to věk. Naivní, hloupoučká Francouzka. To ji omlouvá, že se sebou nechá manipulovat a jedná nebo spíš uvažuje impulzivně. Pokud to bude číst dostatečně inteligentní žena (omlouvám se mužům, které to třeba zaujalo), myslím, že je snadné to pochopit a neztotožňovat se s ní. Ale dámy upřímně - víte jistě, že byste na tom v tom věku nebyly s uvažováním podobně? Já si kolikrát říkám: "Bože, co jsem si myslela? Když mi bylo 20, 25, 30..."

Na knize nejvíc vyzdvihuji ty kontrasty - napínavé pasáže psané opravdu kvalitně versus naprosto syrové, otřesné až nechutné "rukopisné poznámky" (ty mi tedy dělaly největší problém a nutily protáčet oči), ale právě ten rozdíl v úrovni pasáží "žitých a psaných" povznáší dílo na vyšší level.

Myslím, že u četby je důležité uvědomit si, že Francouzi mají naprosto odlšinou náturu, než Češi a tímto vědomím mi příběh vůbec nepřijde nereálný. ;) Upřímně - občas závidím, tu bezprostřednost.

Jediné, kde si myslím, že se autorka poněkud zamotala a přestřelila je to, kdy si štáb v televizi včetně hlavní postavy myslí, že pořad "Culturmix" šel rovnou do televize a až expřítel jí musel prozradit, že v televizi nebyl. To je prostě mimo realitu a nikdo mi to nevyvrátí. Ale jde o malou kaňku na jinak, pro mě, kvalitní knize.

Myška43
Myška43
03.03.2020 2 z 5

Přečetla jsem celou sérii, Nenudila jsem se, ale už po knize nesáhnu.

Siege03
Siege03
24.06.2019 1 z 5

Kniha se mi nelibila,zbezne jsem pouze prolistovala.:(Druhy,treti dil cist ani nebudu.Za snahu o vypracovany design obalky,davam hvezdicku

Pjater
Pjater
16.06.2019 odpad!

Horší knihu jsem v životě nečetla. Tohle určitě nečtěte a hlavně nekupujte, je to urážka opravdových spisovatelů. Četla jsem pár erotických románu, ale žádný nebyl tak hrozný.

AlenkaJ.
AlenkaJ.
26.04.2019 1 z 5

Jak bylo již zmíněno v předchozích komentářích, i mě dělala kniha problém...prostě někdy v polovině mě přestala bavit, a už jsem se k ní nevrátila.

Monah
Monah
26.03.2019 odpad!

Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst. Skončila jsem někde cca 120 stránka a už prostě nemám chuť to číst. Příběh mě osobně přijde takový zmatený a nezajímavý. Nevím jak je to na dalších stránkách ale kniha mě nebaví

bigbabe
bigbabe
22.03.2019 3 z 5

Když máte chřipku a nemůžete vylézt z postele, tak se to dá přečíst. Hodnotila bych to lehce pod průměr. Jako pozitivum je seznam erotické literatury, kde některá opravdu stojí za to.

Barbona
Barbona
16.02.2019 odpad!

Kniha vážně trochu ,,dřela" dočtení jen tak tak...další díly se naštěstí ,,rozjely" a četly se lehce ????

Termina
Termina
23.01.2019 1 z 5

Kniha se ke mě dostala až po přečtení chvalně známé trilogie padesáti odstínů šedi - asi jsem čekala něco na podobné úrovni a byla jsem knížkou zklamaná.

chmelda212
chmelda212
06.01.2019 2 z 5

Za mě takový horší průměr v "eroticke" literatuře. Malinko mi tam chybělo napětí, děj se chvílemi táhnul.. jen těch erotických scén mi přišlo málo. Uvidíme jak na tom budou další díly.

andrea4865
andrea4865
05.11.2018 4 z 5

Za prvni dil bych nedala 4hvezdy jako davam, ale mam prectenou celou serii a 2 a3 dil zato stoji.Zatimco 1 dil sem cetla s utrpenim,v 2 a 3 dile sem byla k neodtržení a sem rada že sem se 1 dilem prokousala.Než detailně popsane erotické sceny me bavila odhalovani tajemstvi rodiny,čekejte zvraty,odhalení a nezapomínejte,že vždycky zato muže komorník :) :)

LadyHip
LadyHip
22.07.2018 4 z 5

Koukám, že půjdu proti davu, ale mně se to líbilo. Příběh byl originální, zajímavý, i když místy opravdu zdlouhavý a nedokonalý. Ale myšlenka zkoumání ženské sexuality a poznávání sebe sama skrze erotické výzvy byla prostě skvělá a dobře zpracovaná. Další díly si nenechám ujít.