Hotel Sen, pokoj 36

Hotel Sen, pokoj 36 https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420497/bmid_hotel-sen-pokoj-36-sxc-420497.png 4 22 6

Odvážná až drásavá výpověď o lásce po změně pohlavní identity. Jaký vlastně bude život po přeměně? Je možné, aby muž po padesátce v konečně správné identitě obstál ve světě biologických samců a naplnil svou celoživotní touhu po lásce? Takové a další otázky si klade Mike Perry ve volném pokračování autobiografického románu Klec pro majáky. A právě závěrečná myšlenka jeho prvotiny, formulovaná jednou z postav, jakoby předznamenala téma nového románu: "... víte, že už můžete milovat jako chlap a dostáváte košem taky jako chlap. Ještě to moc neumíte, pravda, a zbytečně se kvůli tomu svíjíte, ale to je o zvyk…" Autor v emocemi naplněné próze opět poodhaluje roušku života lidí, kteří žiji vedle nás, jenom se narodili do "nesprávné" tělesné schránky. Jejich víra v lásku a touha po naplnění citového života je však nezměrná i nezničitelná.... celý text

eliska2669
11.11.2023 3 z 5

Hrozně zajímavý vhled do života člověka... úplně obyčejného života... až na to, že vůbec. Moc mi nesedl styl psaní, nebo spíš určité fráze a jakýsi "mladistvý" slang, asi bych to nazvala trochu cringe. Ale to je asi prostě součást autentické výpovědi. Je to drsné, depresivní a svým způsobem bych to nakonec i doporučila.

lidunka1
30.01.2023 3 z 5

V pokračování Majáků už je hodně milostných líčení, ale i Mike, který je " vrbou" dalším přátelům. Mike je kvůli lásce ochoten nechat se zničit. A správně připomíná uzounkou skupinu mezi láskou a nenávistí. Ve srovnání se životy některých lidí, je můj vlastní život procházkou růžovou zahradou.

KaLiBi
01.11.2022 4 z 5

Já nevím, mně se to prostě líbilo. S touto problematikou jsem se v literatuře setkala poprvé a musím říct, že jsem ocenila, že jde především o náhled do života člověka po přeměně. Kniha je psaná lidsky a je velice čtivá. Bylo to příjemné.

mauglie
04.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha pro mě zajímavá hlavně autentickym popisem toxickeho vztahu, je až sedcervouci to číst, tu zoufalou touhu po lásce. Velmi zajímavé téma trans lidí, šílená predstava, že se narodite do špatného těla... všechna čest!

Fanda74
31.01.2022 5 z 5

Jsem rád, že po Kleci pro majáky, vzniklo pokračování, protože po přečtení "majáků" čtenáře myslím napadají různé otázky, jak to bylo dál? a jak vlastně "funguje" ten běžný život po proměně, a tak dál. Na mě obě knížky působí vcelku optimisticky, protože to hlavní poselství myslím je to, že i přes všechny ty peripetie, strasti a těžkosti to stojí za to. A obdivuji takovou otevřenou zpověď. Asi to není nutné, ale doporučuji přečíst obě knihy.

heliiinka
12.11.2020 4 z 5

Zajímavý vhled do hlavy muže. Jeho osamělosti a touze po lásce. Trans téma je pro mě nové a tak jsem se dozvěděla spoustu informací. Ale největší plus je pro mě jazyková stránka. Autor má nápadité popisy a opravdu si se slovy umí pohrát.

homosexualita sexualita autobiografické prvky transsexualita, změna pohlaví LGBT, queer, LGBT+

Mike Perry
česká, 1958