Hotel

Hotel https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63524/hotel-63524.jpg 4 775 104

Známý americký autor seznamuje v románě s prostředím velkého hotelu v New Orleansu. V zajímavém a napínavém příběhu představuje zaměstnance i hosty a přibližuje i problematiku konkurence hotelů patřících jednotlivcům a hotelů patřících monopolním společnostem.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Práce

Hotel , 1965

Ben Nevis
Ben Nevis
22.01.2016 4 z 5

Hotel je moje první seznámení s Haileyem a určitě není poslední. Bylo fajn nahlédnout do zákulisí luxusního hotelu, kam se nepodívám ani jako host. Umím si představit, že v dnešní době by takový koncept hotelu nefungoval. Vždyť Haileyův hotel je soběstačné městečko se stovkami hostů a zaměstnanců, které by dneska nikdo nezaplatil.
Škoda že po dobře rozehraných dramatech přichází pohádkový konec. Román je třeba brát jako idylku pro čtenáře, kteří rádi fandí kladným hrdinům.

Kamienkova33
Kamienkova33
04.11.2015 4 z 5

5 dní fungovania hotela, jeho zamestnancov, hostí, tragédií, intríg, lások a všetkého možného aj nemožného, čo sa hotelu týka.. Dej sa odohráva 5 dní, počas ktorých sa toho veľa udeje. Veľmi ma to zaujalo, pretože sa krásne popisuje, ako taký obrovský hotel funguje, nikdy som sa nad tým nezamýšľala :-) (Aj keď predpokladám, že teraz je to oveľa viac premyslené, keďže kniha je z roku 1965 :-)). Za mňa určite áno ako oddychové, ale zaujímavé čítanie. A v závere som sa nevedela odtrhnúť!
Určite si prečítam od autora aj iné .

renata1824
renata1824
14.09.2015 5 z 5

Z téhle knihy jsem byla úplně paf (bylo mi asi 16 let), i když si myslím, že ne všemu jsem tak úplně rozuměla.
Dodnes si však vybavuji zápletky a rozuzlení jednotlivých situací. Mám v plánu si ji přečíst znovu a myslím, že mě ani teď nezklame.

woodward
woodward
19.08.2015 3 z 5

Letiště a Let do nebezpečí, to byly hity. Ale tohle už jsem dočetl jen tak z povinnosti a další Haileyho díla mě už nelákají.

Zdenda20
Zdenda20
11.01.2015 4 z 5

Docela pěkně napsané. Takový americký sen. Z obyčejného pracovitého zaměstnance vicepresident společnosti. Obdobně jako Pretty Woman. Podle mého je to kniha k zamyšlení, co si kdo očekává od života.

Ladys
Ladys
16.07.2014 3 z 5

Každodenní cvrkot v organismu hotelu. Kvalita jídla, ochota personálu pomáhat, krádeže, nečekaná tragedie, vedení hotelu a další a další detaily skvěle vystavěného příběhu. I když dnes už bych se bál číst znovu, protože si pamatuju, že ač se mi to líbilo, bylo to pomalé

tlllk
tlllk
30.04.2014 3 z 5

Na môj vkus veľa amerických stereotypov, černošský komplex, bohatstvo pre odvážnych, potrestanie aristokracie, taká propagandistická príručka bielemu Američanovi. Od Hailey som čakal viac.

KetrinZel
KetrinZel
18.04.2014 3 z 5

knihu jsem četla před lety, byla to první kniha od tohoto autora a byla jsem jí úplně okouzlená. Možná že dnes by mi to také přišlo rozvláčné, ale to spíš přináší naše uspěchaná doba.

aneleh18
aneleh18
01.03.2014 4 z 5

Typické pro spisovatele, jakým Hailey byl. Dokonalá znalost prostředí, zajímavý příběh a postavy s vyhraněnými charaktery. Čtivé, jako všechny jeho romány. Určitě jedna z knih, ke kterým se vracím.

Tajnůstkář
Tajnůstkář
22.01.2014 2 z 5

Hailey je Hailey jsem napsal k Detektivu. Tam to platilo. Ale Hotel byl pro mne zklamání, příliš monotoní, rozvláčné. V celém díle nedokázal jedinou věc popsat přímo, jednoduše a toho okecávání a nafukování stránek bylo na mě moc.

Boggy
Boggy
23.12.2013 5 z 5

Arthur Hailey to je pan spisovatel. Snad všechny jeho knížky se můžou stát učebnicemi sociologie organizace. Nikdy své romány nechrlil jeden za druhým, ale vždy dlouho téma studoval, než se dal do psaní. A nechybí ani detektivní zápletka.

terka-sidi
terka-sidi
16.11.2013

Tuto knihu jsem si přečetla na doporučení. Bohužel mě tato kniha vůbec nezaujala. Nejzajímavější částí této knihy je závěr kdy se podle mého názoru konečně začne v ději této knihy něco odehrávat.

bobina58
bobina58
09.09.2013 1 z 5

Knihy od tohoto autora jsem zatím žádne nečetla.Ted se mi dostala do rukou kniha HOTEL. Tak nevím...všichni věčinou píšou jak jsou knihy tohoto autora super..Ale mě teda vůbec nezaujala,ani jsem ji nedočetla. Takové kecání o ničem.

fialka voňavá
fialka voňavá
07.06.2013 2 z 5

Hotel- výborná kniha anglického autora popisuje, zobrazuje a odhaluje nám hotel, jak se jeví zvenčí a jak vypadá uvnitř. Setkáváme se s osobními osudy zaměstnanců od ředitele hotelu po kuchaře až po hosty hotelu. Četla jsem tuto knihu již dávno,ale četla se velmi dobře.

Kattyka
Kattyka
30.12.2012 5 z 5

Perfektne popísaný chod hotela, veľmi čítavá forma, zaujímavý príbeh... stojí určite za prečítanie

maximka
maximka
10.11.2012 5 z 5

Román se mi velmi líbil, je poutavý. život v hotelu mi přijde velmi atraktivní a fascinující. Navíc jsem se dozvěděla i o jednotlivých provozech - restaurace, kuchyně, spalovna. Vše je i dnes aktuální. Jediné, co se dnes výrazně změnilo, je rasová diskriminac a také jistě i rezervační systém v hotelech.

p.stranska
p.stranska
07.10.2012 1 z 5

zvláštní...četla jsem ji před rokem a čtvrt a nepamatuji si z ní nic, ani když si přečtu zde výše, o čem že vlastně byla...řadím mezi knihy, které mně osobně nic nepřinesly.

mzajicek
mzajicek
01.08.2012 5 z 5

Pocestny vejdi ..., jsou první slova knihy, a vejít za to rozhodně stojí. Naposled jsem si tuhle knizku louskal na hotelovem pokoji v Tallinu a pekne si ji uzil. Do mé top 10 sice nepatří ale rád ji mám.

az007
az007
14.06.2012 5 z 5

Myslím, že je to jedna z nejznámnějších haileyovek spolu s Letištěm. Co k ní jiného dodat než, že určitě stojí za to.

brabofka
brabofka
24.04.2012 5 z 5

Zajímavě popsaný týden v hotelu. Mohu jen doporučit!