Hoši od Bobří řeky

Hoši od Bobří řeky https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68055/bmid_hosi-od-bobri-reky-hosi-od-bobri-re-UQS-68055.jpg 4 1989 214

Hoši od Bobří řeky série

Hlavní postavou je vedoucí Rikitan, který dá dohromady partu dvanácti chlapců. Každý je jiný, ale všichni se vzájemně dobře doplňují. Rikitan pro ně vymyslí program, který je vede k fyzické i psychické zdatnosti. Zamilovávají si přírodu, podle zálesáka Roye loví bobříky a aniž si to uvědomují, stávají se čestnými hochy a skvělými kamarády. Ve své klubovně Bobří hrázi i v přírodě spolu prožívají nesčetná dobrodružství. Toto 12. vydání (první v Olympii) obsahuje předmluvu Alexeje Pludka „Ten tajůplný hlas”.... celý text

petym
12.10.2015 5 z 5

Jednoznačně jedna z nejlepších knih od spisovatele. Na zíkladce jsem ji četl od doporučení spolužáka a nedávno opět jsem se k ní vrátil, neboť jsem tak trochu zapoměl o čem všem kniha byla. 5*

katerina9455
18.09.2015 5 z 5

Krásná kniha pro děti :-) A nejen pro hochy! Sama jsem ji přečetla jedním dechem a vrátila mě do dětství... Něco takového by potřebovali zažít i dnešní hoši a děvčata!

Hanina61
07.09.2015 5 z 5

Tahle knížka mě provázela celým dospíváním... četla jsem ji mnohokrát po sobě a skoro každé prázdniny jsem se snažila splnit všechny bobříky... vždycky jsem ztroskotala na bobříkovi hladu... :-)

Gold351
03.09.2015 5 z 5

První "foglarovka", kterou jsem v dětství četla. Díky rodičům jsem měla možnost dostat se k Foglarovým knihám i v době, kdy se nevydávaly. Pár let jsem byla vodní skautkou, než byl Junák zrušen. Shodou okolností jsem později jezdila na tábory jako vedoucí a musím přiznat, že jsem občas Jestřábovy nápady "kradla". Všechny jeho knihy jsem měla moc ráda, i dnes se k některé z nich z nostalgie vracím. Chápu, že současné mladé generaci už připadají trochu naivní a zastaralé, ale pojmy kamarádství a čest, by se vytratit neměly....

woodward
17.08.2015 5 z 5

Ve školní družině nám Hochy od Bobří řeky četla paní učitelka Týčová, každý den dvacet minut a všichni jsme z toho byli zfamfrnělí. Musím však připustit, že na rozdíl od mnoha jiných dětských knížek mě foglarovky v dospělém věku už vůbec nepřitahují. Ale pro děti je to myslím parádní čtení pořád.

MarekG
31.07.2015

Četli jsme na pokračování ve škole a pamatuju si, že mě vůbec nebavila.

Rita55
31.07.2015 5 z 5

Pamatuji, že já i můj bratr jsme tuhle knížku oba četli několikrát - podle mého nejlepší od pana Foglara...

TaLu
27.07.2015 5 z 5

Po Rychlých šípech má nejoblíbenější parta !
Přátelství, dobrodružství ...co je špatného na tom, přát si tyto hodnoty pro svůj život? A Jaroslav Foglar vepsal do svých Hochů tolik uvěřitelného, že číst jeho knihy znamenalo toužit po pravdivých hodnotách i v životě jako celku.
Díky za to.

amelie.m
25.06.2015 5 z 5

Tohle byla moje první kniha od pana Foglara. A vznikla z toho láska na celý život :-)

Luccy78
14.06.2015 5 z 5

Moc hezká kniha o pravém přátelství, čestnosti, dobrodružství. Prostě klasická Foglarovka, jedna z mých nejoblíbenějších.

reader.007
17.05.2015 5 z 5

Je to kniha na kterou musíte mít nejen tu správnou náladu, ale i správnou povahu a komu romantika táboření v panenské přírodě nic neříká, nemůže se ani snažit pochopit nás blázny, kteří tomuto kouzlu podlehli. S panem Foglarem i bez něj.

Arya26
17.05.2015 2 z 5

Já patřím úplně do jiné generace a musím se zeptat co na ni starší generace vidí.

Ladys
18.04.2015 4 z 5

Foglarem mě nakazil můj mladší bratr. Čtete správně. Mladší!
Rychlé šípy jsem od té doby četl snad čtyřikrát. A následují Chata v jezerní kotlině a právě Hoši od bobří řeky. A pamatuju si, jak jsem taky chtěl jet na prázdniny bez rodičů. Kamkoliv. Sluneční zátoka. To se nezapomíná.

msjadepaton
12.04.2015 5 z 5

Tuhle knihu jsem milovala. Už strašně dlouho jsem ji nečetla, ale musím si to brzy zopakovat. Pořád si ji pamatuju, i po všech těch letech.

pavel9263
07.04.2015

sušenka1556-jsem v letech,kdy se jako povinná četba ve škole určitě neobjevila kniha o p.Foglara.Měl jsem ji ve své knihovničce,ale bylo nás více sourozenců a tak se někam rozplynula do nenávratna.My jsme ji četli,protože to nebyla kniha určena jako povinná četba a o to více mě těší,že se líbí i dnešní generaci mladých lidí.Dříve povinná četba=z donucení-něco nezajímavého.

Sušenka1556
22.03.2015 5 z 5

Pamatuji si ,že jsme ve škole dostaly povinnou četbu a to Hoši od Bobří řeky.
To jsem byla tak naštvaná ,že takovou kravinu budu muset číst. Nesnášela jsem totiž staré knihy ,které jsou o -blbostech-
JENOMŽE ...... Mě se ta kniha STRAŠNĚ LÍBILA !!!!!
Všem ve škole se strašně líbila a všichni najednou chtějí zažít to ,co ti hoši! Opravdu směšná chvíle ,kdy se z knihy o -blbostech- stane kniha o -nejlepších zážitcích- :D

Jajulena
04.03.2015 5 z 5

Od Foglara jsem toho četla spoustu, ale tato kniha byla vždy ta nej. Ráda jsem ji četla a vícekrát a i v dospělosti jsem po ní opět sáhla.

ajsigirl
02.03.2015 5 z 5

Krásná knížka, myslela jsem, že Hoši od bobří řeky nepřekonají příběh - Chata v jezerní kotlině, ale spletla jsem se. Knížka je napínavá od První stránky. Autor Vás zaujme větou že kluci netuší co jim tak moc změní život a to právě hned na první straně a vy čtete a čtete a najednou jste v polovině knížky. Toužíte se stát tak správným a sbírat s kluky bobříky. Rikitan je skvělá vůdčí postava hochů a vy toužíte být jím, nebo být alespon poctěň tím, že jej poznáte. Krásná knížka pro relaxaci, zábavu i napětí. Doporučuji velmi.

Rade
11.02.2015 3 z 5

Záhada hlavolamu určitě ano, Tajemná Řásnovka rovněž, čteno v dětství, kdy každé dobrodružství je vítané. Za mého dětství mělo ještě navíc příchuť zakázané literatury.
Foglarovky dospělýma očima už vidím trochu jinak. Všichni musí být čestní, odvážní, opálení, kdo nejde s námi, jde proti nám. V knížce Hoši od Bobří řeky mi manipulace ze strany samozvaného vedoucího Rikitana přišla už dost zvláštní ... Předpokládám, že můj názor bude asi ojedinělý.

Elen telemna
15.12.2014 5 z 5

Ve škole mi někteří říkají, že mě nechápou. "Tohle je kniha pro kluky!" No a co. Tohle je moc pěkná kniha o přátelství. Krásná kniha o klubu hochů, kteří se stávají lepšími. Co je divné na tom, že to čtou i holky?