Horské dráhy světa

Horské dráhy světa https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64837/horske-drahy-sveta-64837.jpg 4 3 2

Počátky, technické systémy, konstrukce a výstavba horských železnic, visutých kabinkových lanovek. Nákladní lanové dráhy v Kordillerách a Grónsku a pralesním Íránu. Kniha je vybavena fotogragiemi a panoramatickými mapkami.

Nermal
25.06.2022 5 z 5

Málo dostupné fotografie skvěle nahradil Jiří Bouda, a když jsem se po revoluci na všechna ta popisovaná místa dostal osobně, teprve jsem měl možnost ocenit, jak skvěle napsaná ta knížka byla.

misice
10.04.2022 5 z 5

Moc hezká kniha pro fanoušky lanovek, ozubnic a jejich historie. Bála jsem se, že mě kniha nezaujme, že to bude nezáživné encyklopedické čtení a o místech, která neznám, číst nebudu. Kniha je však psána čtivě a srozumitelně, obsahuje pěkné nákresy technických systémů a lanovek a dozvěděla jsem se mnoho nového. Přečetla jsem ji od začátku do konce a někdy se k ní vracím. Nejvíce mě zaujaly dráhy Chilecito-Upulungos, Aiguille du Midi a Mont Blanc, Kaprun, Ještěd a Lomnický štít. Tato kniha ve mě zanechala hluboký dojem a některé informace si pamatuji i 10 let po jejím přečtení.

železnice technika doprava populárně-naučné publikace lanovky

Josef Hons
česká, 1907 - 2001
1958  86%Zelená, nasedat!
1985  87%Horské dráhy světa
1978  80%Velké železnice světa (Džunglí a tajgou)
1969  88%Souboj s prérií
1963  88%Nikdo nejde sám

Kniha Horské dráhy světa je v