Hotel na rohu hořkosti a štěstí

Hotel na rohu hořkosti a štěstí

Romantický a melancholický příběh lásky se odehrává ve 40. letech v Americe, vyprávěn je však až o čtyřicet let později. Henry, jehož čínský otec uprchl do Ameriky, a Keiko, americká Japonka, se setkají jako děti a během let mezi nimi vznikne silný, hluboký milostný vztah. Útok v Pearl Harbor však ze všech amerických Japonců udělá utečence v internačních táborech. Henry a Keiko si přísahají, že se po válce opět sejdou, ale jejich cesty byly – s přispěním jejich rodičů – nejspíš navždy rozděleny. Dojemná, tklivá atmosféra, dobová tabu i láska k jazzu připomenou knihy Harukiho Murakamiho. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74710/hotel-na-rohu-horkos-74710.jpg 4.491

Hotel On the Corner of Bitter and Sweet (2009)

Vydáno:, Ikar (ČR)

ivakola

Na této knize je dost jasně vidět jak dobré knihy mohou být v antikvariátech. Krásný a milý příběh dvou mladých lidí, dětí, které k sobě našly cestu i přes tu nepříznivou dobu ve které žily a
i přes rozdílné společenské zařazení a národnost. Moc pěkné.

iva2423

Dobře se čte. Doporučuji.

rajen

Toto je kniha přesně dle mého gusta. Krásný příběh, čtenář prožije s hrdiny kus života, postavy jsou krásné vykreslené, román má hloubku, neskutečnou atmosféru a v neposlední řadě je historické pozadí věrné skutečnosti jak jen to jde. Takové knihy zbožňuju a jsem ráda, že jsem se k této dostala. Oba hrdiny jsem si zamilovala hned od začátku, dozvěděla jsem se toho hodně o internačních táborech pro japonce v Americe během druhé světové války. Toto je knížka, která se mi z paměti jen tak nevymaže a její hrdiny mám v srdci napořád. Jednoznačně maximální hodnocení a velké doporučení všem.

zuzi1162
18.11.2015

Jde o pomalu plynoucí příběh, který vás však celkem dostane. Bylo mi i celkem jedno jak to dopadne, prostě jsem si užívala čtení.

Zorka
06.07.2015

Zajímavá kniha o střetu kultur (čínské, japonské a americké) v průběhu druhé světové války. Přestože závěr je dost předvídatelný, rozhodně myslím, že stojí za přečtení.

Peter.Melon
19.11.2014

Dobrý milostný román,který se mi celkem líbí.Určitě stojí za zmínku i za
přečtení.Zkuste si jej taky přečíst...

bosorka
25.08.2014

Docela zklamání. Téma se mi líbilo, i když je to vcelku klasické schéma o lásce, které se staví do cesty mnoho překážek v podobě rodinných tradicí i doby, která milencům nepřeje. I tak jsem byla zvědavá zvlášť na téma, které mě dosud míjelo, a to byla internace japonských obyvatel v USA za 2. světové války. Knížka je však napsaná tak nějak plytce, není vřelá, nevtáhne tak, abych se jí nedočkavě chápala a byla napjatá, co bude dál. Naopak jsem se s ní párala až předlouho. Většina děje byla jasná už dopředu, co se asi s postavami stane, kam se příběh vyvine. A chyběl jí nějaký přesah, něco, co by se zarylo, co by vtáhlo. Chválím obálku.

MichelleS
19.08.2014

Nejdřív mne zaujala nevšední, teple barevná a lehce exotická obálka, semtam jsem zaslechla zmínku, že je to hezký příběh a když se mi připletla v knihovně pod ruku, vzala jsem ji bez velkých očekávání jako čtení na dovolenou. A byla jsem velmi mile překvapená. Knížka o lásce ale není ani trochu uvzdychaná a sladká. Spíš taková křišťálově průzračná jako první vlastně ještě dětská láska, čistá opravdová, upřímná. Je neskutečné, co vše dokázal Henry, ještě chlapec, jen aby mohl Keiko vidět, pomoci jí. Doma se s porozuměním nesetkal, ještě že potkal Sheldona a paní Beattyovou. Nejde s úsměvem nezavzpomínat na vlastní dětské lásky...

KattyV.
08.08.2014

Já jsem od této knihy zase nic moc nečekala, ležela pohozená ve slevách v knihkupectví, tak jsem si ji odnesla.
Dlouho zůstala ležet i v naší knihovně, až jsem si na ni jeden den vzpomněla.
A hned po přečtení jsem ani na chvilku neváhala a ohodnotila pěti hvězdami - nádherný příběh, tak nějak jsem úplně zapomněla na starosti všedního dne. :-)

hancass
03.08.2014

Vyjímečná kniha, báječně komponovaný příběh na pozadí tragické doby, doporučuji.

Leskodka
16.05.2014

Pěkná, ale tak nějak jsem čekala více...

cie
09.05.2014

Nádherná kniha, pěkný příběh, ale především zajímavé historické pozadí...velké plus za to, že jsem do poslední chvíle nevěděla, jak to dopadne!

Sonica
24.03.2014

Taky jsem knihu kupovala ve slevě za pár korun...a její děj mě rozbrečel co všechno člověk dokáže..a ještě k tomu dítě nádhera

kuky921
22.03.2014

Nádherná knížka, která se čte sama. Musím taky přiznat, že mě na první pohled nejvíc zaujala obálka.
Sám příběh je hrozně lidský, takže ukápla i nějaká ta slza.

AnnieMyaSun
09.02.2014

Musím říct, že tato kniha mě zcela očarovala.
Už jen příběh, jak jsem k ní přišla je docela podivný. Má zajímavý obal, a jednou když jsem čekala na autobus a měla jsme hodně času, brouzdala jsem se nedalekým knihkupectvím. Tam jí měli v polici ve slevě - za 49 korun! Zaujal mě její obal a koupila jsem si jí s tím, že když mě nebude bavit, můžu jí přece někomu darovat :D
To se ale nestalo a během hodinové jízdy autobusem jsem byla v půlce! A ještě toho dne jí dočetla. A úplně se zamilovala. Ta křehká atmosféra, láska, styl jakým je kniha napsána.

Myšlenka hledat v hořkých věcech ty trochu sladší je naprosto dokonalá, a to je to co dělal Henry celý život. Život není dokonalý - našel kamrádku, ale přišel o ní jen proto, že byla Japonka. Jeho Ethel, kterou poznal později, zemřela bolestně na rakovinu.
A nakonec shledání s Keiko, které je vlastně strašně otevřené.
Pro mě jedna z nejlepších, spíš nejlepší kniha co jsem kdy četla!

Karcoolka2210
06.02.2014

A prišiel deň, keď som tento nádherný príbeh musela dočítať. Obyčajne, keď ma kniha zaujme, tak ju chcem prečítať rýchlo. Ale pri tejto, som to stále odkladala a dávkovala si ju pomaly, po kúskoch. Krásny, smutný príbeh priateľstva, lásky, rodiny, odohrávajúci sa v čase 2.svetovej vojny v Amerike. Henry, Keiko, rodina Okabeo, Ethel, Sheldon, ale aj Henryho rodičia si našli svoje miesto v mojom vnútri. Je to jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala.

alsae
04.11.2013

Knížka se moc dobře četla, příběh Henryho a Keiko byl krásně vyprávěn a prolínání dvou časových rovin bylo zajímavé, stejně jako způsob života v čínských rodinách. Zajímavostí pak pro měl byl osud japonců žijících v Americe po útoku na Pearl Harbor, o tom že byli sestěhováváni do táborů jsem nikdy neslyšela. Jednoduše krásný i poučný příběh.

kusma
15.10.2013

Dojemná knížka o osudu jedné dětské lásky v neuvěřitelné době. Příběh Henryho a Keiko mě dojímal, a ač jsem věděla (díky dvěma časovým rovinám), že jejich láska nedopadne dle jejich představ, neubránila jsem se přání, aby to s nimi dopadlo jinak. Navíc jsem se zde i dozvěděla pro mě dosud neznámou věc, a to, jak probíhal osud japonských rodin v Americe v době druhé světové války - myslím, že je dobré tuto historii poznat...

Hikari
13.10.2013

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. :) krásný příběh

pecka02
10.09.2013

Musím přiznat, že jsem si knihu koupila jen proto, že měla krásnou obálku, ale někdy takový kup bývá prostě nejlepší. Když od knihy nic nečekáte, nejste ovlivněni názory jiných a prostě si jen vychutnáváte děj. Kniha se velice dobře čte, nemohla jsem od ní odtrhnout a dá se říct, že jsem dočista splynula s hlavními hrdiny. Dojemný příběh kamarádství, které nakonec přeroste v zakázanou lásku, kdy vůle rodičů je na vyšší příčce než štěstí dětí, poučení o osudu Japonců za války a konec, který je hezký, ale ne klišoidní...rozhodně doporučuji přečíst. Je to jedna z těch, na které jen tak snadno nezapomenete.

miuk
02.09.2013

Krásná kniha, příběh mě pohltitl, velice dojemné, doporučuji jako lék na dnešní ne příliš povzbudivou dobu.

natyne
05.08.2013

Moc hezká kniha, krásný příběh, který mě opravdu pohltil. Knihu jsem přečetla jedním dechem a určitě jednoznačně doporučuji. A musím souhlasit s níže uvedeným komentářem, že při čtení téměř slyšíte saxofon a po přečtení knihy ve vás příběh stále je....

Marčullkas
22.07.2013

Kniha se moc hezky četla, začátek byl pomalejší, ale jak jsem se začala v příběhu orientovat, tak jsem se nedokázala od knihy odtrhnout. Dojemně napsaný příběh o válce, životní lásce, odloučení. Konec příběhu mě mile překvapil a dojal. Doporučuji k přečtení :)

Evina16
13.07.2013

Nechala jsem se inspirovat předchozími komentáři a rozhodně jsem dobře udělala. Opravdu nádherný příběh, skvěle vyprávěný, při jehož čtení téměř slyšíte saxofon ... knihu nelze odložit a po jejím přečtení ve vás pořád je.

katynais
23.06.2013

Moc mi libilo, jak se prilinaly dve casove roviny, ale zklamal me zaver, cekala jsem ze se vice rozvine

budíček
08.06.2013

U téhle knížky mě nejdřív zaujala obálka, po hodně dlouhé době to byla jedna z mála, co se mi líbila a anotace příběhu vzbudila můj zájem o malinko později. Nicméně, že se mi dostane do rukou jemně nostalgická, místy dojemná a hodně citlivě napsaná knížka, ze které mi bude občas běhat mráz po zádech, nad níž se sem tam pousměju nad tím, že lidi se k sobě přece jen umí taky chovat hezky a obětovat se pro druhé i ve zlých časech, jsem nečekala. Oba hlavní hrdiny malého Henryho i Keiko jsem si oblíbila, a příběh jejich dětské lásky na pozadí válečných událostí a následné internace Američanů japonského původu mě dostal. Střet nově smýšlející generace a té staré tradiční, jazz a atmosféra Seattlu ve čtyřicátých letech jsou další nitkou, která se proplétá příběhem sice nenápadně, ale čtenář ji cítí a vnímá, jako by se toho všeho účastnil. Nepochopení, šikana, odpor a nenávist k člověku, bez ohledu jaký je uvnitř ovšem také, ale i přesto jsou tu dominantním prvkem tři věci a to přátelství, láska a naděje…

Juicyk
23.03.2013

Krásný a bohužel i smutný příběh jedné dětské lásky, z které se vyklubala láska životní, i když se jí čas, prostor, válka a okolí snažilo rozbít.
Autor zde střídá vyprávění minulosti s přítomností, ale nemusíte se bát, že byste se ztratili - přehledné rozdělení do kapitol vám to naštěstí neumožní :) Nečekala jsem, že mě kniha tak pohltí, jelikož nejsem příznivce válečné tématiky, ale tady je na válku nahlíženo z trochu jiného pohledu, z pohledu zamilovaných dětských očí...Hrdiny příběhu jsem si zamilovala a s napětím jsem očekávala, jak to nakonec celé dopadne.
Rozhodně doporučuji si přečíst. Když už nic jiného, alespoň vám přiblíží situaci amerických Japonců za války ;)

Marika Vanova
21.03.2013

Kniha se mi moc líbila, dobře se čte střídání minulosti se současností, hranice je rozdělováním po jednotlivých kapitolách jasná a zřetelná. Vůbec jsem netušila jaký měli osud američtí japonci za druhé svět. války. Konec se mi líbí a určitě doporučuji přečíst si to.

tapuz
04.01.2013

Vynikající kniha. Krásný jemný nostalgický příběh něžné dětské a dospívající lásky, kterou krutě rozdělily smutné válečné události. Kromě krásného zážitku a pocitu ze čtení jsem se dozvěděla i zajímavé věci o životě amerických Číňanů v době války a především o osudech amerických Japonců, o nichž jsem nic nevěděla a o nichž se tady vůbec moc málo ví. Byl to osud mnohdy velmi krutý a je to jistě kapitola, kterou by Američané rádi uzavřeli a nevytahovali na světlo.
Moc hezké, doporučuji.

Smiragl
13.01.2012

Zrovna jsem ji dočetla. Nádherně něžný příběh, který připomene události, na které se dnes už pomalu zapomíná... Vřele doporučuji!