Hotel

Hotel https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63524/hotel-63524.jpg 4 777 105

Známý americký autor seznamuje v románě s prostředím velkého hotelu v New Orleansu. V zajímavém a napínavém příběhu představuje zaměstnance i hosty a přibližuje i problematiku konkurence hotelů patřících jednotlivcům a hotelů patřících monopolním společnostem.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Práce

Hotel , 1965

Lodrich
22.02.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl.... Pravda, je to hodně dávno

Aleh
27.01.2018 4 z 5

Tentokrát zasadil autor svůj příběh do prostředí hotelu. A opět se dokonale připravil a představil nám život v tomto komplexu od základu až po ty nejvyšší příčky, od pomocných profesí, které zajišťují úklid a všelijaké hotelové služby až po ty, kteří chod a fungování hotelu řídí z těch nejvyšších pozic. A nevynechal samozřejmě ani hotelové hosty, bez nichž by celé to hotelové rejdění vůbec nemělo smysl. A když dojde k tomu, že se v určitou dobu protnou za dramatických okolností životy zaměstnanců i hotelových hostů, změní se poklidný život všech zúčastněných a v nastalé situaci ukáží všichni svou pravou tvář. Je to zajímavé a dramatické zároveň.

micha-ella
21.10.2017 4 z 5

Na všech haileyovkách se mi líbilo, jak autor dokonale zobrazil prostředí - hotel, nemocnice, letiště - jakoby sám byl jeden ze zaměstnanců nebo klientů. Autorova důkladná příprava před psaním každé knihy je obdivuhodná.

kacenka72
29.09.2017 4 z 5

Velmi čtivě psáno. Hodně malých životních příběhů nakonec skládá celý obraz... charaktery jsou už od začátku jasné a trochu stereotypní, ale na čtivosti to neubírá.

Kukinka
09.09.2017

Jedna z mých oblíbených knih autora, ale rozhodně jí nedám plný počet. Profesní odhalení chodu hotelů samozřejmě oceňuji, ale ta linka se "starým mužem, co má náhodou miliardy a koupí marný hotel, aby hodný a slušný zástupce řediteloval a zavedl rasovou rovnost" dávám body dolů. Moc romantické a naivní.

hs777
30.08.2017 4 z 5

Moje druhá kniha od Haileyho a dost podobné schéma. Všechny postavy mají od začátku do konce svou černobílou roli, dobro zvítězí, zlo je potrestáno, prostě každému to, co si zaslouží. Sice trochu zjednodušené, ale kdyby to aspoň občas platilo i v životě, vůbec bych se nezlobila.

moničina
18.04.2017 5 z 5

Skvelá kniha, čítala som ju mnohokrát a nikdy ma neomrzí. Perfektne opísané dianie a atmosféra v hoteli, rôznorodé postavy, napínavý dej. Film, ktorý bol natočený podľa knihy však nestál za veľa.

Jessica007
07.03.2017 5 z 5

Po hodně letech jsem si knihu přečetla znovu, tentokrát v češtině a zase se mi moc líbila. Píšu tu tedy druhý komentář, ale od prvního setkání s touto knihou uplynulo určitě mnohem více než 20 let - a zase se mi kniha líbila.

Mabie
03.02.2017 5 z 5

Moje úplně nejoblíbenější kniha od Artura Haileyho. Jako vždy má autor naprosto dokonale zmapované prostředí a díky svému slohu dokáže čtenáři zprostředkovat úžasný zážitek.
Děkuji Paulus.1987 za citát:
"Jednou za čas člověk musí zvážit to, co chce, proti tomu, v co věří..."

Jessica007
31.12.2016 5 z 5

Knihy Arthura Haileyho jsem začala číst, když jsem byl mladá a dospělá. Knihu Hotel jsem si tehdy koupila ve slovenštině, zrovna tehdy byla k sehnání, tak jsem měla velkou radost a hned jsem se pustila do čtení. Bavila mě hodně. Navíc důkladná znalost prostředí, je v ní toho hodně, ale takové ucelené. Dobře se mi četla, zajímala mě, bavila mě.

Paulus.1987
10.12.2016 5 z 5

Teprve moje druhá kniha od Arthura Haileyho, přičemž tu první (Detektiv) si budu muset přečíst znovu, jelikož si vůbec nepamatuji, o čem byla. Už je to spoustu let...
V tomto románu se setkáváme s osudy několika lidí, které spojuje pobyt či práce v jednom hotelu v New Orleansu a jejichž příběhy se na konci knihy krásně uzavřou. Jedná se o pohodové a nenáročné čtení, ve kterém nechybí nástiny vážnějších témat jako je morálka a odpovědnost za své činy, ale i rasová segregace v 60. letech. Určite ne poslední Haileyho kniha, která se mi dostala do rukou...

"Jednou za čas, řekl doktor Ingram, člověk musí zvážit to, co chce, proti tomu, v co věří... Vy jste to, McDermotte, neudělal, když jste k tomu měl příležitost. Měl jste moc velký strach o tenhle hotel, o své místo... Ale někdy člověk dostane další příležitost. Jestli se to stane vám, využijte ji."

martinka_d
25.09.2016 5 z 5

Miluji knihy s příběhem do kterých se člověk vžije a chce číst dál, ale knihu už dávno zavřel.
Výborný příběh, jen mě mrzí že dál nepokračuje!

Jihorka
25.08.2016 4 z 5

Čtivě podané příběhy několika postav na pozadí fungování velkého hotelu v 60. letech v USA. Moderní hotely již mají jiné priority i služby, ale podstata zůstává stejná: hosté přicházejí a odcházejí a pečuje o ně armáda, často neviditelných, služebníků, jejichž životní osudy obvykle zůstávají hostům skryty.
Jednu hvězdu dávám dolů za chvílemi poněkud klišoidní obraz některých postav (černý doktor par excellence s chováním Guta Jarkovského - hamižný bílý investor-uchvatitel schopný hrubého jednání ke svým nejbližším - rozmazlená dcerka lokální elity atd.) i za jeden z happy endů jdoucí přes závit (nemyslím, že by v reálném životě pověst provozního ředitele neutrpěla jednou ze závěrečných událostí).
Každopádně jde o skvěle vystavěný román, který stojí za přečtení/poslech.

DickBach
24.08.2016 5 z 5

Velice pekně, téměř poeticky povyprávěn život jednoho hotelu ve Vašem sousedství... Tak asi takový pocit jsem měla po celou dobu četby, bylo to milé, jemné, místy dojemné, občas úsměvné, ale to spíše proto, že děj pochází se sedmdesátých let, takže popis některých myšlenek nebo chování... Závěr byl překvapující. Mrazivý a velice precizně vypracovaný. Klobouk dolů. Děkuji.

Luci136
27.06.2016 4 z 5

Knížka byla super. Moc mne potěšilo zjištění kdo bude nový majitel ;-) Dojal mne i příběh onoho muže.
Trochu na mne bylo moc, kolik událostí tam skončilo špatně... ale díky celému dojmu, člověk se opravdu dozví jak to v hotelu chodí, příběhy postav byly dobře napsané, nechybělo napětí, má tahle knížka co nabídnout.
Proto dávám čtyři hvězdy ;-)

akdar72
14.06.2016 5 z 5

Krásně popsané postavy, jejich myšlenky, chování. Nejvíce mě dostal pan Wells :-)

mpb1913
01.06.2016 4 z 5

No překvapivě žádná nuda, rozehráno spousta malých příběhů které dohromady daly jeden fakt fungující celek. Trochu masakr na závěr mi tam úplně neseděl, ale spokojenost.

beluca
27.04.2016 4 z 5

Knihu jsem četla před dvaceti lety, tenkrát se mně líbila.

BlackBlade
19.04.2016 5 z 5

Po knihách "Konečná diagnoza" a "V nejvyšších sférách" se mi příběh Hotel četl mnohem lépe, takže 5/5. A opět jsem se dozvěděl mnoho věcí z provozu hotelu, o kterých jsem neměl ani potuchy :)

Briv
13.03.2016 5 z 5

Knihy od Haileyho se mi čtou docela dobře. Tahle byla pro mě třetí v pořadí a líbila se mi. Velice pěkné popsán "život" jednoho hotelu přes kuchyň, recepci, výtahy, spalovače až k řediteli. Jsou zde zachyceny různé, navzájem se prolínající, příběhy postav. Určitě si na knížku vždy vzpomenu, pokud budu někde ve větším hotelu.