Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2857 542

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

Readwoman
12.12.2018 4 z 5

Kniha mě celkem potěšila, stejně jako všechny ostatní knihy od Stephenie.
Jako autorku ji mám velice ráda!

Nirelle
08.11.2018 5 z 5

Nečetla jsem twilight ságu, viděla jsem snad jen jeden díl a zůstala jsem v averzi vůči této autorce. Pak mě však sestra přesvědčila, ať si přečtu Hostitele, že je mnohem lepší, úplně o něčem jiném. Měla pravdu!
Hostitel má úžasný nápad, styl, grády a dostane z vás široké spektrum emocí. V duchu jsem si fakt říkala: ,,Ty jsi ale blbá! Nedělej to! Udělej to! Vrať se ty náno!" za tohle u mě dost velký plus. Někoho zamrzí očividný happy end, já díky tomu zase mohla v klidu a míru spát. :D
Opravdu doporučuji, nenechte se odradit cihlou. :)

nataalie7
06.11.2018 4 z 5

Tohle byla opravdu vydařená kniha! Nápaditý příběh, který mě bavil od zacatku až do konce :)

Mar.K.
05.11.2018

Knížka, ke které se člověk rád vrací.

Kytiii
11.10.2018 4 z 5

Bod dolů za velmi předvídatelný závěr...

šneki
08.10.2018 3 z 5

Hostitel se čte poměrně dobře, jakmile se prokoušete přes ne úplně akční začátek, ovšem nevzbudil ve mě žádné speciální pocity, takže hodnotím průměrnými 3*.

dencazrnu
08.10.2018 3 z 5

Kniha mne ze začátku opravdu nebavila. Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem ji přečetla. Ale když jsem se pak začetla a začaly věci dávat smysl, celkem se to dalo přetrpět :)

Leeonteena
30.09.2018 5 z 5

Stmívání jsem nečetla a filmy viděla jen z pocitu, že bych asi měla. Nijak mě neoslovily. A možná i proto mě tolik překvapilo jak mě Hostitel uchvátil. Nejprve film a posléze i kniha. Je příjemně čtivá a hezky plyne. Pohled Poutnice, jakožto vyprávěčky, je úžasný už v tom jak cizí bytost vnímá počínání lidstva, jeho klady i zápory. Jak se nechá přemoci emocema a láskou pro ní dosud neznámou. Na první pohled young adult sci-fi romance, ale po bližším začtení skrývá hluboké a fascinující úvahy.

frantisek8863
26.08.2018 4 z 5

Jelikož jsem film neviděl tak nejsem ovlivněn jiným zpracováním. Jsem spokojen s námětem knihy. Trochu delší než bylo nutné. Z druhé strany má Poutnice dost prostoru na své dvě osobnosti, myšlenky a pocity. Kdyby to mělo pokračování i když není nutné, určitě bych si čas našel.

Magdyla.8
28.07.2018 5 z 5

Vyrazilo mi dech, když jsem zjistila, že tahle autorka napsala Stmíváni. Hostitele řadím mezi své nejoblíbenější knihy. Pohltil mne hned od začátku (neodradilo mě ani hodně stran), líbila se mi síla hlavní hrdinky, námět na invazi s dušemi lidí. Přečtěte si sami a uvidíte... za mě parádní!

zuziosi
28.07.2018 5 z 5

určitě lepší než Twilight sága.
Za mě parádní

Ivka14
09.07.2018 4 z 5

Dlouho mi tahle kniha ležela na poličce,protože jsem se zděsila počtu stran. Když jsem ji začala číst, nedokázala jsem se odtrhnout. Děj nebyl ani na chvilku nudný. Příběh zajímavý,čtivý, napínavý a také mi skoro nakonci ukápla slza. Krásná kniha a od teď patří mezi moje nejoblíbenější. Doporučuji! ☺

verussh
30.06.2018 5 z 5

Tahle kniha mě pohltila. Poprvé jsem ji přečetla za jednu noc a na konci jsem si přála abych tak rychle nečetla. Teď jsem ji přečetla už po třetí a jsem zní nadšená pořád víc a víc. Při čtení jsem se neuvěřitelně nasmála ale taky jsem brečela jak želva. Nádherná kniha, doporučuji všem.

muchomurka
01.06.2018 3 z 5

Námět byl skvělý, zpracování horší. To, že je to spíš románek pro holky než sci-fi, to jsem věděla a šla do toho s tím. Ale... Bylo to čtivé, jen první polovina děsně utahaná, pořád dokola to samé. Jsem si říkala, kdy už z těch jeskyní vyleze a začne se něco dít a ono pořád nic. To, že pak děj v jeskyni zůstal, mi už nevadilo a druhá polovina byla lepší.

e-fox_slow
20.04.2018 5 z 5

Do této knížky se mi moc nechtělo. Upřímě, Stmívání jsem nečetla pro svou nelásku k upírům a nevěděla jsem, co bych od Hostitele měla čekat. Navzdory tomu jsem se podívala na film a byla jsem hrozně mile překvapená! Když se o pár dní později objevila potřeba půjčit si novou knížku, už bez váhání jsem šla pro Hostitele :)
Jestli se snad na začátku čtení objevila malá obava, že se budu nudit, když už hlavní kostru příběhu díky filmu znám, byla to obava neoprávněná a brzy zmizela.
Kniha byla velmi čtivá, oceňuji autorčin styl psaní, i úžasnou schopnost popisu pocitů a vnitřního světa. Sice mě to nepřesvědčilo k přečtení ostatních knih od Stephenie Meyer, ale za toto dílo rozhodně palec nahoru :D

PeťkaW.
19.03.2018 4 z 5

Kdo čeká od Hostitele sci-fi, bude zklamaný. Jak už tu bylo řečeno, je to spíš Harlequinka s nádechem sci-fi. Ale hrozně dobře napsaná. Meyer v psaní dospěla a to, co si natrénovala v sérii Stmívání, tady konečně zúročila. Na to, že se v první polovině knihy skoro nic neděje a trochu většího děje se čtenář dočká až na posledních cca 150 stranách, se knížka výborně čte. Prostě dějem tak nějak plujete, ale bez pocitu nudy, a ani nevíte jak. Stránky ubíhají a vy s hlavními postavami prožíváte jejich život čím dál víc. Autorka dokázala vylíčit pocity dvou osob v jednom těle opravdu bravurně. Za mě Hostitel zabodoval a výjimečně stojí za zhlédnutí i film, i když kniha samozřejmě dokáže myšlenkové pochody a jednání postav přiblížit mnohem víc. Hlavně chování Poutnice tu je mnohem lépe opodstatněno. Jako nenáročnou oddychovou četbu můžu doporučit.

zinon
01.03.2018 5 z 5

Knížka je úžasná...mnohem lepší jak film.

Holumar
27.02.2018 4 z 5

Úžasná knížka. Postupná gradace. pohled do hlav a to všchno doplněné zajmavým modelem světa a úžasným příběhem.

Alex.rrr
26.02.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Začátek jsem si říkala co to bude, trochu jsem se cítila i zamotaně a představa trochu sci-fi, nedejboha zombíci mě děsila. Pak jsem se ale začetla a fakt to stálo za to. Příběh je krásně napsaný, není nějak přehnaně vyumělkovaný a líbilo se mi, že Mel/Poutnice měly takové reálné myšlenkové pochody. To jsem hodně ocenila. Postupem, jak jsem se pročítala knížkou jsem nestačila ani otáčet stránky. Pořád jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Ke konci jsem musela držet knihu dál od sebe, abych si nezabrečela stránky. Byly chvíle, jako bych byla přímo s nimi v jeskyních. Rozhodně doporučuji přečíst.

vlcice326
31.01.2018 1 z 5

Nedočteno.
Ani na 200-té stránce jsem se nezačetla.
Film se mi strašně líbil, tak jsem myslela, že i kniha bude super (myslím, že to je jeden s mála filmů, který se mi líbil víc než knížka).
Myšlenku měla autorka dobrou, ale je to stráááášně zdlouhavý, až je to potom nudný. Myslím, že by se to v klídku dalo zkrátit na 250 stran a bylo by to čtivější.
Podle mě i to Stmívání bylo lepší.
Omlouvám se