Hotel Ritz

Hotel Ritz https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255003/bmid_hotel-ritz-ng8-255003.jpg 4 65 20

Život, smrt a zrada v nejslavnějším pařížském hotelu na Place Vendôme Hotel, jímž procházely dějiny Evropy. Historie rozmařilé Belle épogue, která s příchodem války zemřela za hřmotu bomb. Pod střechou Ritzu se snoubila odvaha se zradou, jiskřily diamanty, bujely intriky. Churchill, Proust, Picasso, Hemingway, Cocteau, Göring, Coco Chanel, vévoda a vévodkyně z Windsoru, Marlene Dietrichová... Státníci, spisovatelé, dvojití agenti, filmové hvězdy, aristokrati, padouši i hrdinové, ti všichni sepsali paměti tohoto hotelu, příběh o hrdinství i zradě, o drogách a sexu. Proslulá Coco Chanel si zde užívá se svým německým milencem, obávaný Hermann Göring tu polehává v pyžamu... Někdejší paní Simpsonová svému muži Edwardovi, který se kvůli ní vzdal anglického trůnu, veřejně nasazuje parohy... A bouřlivák Ernest Hemingway nakonec Ritz osvobodí... „Románový příběh by nemohl být barvitější a napínavější než skutečná historie statečnosti i zrady, sexuálních skandálů, bujarých večírků a politických intrik, která se odehrála v tomhle hotelu."... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Metafora

The Hotel on Place Vendome , 2014

JointlieKat94
24.01.2023

Jsem na straně 95 a musím to vzdát. Tohle mě opravdu nebaví.

Spousta, ale opravdu spousta jmen, která se tam jen vyskytnou a vlastně bezdůvodně.. mnoho příběhů, událostí ale i věci kolem a kolem. Celé je to hrozně zmatené.

Strašně mě to nebavilo a já tohle prostě nedočtu. Škoda.

Romarin
27.12.2022 5 z 5

Skvělá kniha, nesmírně zajímavé téma, čtivě psané. Doporučuji.

FejKýý
08.11.2021 2 z 5

Upřímně jsem ráda že jsem knihu dočetla a že ve výsledku byla tak krátká. To byla pro mě tak špatně napsaná kniha. Byly tam momenty, pár stránek.. Kdybych měla být přesná tak třeba jen 15-20 z těch cca 220ti. Které byly čtivé a začetla jsem se. Zbytek byl špatně napsaný, nedalo se začíst. Mrzí mě to. Kdyby to spisovatelka napsala jinak, věřím že by to byl parádní příběh. Je to velká škoda. A to přeskakování v čase taky hrůza. Když teda už o někom čtete, konečně se začtete a najednou je příběh úplně jinde. Knihu nemohu doporučit. 1,5*

niki-chan
14.05.2021 3 z 5

Kniha je plná zajímavých událostí a osobností. Příjemné je číst o historii od začátku Ritzu až do dnešních let. Jako mínus musím uvést zmatečnost kapitol. Ze začátku každé kapitoly je nastíněno, o jakou dobu a osobnost se bude jednat, ale často je od toho odbíháno, což ve výsledku způsobuje zmatek a pocit nedotažení do konce. Celkem tři a půl *.

iceVS
10.04.2021 3 z 5

V knize se vyskytuje asi tisíc jmen - a ke každému z nich maličká zmínka. Přiznám se, že jsem si připadala jako když z tisíců malinkatých střípků mám složit mozaiku.
No... příliš se nezadařilo...

jana6331
23.03.2021

Od této autorky jsem očekávala daleko větší kvalitu i forma psaní, taková nějak třídní. Bohužel, nedočetla jsem. Třeba se k ní jednou vrátím, protože o hotelu Ritz, bych se ráda něco dozvěděla.

tereza1198
20.12.2018 3 z 5

Pod pozlátkem hodně odvahy a zároveň tolik zrady a kolaborace. Když Paříž hladový, boháči z Ritzu popíjejí šampaňské a stěžují si na nedostatek kaviáru. Mezní situace ukáže pravé charaktery.

Šárka_D
17.08.2018 5 z 5

Velmi dobré a na populárně-naučnou literaturu až nezvykle čtivé. Autorka šla do hloubky, rozvíjela propletence vztahů, dobře načrtla, kdo s kým byl vzájemně propojen vlákny známostí, laskavostí a lásek. Formát naučné literatury mi u tohoto formátu seděl.

Ivanule
06.03.2018 4 z 5

Tak to,že má hotel Ritz až takovou historii,to jsem tedy vůbec nevěděla.Je zde krásně popsaný vznik hotelu,až přes jeho využívání za druhé světové války až dá se říct po dnešní dobu.A jsou zde k tomu dobře vykresleny slavné postavy,které v hotelu pobývaly.Ač tedy já druhou světovou vůbec nemusím,spíše mě jako taková nezajímá,tohle bylo velice poučné čtení a zajímavé

Vojslava
18.12.2017 5 z 5

Zajímavé pomezí mezi povídkami a odbornou literaturou; rozhodně stojí za přečtení!

puntaumbria
18.11.2017 5 z 5

Informativní román, který se dá číst i ve volném čase.

kuky921
07.10.2017 4 z 5

Jedná se o historický pohled na hotel Ritz od začátků při otevření až do roku 1979, kdy byl prodán egyptskému magnátovi Mohamedu Al-Fayedovi. Nejvíce se historie zabývá období od roku 1940 - 1944.

gossipavlina
06.10.2016

Čekala jsem něco úplně jiného. Knihy psané učebnicovou formou, hodně jmen, bez děje, to není nic pro mě k vyplnění volného času. Odkládám nedočtené.

bosorka
07.03.2016 4 z 5

Poutavá kniha o historii jednoho věhlasného hotelu se všemi jeho slavnými hosty. Vlastně to není v pravém smyslu román, ale autorka píše dost čtivě na to, aby se jako román četl (i když pravda, často jsem se přestávala v osobách orientovat a ocenila tak úvodní soupis postav). Nejvíce času v hotelu strávíme ve válečných letech a především pak v roce 1944, kdy byly Paříž i hotel Ritz osvobozeny. Intriky, milostné pletky, politické zákulisí, jedna slavná (a zhýralá) osobnost vedle druhé, ti "zlí" i ti "hrdinové". Naprosto mě dostal souboj válečných reportérů o to, kdo bude dřív v Paříži (a v Ritzu) při jejím osvobozování.

JeKa
14.02.2016 5 z 5

Hotel Ritz je takřka impresionistickou mozaikou příběhů z dávné (především okupované) Paříže. Příběhů, které jsou takřka neuvěřitelné a přesto reálné. Výborná sonda do společnosti horních deseti tisíc předválečné Evropy, stejně jako mezi uměleckou avantgardní elitu první poloviny 20. století.

aginecka
15.01.2016 4 z 5

Velmi čtivý a srozumitelný výklad proměn politické a společenské situace 1. poloviny 20. století, citlivě ilustrovaný zákulisními historkami význačných osobností.

choze
01.01.2016

Čtivá a zajímavá historie slavného pařížského hotelu, kterým kráčely dějiny, hlavně druhá světová válka. I když někdy je tam těch jmen trochu moc.

bookcase
16.11.2015 5 z 5

Zajímavý pohled na slavný hotel. Co se dělo za zavřenými dveřmi? Kdo ze slavných tam žil? Spíš reportáž než román.

Alex.Barunka
08.11.2015 4 z 5

Hotel Ritz nezklamal. Dokážu si představit, že bych si od autorky určitě ještě něco přečetla, má velmi čtivý styl psaní.

evikt
05.11.2015

Zajimava kniha z valecnych let o luxusnim zivote v parizskem Ritzu a tech, kteri na to meli a pote i diky okupaci Parize nemeli. Bohemsky zivot filmovych hvezd, spisovatelu, novinaru a dalsich. Jsou knihy, ktere mi daji vic nez dejepis na zakladni skole... (viz Vypravecka)

Paříž hotely hoteliérství, hotelnictví

Tilar J. Mazzeo