Hotel Herbich

Hotel Herbich https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70464/hotel-herbich-70464.jpg 4 4 2

Nikdo z rodiny (vdova Ada a její tři děti, vědec a emigrant Tomáš, lékařka Helena a kariérista Karel) však nemá s vedením hotelu žádné zkušenosti. Jen Adě zbývají vzpomínky na dobu slávy hotelu a sen o dávné lásce. Vedení hotelu se nakonec ujímá Karel, jehož kariéra zmizela s koncem komunismu, stejně tak skončilo i jeho manželství. Jeho úkol však není jednoduchý. Dědictví zasahuje i do profesního a osobního života Karlových sourozenců. Knižní zpracování televizního seriálu o osudech rodiny, která získala v restituci zpět kdysi slavný hote... celý text

Monika1717
26.10.2020 2 z 5

(SPOILER) Nejvíc mi lezla na nervy stará paní svou urputností a snahou prosazovat svoji pravdu. Nejsympatičtější mi byla Helena, která se vyhrabala z osobních problémů a Tomáš, který ukázal, že i ryze nepraktický člověk dokáže racionálně uvažovat, je-li to potřeba. Karel byl jen taková figurka, zbytečná, nafoukaná, hloupá. Všichni jsou chvilku nahoře, chvilku dole, chvilku mají hotel a peníze, potom o něj skoro přijdou. Jen mi nebylo jasné, z čeho žili, kde brali peníze na topení, energie, benzín do auta a jídlo, když málem zbankrotovali. A konec? Idylka.

Endy17
13.04.2020 4 z 5

Příběh o tom, že velké dědictví nemusí být vždycky požehnáním. Jen ten konec není tak úplně uvěřitelný.