Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2850 542

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

Ila117
Ila117
20.09.2017 5 z 5

Moc mě překvapila fantazie autorky, parádní příběh.

devildeny
devildeny
30.08.2017 5 z 5

Moje srdcovka, úžasně vymyšlený příběh se šťastným koncem a přesto člověka nutí k zamyšlení. Film mě tak emočně nezasáhl, jako kniha.

Plážovýbarman
Plážovýbarman
30.08.2017 5 z 5

Ze začátku mi trvalo než jsem knize přišla na chuť asi 80 stránek, pak se to zlomilo a kniha byla přečtena jedním dechem.

Roscata
Roscata
29.08.2017 5 z 5

Nečekala jsem moc a nakonec jsem byla příjemně překvapená. Příběh mě pohltil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Povedlo se.

KikčaHubáčková
KikčaHubáčková
21.08.2017 5 z 5

Krásná knížka. Velmi dobře čtivá. I film je velmi dobře udělaný. Ráda si to přečtu znovu.

jindrich5708
jindrich5708
16.08.2017 5 z 5

Každému se líbí něco jiného. A mě se to líbilo a moc. Viděl jsem nejdříve film, ale vůbec mi to nevadilo. Naopak se mi zamlouvalo jak jsou v knize rozvinuté příběhy i dalších postav. Za mě 5 hvězdiček. Jen po přečtení knihy si myslím, že film mohl být zpracován lépe......

misaa.p
misaa.p
04.08.2017 4 z 5

Nevěděla jsem, co od knihy očekávat. Docela mi trvalo, než mě příběh chytl (zhruba 100 stran) a začetla jsem se. Celkově kniha přelouskána zhruba za 5 dní. Příběh je poutavý, chvílemi na mě působil dojemně a smutně. Nejvíce mě pohltily emoce snad většiny postav, o kterých o podle mě je nejvíce. Za mě palec nahoru!

Annkag
Annkag
22.07.2017 5 z 5

Chcela by som spoznat najčistejšiu dušu na svete....či by bola ludská alebo nie určite by som sa od nej dokázala mnoho naučit....
Autorka dostala super nápad a mala podla mojho názoru svoj zvláštny,osobitý pohlad na schizofréniu,pretože s tou predza nikdy nie si sám...
Do toho nám priplietla tak zvláštny milostný Trojuholníkový štvoruholník v ktorom som sa na chvílu i ja zamotala.
Ale svojim sposobom nás upozornila že vola prežit je silnejšia než snaha zabit

biairicia
biairicia
21.07.2017 5 z 5

Nádherný příběh! Zcela mě to pohltilo. Ač preferuji jiný žánr, tento romantický příběh mě dostal :) Asi proto, že je okořeněn i napětím. Filmové zpracování též super.

janelka2
janelka2
14.07.2017 4 z 5

Dlouho se mi do čtení této knihy nechtělo jelikož z popisu mi to přišlo až moc scifi ,jsem spíše na fantasy romantiku. Ale nakonec jsem byla mile překvapena a kniha se mi líbila. Řekla bych asi víc než film. Ale proboha co ta velikost?Myslela jsem že mi při čtení upadnou ruce.

Romžiry
Romžiry
11.07.2017 3 z 5

Dobrý nápad, pěkně napsané, čtivé. Možná jen zbytečně dlouhé.

jobile
jobile
01.07.2017 5 z 5

Kombinace sci-fi ve formě postapokalyptického světa a romantiky, která překvapivě funguje. Tedy pokud nečekáte náročnější četbu, ale spíš takovou letní oddychovku. V tom případě mohu jen doporučit. Pro mě rozhodně lepší a méně sladké než Twilight.

Eorin
Eorin
03.06.2017 5 z 5

Četla jsem mnohokrát - jako teenager, jako pracující, v originále, ve všech možných rozpoloženích. Tahle kniha je prostě geniální. Baví mě ten svět, který navíc skvěle funguje. Stephenie jde u své tvorby do detailů a má to opravdu promyšlené a propracované, za což je moje puntičkářská mysl neskonale vděčná.
Příběh sám krásně plyne, je plný akce, napětí, zamyšlení a byť tam lehká předvídatelnost je, není tak moc velká a stejně mě toho dokázalo dost překvapit.
Děj je (aspoň pro mne) neotřelý, baví mě a to velmi. Samozřejmě je cílovkou young adult čtenářka, takže je tam ústředně love story, ale není to žádný přeslazený doják, naopak. Je to takové příjemně vyvážené - od všeho trochu a je z toho plný celek, který má stále co nabídnout.
Rozhodně doporučuji. Pro mne je to kniha, ke které se velmi ráda vracím.

Vera Silent
Vera Silent
30.05.2017 5 z 5

Ano, velmi ctiva a pusobiva kniha. Rozhodne tomu nelze uprit originalitu napadu ani spad textu. Co me oproti filmu dost prekvapilo, byla neomezena schopnost nenavidet. Te krutosti je v knize snad az prilis a uprimne to nekdy bylo az nechutne se tim tyranim Wandy (Poutnice) prokousat. Je to sice skvely kontrast k tomu, jak lide dokazou milovat, ale tak nejak bych byla radsi, kdyby nas jako lidskou rasu vice specifikovali i jine vlastnosti. Film je v tomto ohledu mnohem sladsi a stravitelnejsi.

Co me naopak ke konci docela bavilo bylo dilema telesne pritatlivosti, vzpominek toho ci onoho tela a duse u ctyrech hlavnich hrdinu. To by me urcite dokazalo zabavit i na vice stran, ale pro vsechny popisy prespavani na tvrde skale uz na to nezbylo misto :D

a.r.nick
a.r.nick
09.05.2017 3 z 5

Z mého pohledu originální nápad, čtivé a napínavé, ale možná zbytečně roztahované, šlo by to o pár desítek stránek zkrátit :).

MíšaS.
MíšaS.
26.04.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila možná víc než Twilight sága. Pěkně napsané, promyšlené.

Malýmedvěd
Malýmedvěd
20.04.2017 3 z 5

Moc hezky napsané, krásně se to čte a vůbec to neuráží i když věkem nejste správná cílová skupina. Postavy jsou krásně plastické, nejsou černobílé a s časem se mění. Myšlenka co dělá naše "já", zda tělo, nebo duše, je hezky uchopená a zbytečně neprosazuje ani jednu odpověď. Jednu hvězdu odebírám za ten "hapy end" a druhou hvězdu odebírám za občas nereálné dialogy. Ale mohu to v klidu doporučit, je to prostě dobře udělaná řemeslná práce.

Lana33
Lana33
13.04.2017 5 z 5

Ze začátku mě kniha nebavila, občas jsem se ztrácela mezi Melanií a duší, ale od druhé čtvrtiny mě knížka chytla a já musela číst dál. Velice se mi líbil vnitřní boj mezi Melanií a Poutnici, který ve výsledku přerostl v něco nečekaného. Velice povedené sci-fi.

spicule
spicule
04.04.2017 5 z 5

Nemám ráda sci-fi, nemám ráda fantasy...
A tahle kniha mě zcela pohltila a nadchla. Přemýšlím, jestli mě někdy nějaká jiná kniha donutila o ní přemýšlet ještě tak dlouho po jejím dočtení... asi ne.

PinkAlicorn
PinkAlicorn
30.03.2017 5 z 5

Jedna z mých absolutně nejoblíbenějších knih! Palec nahoru!
Nechci se tu zas tak moc rozplývat, protože recenze typu "Supeeeer, božííííí!" se nedají brát vážně, ale opravdu mě to chytlo a nepustilo. Doporučuju vážně každému :)
Taky jsem si stále říkala, že ten systém, jaký zavedli, byl dokonalý a skoro jsem tam chtěla žít. Tedy až na ten detail, že bych měla v sobě nějakou duši, která by mě ovládla a už bych to vlastně nebyla já... to by se mi zas tak moc nelíbilo :D