Hotel Sacher

Hotel Sacher https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363372/bmid_hotel-sacher-kMo-363372.jpg 4 97 38

Vídeň 1892. Anna Sacherová chce po nenadálé manželově smrti pokračovat ve vedení hotelu. Mladá vdova si rezolutně a navzdory všem překážkám vydobývá pozici principálky. A zatímco Anna Sacherová s neodmyslitelným doutníkem, v doprovodu smečky bulteriérů a společně se svým personálem povyšuje hotel na legendu, setkávají se v jeho foyer dva nesourodé manželské páry: princ a princezna von Traunstein a berlínští nakladatelé Marta a Maxmilian Aderholdovi. Mezi suitami a chambres séparées Hotelu Sacher ve Vídni se rodí milostné drama lásky, nevěry a žárlivosti.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Das Sacher: Die Geschichte einer Verführung , 2016

Janík511
06.12.2019 5 z 5

Zajímavá kniha, která člověka provede hotelem Sacher do konce jednoho velkého mocnářství a kde se v průběhu času řeší milostné peripetie dvou manželských párů. Je to příběh jednoho pokušení se sladkou tečkou na konci. Musím uznat, že jsem byla na knihu zvědavá, neboť obálku hodnotím více než kladně. Kniha, která vizáží zaujme a následně provede jedním časovým úsekem do roku 1919. Za sebe říkám, líbila se mi, nenáročná, oddechová četba, přesně to, co jsem chtěla a také jsem dostala.

Nočnípták
13.08.2019 2 z 5

Krásná obálka a slova Vídeň 1892. Film jsem neviděla. Čekala jsem historický román a to tedy rozhodně není. Začátek byl docela čtivý a zajímavý, ale pak se přidávaly další a další dějové linie a to pro mne byl konec. Začala jsem přeskakovat, knihu odkládat. Pak se zase k ní vracet, že to ještě zkusím. No, dočetla jsem. A zase se utvrdila v tom, že knihy, kde je něco z historie, něco z detektivky, něco z červené knihovny, nejsou prostě pro mne.

Ovšem na konci jsou, pro mne zajímavé, tři stránky - Historická kronika.

ElfkaEleanor
28.05.2019 4 z 5

Kniha je příjemná odpočinková četba. Děj je svižný, rychle ubíhá. Psána je přehledně a čtenář se mezi postavami neztrácí. Pro orientaci je na konci i časová osa jednotlivých události v kontextu světového dění. Na rozdíl od seriálu oceňuji pasáže s Láskou a Smrtí, které jako vypravěči děj oživují a významně odlišují od podobné literatury

cérka
02.10.2018 3 z 5

Nerada bych knize ublížila, četla se celkem dobře a moc se mi líbily rozpravy Lásky a Smrti. Bohužel jinak je to jen taková "slátanina" milostných příběhů od chudiny po císařský dvůr. Fikce s kterou si zřejmě ani samotná autorka nevěděla někdy rady a tak skáče v čase, prostoru i postavách. Slabší kniha, slabší 3*.

orinka3
22.08.2018 5 z 5

Svižný a šťavnatý román. Jeho smysl chápu v tom, že má poskytnout potěšení z četby. Dokázal navodit tak příjemnou atmosféru, jako bych měla na stole před sebou voňavou vídeňskou kávu se sachr dortem. Co víc si přát?

porcelainswan
21.06.2018 4 z 5

Velmi čtivý titul, taková ideální oddechovka. O Hotelu Sacher a jeho historii se tu moc nedozvíte, ale to vůbec nevadí, přece jen to je pěkná dobová kulisa. Raději od knihy moc nečekejte, ale ideální lehké čtení na dovolenou :-)

1casper
21.04.2018 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, líbila se mi obálka, ale jedno velké zklamání. Děj mi přišel děsný pel - mel.
Zajímavá zápletka nemanželské Marie, poté její uvěznění...ale pak najednou byla venku....
V druhé půlce jsem stránky přeskakovala, knihu jsem dočetla silou vůle.

Tři hvězdy za filozování Lásky a Smrti. To se mi líbilo moc.
....."Láska se posadila ke stolu naproti nim. Proti Smrti nic nezmohla. Místo, aby lidé cítili lásku, obávali se smrti, která je vzrušovala a jitřila".....

Hanami1
17.04.2018 3 z 5

Hotel je jen kulisa pro příběhy převážně fiktivních postav. Zajímavě se mohl popsat vzlet a sláva před válkou a naopak zkostnatělost vedení po první světové válce, vedoucí k bankrotu hotelu a změně majitele. Mrzí mne dovětek o Česku v závěru knihy.

rozvera
15.04.2018 4 z 5

Nevím, zda autorka, scénáristka , napsala nejprve scénář k dvoudílnému televiznímu filmu a posléze jej rozepsala do románu, či naopak, ale líbil se mi styl psaní, velmi úsporný, používání krátkých vět a přesto schopnost několika slovy vystihnout situaci či popsat osobu, přesně a účelně. Škoda, že vlastní hotel Sacher tvoří pouze kulisu pro fiktivní příběhy , o jeho historii a životě majitelů tam je psáno méně, než než by si název knihy zasloužil.

Michalka98
07.04.2018 3 z 5

Upřímně musím říct, že jsem v rozpacích. Kniha má nádhernou obálku, je čtivá a odpočinková, ALE.........když se kniha jmenuje Hotel Sacher, tak předpokládám, že se děj bude výhradně točit kolem HOTELU SACHER a maximálně zde bude nějaká vedlejší linie, která příběh oživí. Jenomže v této knize je vedlejší linií právě onen hotel Sacher a hlavní část příběhu tvoří naprosto smyšlený příběh smyšlených postav. Dle mého názoru funguje Sacher v této knize pouze jako kulisa, jako marketing. To je velká škoda, protože Vídeň miluji a Sachrův dort rovněž, a proto si myslím, že by kniha působila lépe, kdyby opravdu pojednávala o legendárním hotelu. Naopak však musím pochválit poslední část knihy, kdy si autorka s rozuzlením života postav opravdu vyhrála. Celkově tedy dávám 3,5 hvězdy.

Ditules
02.04.2018 4 z 5

Oceňuji recept na Sachrův dort hned na začátku. :)
Příběh z předválečné Vídně, kde se ale vše pomalu bouří a připravuje na nové pořádky. Hlavní linka příběhu je přesto milostná...

knihovnička007
30.03.2018 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, líbila se mi obálka, film jsem zatím neviděla (budu to muset brzy napravit).
Čekala jsem, že se více dozvím o hotelu, to se zde nekonalo. Škoda.
Na můj vkus moc plytké postavy, nedokázala jsem se do žádné vcítit. Široký záběr času i postav, občas jsem v tom měla docela hokej...
Kniha mne bavila asi první půlku. Čekala jsem, co se bude dít dál, ale poté děj stagnoval.

Deniska147
28.03.2018 5 z 5

Moc milý příběh. Oddechovka :)

marimari
18.03.2018 4 z 5

Zajímavý příběh sleduje několik hlavních hrdinů, zlomové momenty se odehrávají v luxusním hotelu. V celém příběhu vystupují dvě imaginární postavy láska a smrt.

Paja85
08.03.2018 3 z 5

Bylo to trochu zklamání, čekala jsem trochu víc ohledně hotelu Sacher a kdybych věděla, že to bude spíš spousta omáčky okolo, asi bych si dala spíš jinou knihu...Dočetla jsem ji, ale kdyby se někdo ptal, asi bych neporučila, je tolik lepších knih.

RoseDadas
05.03.2018 4 z 5

Historické romány zbožňuji a po fantasy literatuře zaujímají čestné druhé místo. Líbilo se mi, že kniha mapovala delší období a že vyprávěla více příběhů a ne jen jeden. Na city mi pěkně zanotoval příběh o Marii, holčičce, která vyrůstala od osmi let skryta před všemi zraky a která byla velkou obdivovatelkou císařovny Sisi. Kniha je strukturovaná do třech oddílů s názvy Smrt, Život a Láska.

Henriette
25.02.2018 3 z 5

Za mě tedy velká nuda. Plytký příběh a povrchní vyjádření...

zuzana2599
17.02.2018 5 z 5

Pro mě byl Hotel Sacher skutečně sladkým potěšením... Byla jsem na tuto knížku hodně zvědavá a myslím, že jsem dostala to, co jsem očekávala.
Jedná se o oddechovou, nenáročnou četbu, která ukrývá moc pěkný příběh, plný životních pravd a omylů, plný jemných emocí.
Krásná obálka je bonusem pro oči :-)