Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314327/bmid_hostitel-Gxo-314327.jpg 4 101 28

Lynn Peircová má pocit, že má před sebou skvělý život. Je nadějnou studentkou medicíny a má báječného přítele, úspěšného mladého právníka. Její pečlivě uspořádaný svět se však obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se Carl po rutinní operaci neprobere z anestézie a magnetická rezonance jen potvrdí mozkovou smrt. Otřesená Lynn se usilovně snaží najít odpověď na otázku, co se vlastně stalo. Přesvědčená, že za celou nehodou je něco víc, než nemocnice tvrdí, snaží se Lynn s pomocí spolužáka Michaela využít všechny dostupné prostředky, aby dokázala nesprávný lékařský postup nebo zanedbání péče. Brzy také objeví znepokojující fakta: nemocnice, patřící společnosti Middleton Healthcare, která shodou okolností vlastní i medicínský komplex univerzity, na níž Lynn studuje, mají nebývale špatné statistiky týkající se nevysvětlitelných anestetických komplikací i toho, že velkému počtu pacientů diagnostikují po přijetí do nemocnice smrtelnou nemoc. Když navíc někdo začne oběma mladým studentům vyhrožovat, jsou si téměř jisti, že narazili na něco mnohem většího, než původně předpokládali – jenomže tohle zjištění by je taky mohlo stát život…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Host , 2015

denoush
24.12.2023 5 z 5

Velice zajímavý příběh, který mě nenechal vydechnout. Sice jsem se občas v odborných termínech dost ztrácel, ale jinak to nemělo chybu.

PetK
30.08.2023 3 z 5

Moje první setkání s autorem, měla jsem audio. Zajímavý příběh z lékařského prostředí, kde jsem ale už ke konci trochu ztrácela pozornost... Nicméně 3,5 je fér hodnocení a myslím, že zkusím ještě další.

Kortez
07.11.2022 4 z 5

Audiokniha. Na začátku mě nudilo velké množství lékařských termínů a děj se rozvíjel pomalu, pozvolna. Pak se příběh dostal do obrátek a konec byl na plný počet hvězdiček. Škoda toho rozvleklého začátku.

Belanna
12.06.2022 5 z 5

Pro mě je Hostitel jedna z TOP od Robina Cooka.
Lékařské prostředí, napínavé v každém okamžiku, sympatická dvojice, prostě super.

Hotovson
05.12.2021 5 z 5

Ze začátku, než se děj rozjel mi to moc nebralo, ale postupem času se zvyšovalo napětí a když začlo jít o život, tak to konečně bylo ono. Sice jsem se vůbec neorientoval v lékařskejch termínech, ale to vůbec knížce neubíralo na tempu, nepřišlo mi to až tak podstatný pro děj, vědět přesně co jakej výraz znamená.

Lily101
06.06.2021 4 z 5

Skvělá kniha! Název je trošku podivný, ale nemám zdravotnické vzdělání, tak nedokáži na 100% zhodnotit a tudíž opomíjím (přinejmenším v rámci hodnocení recenze).

Závěr je trochu "deux et machina", ale promíjím, neboť kniha byla prostě skvělá, napínavá (SPOILER: Snad jen ty útoky nemusely být tak agresivní ze strany Rusů a celkově si nejsem jistá, jestli i Rusové mají první číslo v rámci telefonního čísla 7. KONEC SPOILERU).

HanaNov
14.05.2021 4 z 5

Zavzpomínání na náctiletá léta, kdy jsem s Cookem začínala. A ono je to fakt dobré! Moc dobré! Lékařská tematika mě vždycky bavila, jen je to občas na můj vkus poměrně velká konspirace, ale vlastně, co my víme...
Každopádně Hostitel se četl úplně sám, i když jsem nepochopila, proč ten název. Má to spád, nápad, akci, příjemné postavy, kterým můžeme věřit. Závěr je trochu deus ex machina, ale to autorovi odpouštím:)

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Jsou lidé, kteří se neštítí ničeho. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

myelka
25.10.2020 4 z 5

Samotná myšlenka zajímavá, v nejzákladnějším, nejhlubším principu by se v podstatě mohla srovnat s dárcovským programem. Jinak je to typický Cook, jednou za čas se k jeho knihám vracím, jen tady mi něco nesedělo, možná to bylo překladem, přišlo mi to trochu amatérské. Nehledě na to, že mě rozčilovala neznalost mediků o základních faktech. Taky jsem studovala na lékařské fakultě a na konci studia byli tyto informace prostě součástí bazálních znalostí.

Medulka.013
03.06.2020 4 z 5

Zase jedna z Cookových knih, která se parádně četla a to i přes ty lékařské termíny, kterým jsem nerozumněla.

Lucciella_L
31.05.2020 5 z 5

Typická Cookovina. Jeho knihy mají zápletku v lékařském prostředí, ale jako vždy dobro vítězí. Knížka je čtivá, ale pro mě je to čtení náročnější, přesto příjemné.

Pedro69
22.03.2020 odpad!

Kdyby tuto knihu napsal sedmák základní školy,, uvěřil bych tomu. Nechápu jak může mít tak vysoké hodnocení. No začátek knihy žádná sláva,,ale ten konec hraničící se sci-fi,, prostě tragédie. První a poslední kniha od toho spisovatele.

Prey
30.11.2019 3 z 5

Naprosto typický Cook – studenti medicíny, podezřelé případy, zlá instituce, pátrání. Víceméně přepracování legendárního titulu Kóma pro 21. století. Dobře se to čte. (Čteno v překladu Aleny Amchové.)

Opatov
26.11.2019 4 z 5

Cook je zárukou kvalitní knihy. Studentka medicíny pátrá v nemocnici po příčině komplikací při operaci jejího přítele, při banální operaci. Zjišťuje, že nebyl jediný. Tím však rozpouta nebezpečnou hru, ve které jde o život. Děj je precizně vylíčen včetně složitých lékařských a postupů. Tohle bych nedoporučovala číst před operací, ale jinak se mi líbilo.

prochajda
07.02.2019 4 z 5

Zajímavé čtení, můj oblíbený autor, ale tentokrát byl napínavý snad jenom konec knihy.

Dandy1
22.01.2019 3 z 5

Přišlo mi to nedotažené, strašně předvídatelné. Jiné knihy Cooka jsou vice propracované a napínavější.

Sarrah
28.10.2018 5 z 5

K autorovi jsem se vrátila po dlouhých 15 letech od mých studií na střední zdravotnické škole, kde jsem ho hltala a musím říct, že opět nezklamal. Jeho knihy jsou velmi čtivé, vtáhnou do děje, nemám co bych vytkla.

Danago
10.03.2018 4 z 5

Lynn je nadějnou studentkou medicíny její život se obrátí vzhůru nohama ,když se její přítel Carl po rutinní operaci neprobere z anestézie. Otřesená Lynn začne pátrat, co se vlastně stalo.
Brzy zjistí že nemocnice, má více takovýchto případů než je obvyklé. A že velkému počtu pacientů diagnostikují po přijetí do nemocnice smrtelnou nemoc.
Mám přečtenou celou tvorbu Robina Cooka. Už vidím podobnosti s jinými jeho knihami. Knížka se čte velice dobře je napínavá, ale pro mě již byla malinko předvídatelná. Přesto jsem byla spokojená.

vysypanel
07.11.2017 4 z 5

Z nemocničního prostředí - docela dobré. Je třeba číst pozorně, aby člověk pochopil souvislosti.

Meri47
11.05.2017 5 z 5

Výborná napínavá kniha. Jako všechny od Robina Cooka. Jen doufám, že něco takového by se nemohlo stát.

Robin Cook
americká, 1940