Hoši od Bobří řeky

Hoši od Bobří řeky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2518/hosi-od-bobri-reky-oys-2518.jpg 4 1986 214

Hoši od Bobří řeky série

Hlavní postavou je vedoucí Rikitan, který dá dohromady partu dvanácti chlapců. Každý je jiný, ale všichni se vzájemně dobře doplňují. Rikitan pro ně vymyslí program, který je vede k fyzické i psychické zdatnosti. Zamilovávají si přírodu, podle zálesáka Roye loví bobříky a aniž si to uvědomují, stávají se čestnými hochy a skvělými kamarády. Ve své klubovně Bobří hrázi i v přírodě spolu prožívají nesčetná dobrodružství. Dotisk r. 2008... celý text

beníček
22.09.2022 1 z 5

Nezáživná kniha bez pořádné zápletky a chytlavého děje, jejíž přitažlivost se vzrůstajícím věkem čtenáře značně ochabuje. Jako návod pro činnost klubů fajn, jako zajímavé čtivo pro dnešní mládež, si myslím, už sotva může sloužit.

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Autor, který mě provázel dětstvím, skvělé dobrodružné knihy, po kterých by měla sáhnout hlavně dnešní generace.

Jedna z nejlepších.

Obelix15
23.08.2022 5 z 5

Základní četba každého plantážníka. Jedna z mých oblíbenějších od tohoto autora.

harry9603
07.08.2022 2 z 5

Dostal jsem tuto knihu asi tak v osmi letech, ale moc mi nesedla, takže jsem ji nikdy nedočetl. Ale rozhodně by v ní každý měl aspoň zalistovat.

heavy66
24.07.2022 5 z 5

Hoši od Bobří řeky, Rikitan, bobříci, Zelená příšera, a moje srdeční záležitost! Nejstarší young adult literatura a návod jak strávit prázdniny v přírodě pro hochy a dívky toužící po dobrodružství. Pro dnešní mládež by lov bobříků musel mít podobu počítačové hry, aby zaujal.

Domca_books
18.07.2022 4 z 5

Ač je kniha spíš psaná pro kluky, i tak se mi líbila. Je plná poučení a přátelství :) Kniha dokáže vzít čtenáře do divoké přírody a celé to bylo fajn

Doubravka1975
15.07.2022 5 z 5

Kniha objevena v knihobudce. Hoši od Bobří řeky mě v dětství a mládí minuli. Já vyrostla na Timurovi a jeho partě. Skauti byli tenkrát zrušeni a nahradila je jiskra a pionýr, ale ono je to v podstatě to stejný. Zde Rikitan a jeho parta správných hochů a nesmrtelné lovení bobříků. Ti se lovili za každého režimu.
3x Lovu Zdar !!!

izinkaVENDULKA
10.06.2022 5 z 5

Krásná vzpomínka na mé dětské čtení. Díky čtenářské výzvě jsem se opatruj začala do stránek úžasného díla a zjistila, že tato kniha se dá číst i 10x za život a neomrzí se.

Filatov
09.06.2022 5 z 5

Již klasická a snad nejslavnější Foglarova kniha, která snad ani není knihou, ale návodem na slušné chování? Myslím, že si z ní může vzít něco i dospělý. Já knihu četl také jako kluk a lovil bobříky a teď jsem si jí přečetl znova.

veronika5179
14.04.2022 5 z 5

Když knížku čtete jako malí, prožíváte spolu s Hochy od Bobří řeky všechna dobrodružství, bojíte se Zelené příšery, sbíráte bobříky a přejete si jet na stejný tábor se stejnou partou kamarádů a vše to zažít na vlastní pěst. Když vyrostete, je zážitek úplně stejný a navíc v příběhu vidíte to jedinečné kouzlo, které malým čtenářům (možná) uniká...Už to není "jen" tábor, už to není jen tak obyčejné přátelství, a už to ani není obyčejná Píseň úplňku...
Přeji nám všem, aby na své životní cestě potkali toho svého Rikitana i svou Sluneční zátoku.
PS. Měla jsem to štěstí, že jsem si mohla přečíst vydání z roku 1937 s úžasnými ilustracemi pana Buriana. Učiněný poklad.

Možná je k úplnému prožití příběhu potřeba mít tu "správnou" povahu :)

Canniosh
31.03.2022 5 z 5

Díky letošní Čtenářské výzvě jsem si dal za milou povinnost znovu se začíst do této knížky, kterou jsem naposledy pročítal tak před 30-35 léty. S ohledem na současnou dobu a svůj věk musím říct, že se opravdu jedná o naivní dílko, které je nicméně primárně určeno dospívajícím chlapcům 20. století. A pro ty bylo a je určitě skvostnou knihou, plnou her, rad a návodů na správňácké chování a jednání. Z dnešního pohledu už to může vypadat poněkud směšně, ale to nic nemění na tom, že se jedná o legendární dílo pro předem vyhraněné čtenářské publikum, a jako takové je to nutné brát, a jako takové je toto dílo nepřekonatelné. Děkuji za příležitost se opět ponořit do mých dospívajících let a zasnít se při čtení do dob, kdy ještě bylo možné bezstarostně snít a užívat si plnými doušky mládeneckého života. A když ne toho skutečného, tak aspoň toho vyněného díky příběhu v tomto skvostu.

Mistři
25.03.2022 5 z 5

....pořát legendární.....

zimka.r
15.02.2022 4 z 5

Děkuji Výzvě za krásný návrat do dětství! :)

Boboking
02.02.2022 4 z 5

Po téměř 40 letech jsem se opět začetl do knihy svého dětství a ... zase ji zcela propadl. Ano, je to naivní jako "dětský film pro pamětníky", ale ta čistá ukázka úžasného chlapectví... Přečteno v rámci Čtenářské výzvy.

Vesmich
09.01.2022 5 z 5

Jednou za čas profesionálně neuškodí pročíst si tento gejzír nápadů v oblasti učení prožitkem. Tak silný formativní vliv, jako Foglar, měl málokterý český pedagog. Všechna ta čacká dušínovská ušlechtilost z člověka časem postupně vyprchá, život ho obrousí a poněkud vyučí, ale pro mladého člověka to pořád je dobré a pořád je dost dětí, které se chtějí nechat vést nějakou takovou cestou. Rychlé šípy jsou parádní komiks, ale Hoši od Bobří řeky spolehlivě přenesli autora do věčných a nesmrtelných Věčných lovišť.

Sianka
02.01.2022 5 z 5

Hodnocení dávám tak, jak bych ho dala, když jsem knihu hltala v dětství. Dnes už bych asi hvězdičku ubrala, kvůli snad až příliš velké idealizaci toho, co je správné, ale bylo by to nefér, kniha nebyla psána pro dospělého, ale pro dětského čtenáře, a tehdy to bylo pro mě až neuvěřitelně motivující. A ten pocit jsem si připomněla i nyní po letech, když jsem knížku nostalgicky vytáhla ještě jednou z knihovny. Ačkoliv je příběh psán pro chlapce a o chlapcích, vůbec mi to nevadilo, nepřišlo mi na mysl, že to není fér, přece co brání někomu napsat něco podobného pro dívky, nebo pro všechny. Ty současné snahy o "vylepšování" všeho možného způsobují, že nevěřícně kroutím hlavou. Jako dítě mě to nenapadlo řešit, nebýt dění kolem, nenapadlo by mě to ani dnes, tak kdo to valí do hlavy dětem, to není samo sebou? Plnění bobříků je skvělý nápad, přátelství na prvním místě je hodnota, která překoná i nejdivočejší časy. Děkuji, pane Foglare.

LadyD
28.12.2021 5 z 5

Jednou mi kdosi tvrdil, že je to kniha pro kluky. Dovolím si nesouhlasit. Kniha je úžasná a rozhodně není jen pro kluky. Foglarovi knihu jsou skvěle napsané. Skoro se čtou samy. A pro ty, kdo milují dobrodružství s přáteli je tato kniha ideální :)

Meda77
28.11.2021 4 z 5

Opět Foglarova standardní záležitost, tam kde jiní končí Foglar začíná. Pěkně zpracované dobrodrůžo a zase o partě kluků a zase o klubovně a zase je to dobré. Pro starší nostalgie a krásné vzpomínky a mladší to radši nečtěte, ještě by se mohlo stát, že by jste tomu nerozuměli.

Ava365
26.11.2021 5 z 5

Vzpomínka na dětství.

raty
08.11.2021 5 z 5

Těžká nostalgie. Vzpomínka na dobu, kdy jsme se nechali v příbězích od Jestřába vodit Tam, kde nebe je vysoké a modré a kde oblaka bílá rychleji než kde jinde plují. Jsem ráda, že jsem tu dobu po revoluci, kdy se opět vydávaly jeho knihy a skautské hnutí bylo obnoveno, stihla jako náctiletá.