Hoši od Bobří řeky

Hoši od Bobří řeky https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68055/bmid_hosi-od-bobri-reky-hosi-od-bobri-re-UQS-68055.jpg 4 1986 214

Hoši od Bobří řeky série

Hlavní postavou je vedoucí Rikitan, který dá dohromady partu dvanácti chlapců. Každý je jiný, ale všichni se vzájemně dobře doplňují. Rikitan pro ně vymyslí program, který je vede k fyzické i psychické zdatnosti. Zamilovávají si přírodu, podle zálesáka Roye loví bobříky a aniž si to uvědomují, stávají se čestnými hochy a skvělými kamarády. Ve své klubovně Bobří hrázi i v přírodě spolu prožívají nesčetná dobrodružství. Toto 12. vydání (první v Olympii) obsahuje předmluvu Alexeje Pludka „Ten tajůplný hlas”.... celý text

Sambóši
28.01.2019 5 z 5

Teďka začínám číst knížku znovu se svými dětmi a je to jako kdybych po letech potkal své staré kamarády, jsem zvědavý jestli to mé děti chytne tak jako mě před lety...

PlayEasy684
19.01.2019 5 z 5

Jedna z naší TOP knih. Krásná, vynikající a poučná kniha, která s námi udělala podivuhodnou změnu (k lepšímu). I náš předek, herec Petr Haničinec žil touhle knihou, my jdeme v jeho šlépějích.

Martian
06.01.2019 3 z 5

Ten Rikitan je tak nereálná postava, až jsem se tomu musel smát. Ale tohle dušínovství k Foglarovi prostě patří. Asi nikdo nemá rád poučování, jak být správným chlapcem, tedy podle Foglara, jehož představa je dnes už úplně mimo realitu. Zelená příšera tomu dává aspoň nějaké napětí.

n.ezn.amy
10.12.2018 5 z 5

Myslím, že tato kniha má pořád co říct i dnešním generacím, kdy slušnost, čest povinnost by měla být předností každého správného kluka či holky. Je dobře, že tato kniha znovu vychází

Silwinka87
10.12.2018 4 z 5

Krásný příběh o partě kluků,kteří zažívají spoustu dobrodružství,pro malé skauty ideální.

parxel
09.12.2018 5 z 5

Pokud bych měl nějakou knihu označit jako knihu svého dětství, tak jsou to právě Hoši od Bobří řeky. Byla to moje první foglarovka, poprvé jsem se setkal s bobříky a asi nikdy nezapomenu na bobříka mlčení, kterého se mi v podstatě nikdy nepodařilo ulovit.

Letos v zimě jsem tuto knihu četl se svým synem a oba jsme si to moc užili. Dávám plný počet hvězd, protože málokterý autor uměl do obyčejného příběhu vzdechnout tak neobyčejnou atmosféru.

marhoul
22.10.2018 5 z 5

V naší rodině bylo čtení Foglara povinnost. A to je dobře.

DennisMoore
17.10.2018 5 z 5

Už jsem skoro zapomněl, jaká krása je číst Foglara. Velká! Jako tenkrát! Je dobře, že se Nadace o jeho odkaz tak svědomitě stará a že jeho dílo nenechává usnout, ale stále ho zpřístupňuje novým čtenářům. Nejnovější vydání Hochů od Bobří řeky je krásným příkladem toho, jak se to má dělat. Ačkoliv na Zdeňka Buriana nedám dopustit, nové "komiksové" ilustrace od Ester Kuchynkové jsou prostě skvělé, příběh krásně doplňují, nestrhávají na sebe pozornost a přímo z nich cítíte potřebnou vůni klukovského letního dobrodružství. Zrovna tak se povedl celý design, kniha použitím recyklovaného papíru, obálkou i barvami připomíná skautskou příručku a je do ní vložen také sešitek na plnění bobříků.

soupik2012
09.10.2018 5 z 5

Připomenutí mládí a krás naší přírody. Je věčná škoda, že současná generace již nemá šanci něco podobného zažít. V drtivé většině ani v knihách. Pokrok se nedá zastavit, ale je to skutečný pokrok? Kdo si přečte, poslechne tuto knihu, musí zatoužit po přírodě. Nádherně zpracovaná audiokniha s vynikajícím přednesem pana Jana Meduny.

qydko
02.10.2018 5 z 5

Nové vydání se současnými ilustracemi jsem musela mít. Ta kniha je pořád stejně super, jako když jsem ji četla poprvé.

xichtik
04.09.2018 5 z 5

Krásná kniha,u které jsem si zavzpominala na krásná léta,kdy jsem jezdila na skautské tabory.Diky knize jsem měla před očima část svého dětství ...

Chajda69
06.08.2018 5 z 5

Vlastně ani nevím, jestli jsem nějakou knihu četl víckrát, než právě tuhle. Parta správných kluků, ze kterých Rikitan dokázal dostat to nejlepší. Mikrosvět, kde neexistuje podlost, prospěchářství nebo pomluvy. Naopak, jako asi ve všech foglarovkách, vítězí čestnost, pravdomluvnost a přátelství.

Jak rád bych taky vyrazil k Bobří řece, nebo aspoň na hradby při západu slunce se zvučícím dřevem.

Pavelpi
01.08.2018 5 z 5

Nádherná kniha.Dostal jsem se k ní někdy v roce 1960,kdy mi jí půjčil můj táta,který měl řadu Foglarovek,včetně Rychlých šípů v Hlasatelích.Kamarádství a další skvělé myšlenky a hlavně lov bobříků.Samozřejmě jsme je lovili také s větším či menším úspěchem.Pouze nás mrzelo,že jsme nikde nemohli sehnat Píseň úplňku,kterou jsme si chtěli také zazpívat.Dneska už je mi samozřejmě o dost víc než tenkrát,s klukama jsme si zmizeli a ani nevím,jestli všichni ještě žijí a kde jsou.Ale Hoši od Bobří řeky jsou u mě v knihovně pořád na čestném místě a čas od času se do ní začtu a pak se mi začnou v hlavě honit vzpomínky na naší partu z dětství a také to,co jsme spolu hezkého zažili.

Thunder02
01.08.2018 5 z 5

Moje první Foglarovka a musim říci, že zároveň i nejlepší. Kniha mě bavila a svým stylem i poučila

danny_21
11.07.2018 5 z 5

Krásná knížka o kamarádství, ušlechtilých myšlenkách a klukovských dobrodružstvích při plnění bobříků v zapadnutém kousku přírody Sluneční zátoky. Jeden z nejmilejších a nejčtenějších kousků mého dětství, srdcovka jak se patří - 100 %

Maevie
09.07.2018 4 z 5

Rozhodně nejsem cílovka foglarovek - jsem holka a ještě mi táhne na třicet, ale tohle je tak milé a pěkné čtení, že si při něm snad každý dospělý zavzpomíná na dětství a opět zatouží plnit nějaké ty bobříky. Je to kniha, která děti inspiruje a těm odrostlým připomíná, co je důležité.

Blue
09.06.2018 5 z 5

Měl jsem obavy, že to nebude nic moc, vždycky jsem si říkal, že budou jen plnit nějaké bobříky, takže to bude spíš nuda. Mýlil jsem se. Je to výborné čtení, samozřejmě pro ty, kdo jsou naladěni na určité vlně. Foglar jistě také není četba pro každého.

Hawkey
10.05.2018 5 z 5

Více Rikitanů v dnešní době!! Člověk se sice musí usmívat nad některými pasážemi jako je mluva a smýšlení, ale hlavní myšlenka je myslím jasná. Není nic hezčího než být součástí společenství a trávit čas v přírodě. Ozkoušeno a doporučuji. Stejně jako tuhle inspirativní knížku.

Gwlanche
02.05.2018 5 z 5

Pan Foglar je a navždy bude mým nejmilovanějším autorem. I když čím jsem starší, tím těžší je číst některé jeho knihy. :)
Když jsem v 15 letech poprvé dočetla Hochy od Bobří řeky, měla jsem chuť okamžitě utéct někam do přírody, poznat svého Rikitana a najít to, co pan Foglar tak nádherně vylíčil na těchto stránkách. Myslím, že jsem to našla. :)

Elisabeth9
29.01.2018

Krásná kniha, přečetla jsem za dva dny. Věřím, že budu číst svým synům a splníme si co nejvíce bobříků. Připomnělo mi fajn táborová léta, byť v 90. letech, stany, bojovky, přátelství, překonávání přírodních podmínek a nepohodlí k utužování těla i ducha.