Hoši od Bobří řeky

Hoši od Bobří řeky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2518/hosi-od-bobri-reky-oys-2518.jpg 4 1985 214

Hoši od Bobří řeky série

Hlavní postavou je vedoucí Rikitan, který dá dohromady partu dvanácti chlapců. Každý je jiný, ale všichni se vzájemně dobře doplňují. Rikitan pro ně vymyslí program, který je vede k fyzické i psychické zdatnosti. Zamilovávají si přírodu, podle zálesáka Roye loví bobříky a aniž si to uvědomují, stávají se čestnými hochy a skvělými kamarády. Ve své klubovně Bobří hrázi i v přírodě spolu prožívají nesčetná dobrodružství. Dotisk r. 2008... celý text

Džerkys
02.02.2017 5 z 5

Kniha mého dětství...

hanak_v_exilu
23.01.2017 5 z 5

Jaroslav Foglar napsal spoustu skvělých knih, ale Stínadelská trilogie a Hoši od Bobří řeky ční nad všemi. Aniž bych to při prvním otevření věděl, po dočtení jsem o tom nepochyboval. Víc než kdy jindy jsem zatoužil přidat se k podobné partě a zažít všechna ta dobrodružství. Nikdy se to nestalo, ale bobříky jsem lovil poctivě. Bohužel tuším, že bobřík mrštnosti bude navždy mimo můj dosah.

Barabook
08.01.2017 5 z 5

Hezká knížka která dává i ponaučení.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásná a velice čtivá kniha o přátelství, ze které by se myslím měli povinně učit všechny dnešní děti. Mám pocit, že spousta mouder a zásad z této knížky u dnešních mladých lidí není a je to veliká škoda. Ke knížce jsem se sice dostala až v loňském roce, ale už teď se k ní hodlám vrátit. Vřele všem doporučuji!!!

Katuska88
21.12.2016 5 z 5

Neuvěřitelné, že kniha poprvé vydaná v roce 1937 může mít takovou myšlenku i po osmdesáti letech.
Četla jsem podruhé po mnoha letech a nádherně si zavzpomínala na své dětství a na vlastní zážitky z našeho "moderního pionýrského" oddílu.
Brilantní četba.

haki34
18.11.2016 5 z 5

Az na to , ze mi tam chybali dievcata, vyborna kniha !! Nemohla som sa od nejmodtrhnut strasidelny/hrdinsky pribeh Roya by namotal asi kazdeho... A vidina dobrodruznych prazdnin- hura do Slnecnej zatoky a podho lovit bobrikov !!! Zelena prisera ma zo zaciatku vydesila, ale postupne mi zacalo svitat.. Bobrik odvahy a stary mociar - asi som rada ze som podobnu cestu neabsolvovala ;))
Ano, v dnesnej technickej materialistickej dobe smiesne, ale myslim ze aj malym tabletovo-PC zavislakom by sa taka romantika s napinavou hrou pacila.. A ako bonus parta vernych kamaratov, velkac s gitarou a mesiac v splne nad totemom !!!
E

Plútarchos
02.11.2016 5 z 5

Tato kniha je z kategorie "Moje nejoblíbenější kniha dětství" takže ji zjevně musím ocenit 5 hvězdičkami, přestože již dnes nepatřím do její cílové skupiny čtenářů. Ale i dnes, po jejím přečtení již v pokročilém věku, musím říct, že neztratila nic ze svých kvalit. Pan Foglar svými třinácti bobříky, Rychlými šípy, dobrodružnými příběhy o kamarádství a ušlechtilosti jistě ovlivnil, tak jako mne, několik generací mladých chlapců a dívek, kteří zatoužili prožít stejná dobrodružství ve svých klubech a oddílech. Pamatuji si jak jsem jako chlapec těžce sháněl a hltal foglarovky v 70. letech minulého století! Byla to nežádoucí literatura pro mladé pionýry.

jerry04
30.10.2016 5 z 5

Je to skvělá kniha, taky jsem skaut a chtěl bych, aby to u nás vypadalo stejně.

Zikus
27.10.2016 5 z 5

Už od začátku mě zajímalo, co je vlastně Rikitan zač. Žádnej osobní příběh, prostě se tam jen tak objeví a nazdar. Pak jsem si ale uvědomil, že Rikitan je sám Foglar.

aktijnov
11.10.2016 4 z 5

Je zvláštní se po letech k této knížce znovu vrátit. Škoda, že jí mé děti už nerozumějí...

Pajina68
27.09.2016 4 z 5

Moc hezká knížka, kterou jsem objevila u babičky. Zůstala tam po mých strýcích a moc se mi líbila. V té době byly knihy od pana Foglara zakázané, což byla veliká škoda.

OndrejVasicek
28.08.2016 5 z 5

Jedna z nejpodstatnějších knih, která utvářela moje dětství a defakto i další léta.

Asterionela
28.06.2016 4 z 5

Nebudu to číst znovu, asi bych se dost divila. Ale ve své době to pro mě byla velmi silná a formující kniha, která spoluutvářela mnohé mé ideály. Asi nějaké kouzlo. Vždycky mě štvalo, že hrdinové jsou všichni hoši a žádné děvče. Ale stejně to na mě působilo.

Suzynka29
05.06.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od Foglara. Nikdy neomrzí. Doufám, že jednou zaujme i mého syna.

MayB2
26.05.2016 5 z 5

Jedna z těch zásadních Foglarovek. Musím dodat, že ilustrace Zdeňka Buriana ve starém vydání po mamce jsem si zamilovala, vytvářejí nádhernou atmosféru, kam se hrabe Marko Čermák.

Gwlanche
20.02.2016 5 z 5

Hoši od Bobří řeky! Třináct bobříků! Rikitan! Moje nejoblíbenější kniha. Běhá mi mráz po zádech, když to znovu čtu, nebo nad tím jen přemýšlím. Úžasná kniha!

klarinet02
06.01.2016 5 z 5

I když je to kniha pro kluky a já jsem holka moc mě zaujala. Doporučuji.

nikikostadinova
05.12.2015 5 z 5

Nádhera. Doporučeno mým taťkou a naprosto jsem si knihu zamilovala.

tatjana1737
03.12.2015 5 z 5

Moje první foglarovka. Doteď si pamatuju, jak na konci školního roku ve třetí třídě paní učitelka Sýkorová rozdávala knížky, které zbyly z objednávek od Albatrosu. Postupně jsme si chodili ke stolu vybírat a já chmátla po "Hoších od Bobří řeky", aby na mne spolužačka Blanka byla naštvaná, že na ni zbyl "Pejsek a kočička", které už doma měla :-). Vůbec jsem netušila, do čeho jdu, ale příběh mne hrozně chytnul, četla jsem ho o prázdninách na chalupě, zakázala starším bratrancům a sestřenicím vyzradit mi, kdo je Zelená příšera (a pointou jsem tehdy byla naprosto ohromená :-)), začala jsem lovit bobříky a se sestřenicí Bájou jsme si slíbily, že nebudeme mluvit sprostě, sepsaly jsme tento slib a zakopaly ho v lese, abychom ho porušily asi za tři hodiny od té slavnostní chvíle :-).
Díky "Hochům od Bobří řeky" jsem objevila Jaroslava Foglara, začala toužit po oné prázdninové romantice a opravdovém přátelství, a tato touha mne nakonec přivedla do skautského oddílu.

Foglar je sice z pohledu dnešního čtenáře trochu naivní, přece jen odráží dobu první republiky, takže narážky na reálie mohou působit směšně či zastarale (chlapci trumfující se v tom, kdo bude nosit kratší kalhoty, "dospělí" hoši, stojící v pasáži a nosící klobouky jako muži apod.), ale idea pravého přátelství a správné party, se kterou se dají zažít i úplně obyčejná dobrodružství, kdy stačí jen vyjet za město a neválet se doma, jsou podle mne aktuální stále. A lov bobříků může dát mnoho i dnešním dětem, a pokud loví na prázdninovém táboře, vytváří si tak zážitky na celý život.

DCKH
03.12.2015 5 z 5

Best 100%
Perfektní provedení klukovských fantasií v době vzniku veledíla.
Omlouvám se za stručnost
Vysoce emotivní a populárně naučné dílo.