Horory na dobrou noc 3

Horory na dobrou noc 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69575/bmid_horory-na-dobrou-noc-3-5Oy-69575.jpg 4 131 23

Horory na dobrou noc série

< 3. díl

Deset hororových povídek a dva dodatky, jejichž hrdiny jsou hlavně děti, z pera proslulého britského autora (TV seriály Poirot, Vraždy v Midsomeru, Foylova válka). V pořadí již třetí sérii se setkáme např. s televizní show, ve které jde doslova o život, dražbou dívenky na internetu či vraždícím masážním křeslem. Tentokrát se autor drží klasičtějších témat, ale formálně je hravější a do textu vsouvá různá překvapení jako inzeráty na „hororové“ služby, křížovku nebo básničku s patřičně temným obsahem. Příběhy jsou v první řadě určeny pro mládež, ale pochutnají si na nich i dospělí díky sugestivní atmosféře a typicky anglickému černému humoru.... celý text

Horory Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

More Bloody Horowitz , 2008

666Jitka
13.11.2023 4 z 5

Je nutné míti na paměti, že jsou tyto hororové povídky psány pro děti a mládež. Pokud si toto člověk uvědomí, musí autorovi přiznat nápaditost s adekvátní dávkou hrůzy a mírou strachu, kterou jednotlivé strašidelné historky vyvolávají. Souhlasím, že dodatek na konci knihy působí poněkud trapně, ale i tak se mi tato antologie jeví jako zdařilá.

jaroiva
25.10.2019 4 z 5

Oproti předešlým dvěma dílům se mi tyhle povídky líbily míň. A hvězdičku strhávám i za dva rádoby vtipné dodatky, přidané kromě povídek.

NymphMaeve
23.01.2018 3 z 5

Po tom, co jsem přečetla první díl a koupila si druhý díl, jsem nějak přeskočila a pustila se rovnou do třetího dílu půjčeného z knihovny.
Upřímně jsem byla fakt zklamaná, po prvním dílu jsem byla hrozně nadšená, líbil se mi na 100% a tak jsem se těšila i na tuto knihu, ale byla jsem zklamaná. Příběhy jsou vyprávěné hezky, vůbec mi nedělalo problém se začíst, ale zakončení každého z příběhů mi přineslo jen křivý úsměv. Nenápadité, docela se i opakující zakončení, rozhodně z ní nejsem nadšená. Jediné, co mě opravdu zaujalo a zalíbilo se mi, byly téměř až komiksové kresby na začátku každé povídky, ty mě neskutečně okouzlily :)

sola_lupa
24.07.2017 4 z 5

Horowitz mě do svých spárů dostal, už když mi bylo takových dvanáct a stále mě z nich nepustil. Jak nemám povídky ráda, tak mě tahle kniha hodně bavila.

PeM
07.06.2017 2 z 5

Nebavilo mě to tak, jak jsem čekala....

Nikq04
09.05.2017

Hezká kniha, kde jsou zajímavé kratší příběhy. Doporučuji na dovolené a přespávací výlety.

dominika2585
06.12.2016 4 z 5

Super čtení, povídka o vražedné televizní show byla super :)

Princezna22
30.10.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila,jen úvody v povídkách podle mě byli moc zdlouhavé. Ale líbilo se mi to. Čtivé, ale při porovnání s prvními díly tohle bylo slabší čtení. ;-)

syskas
11.06.2016 4 z 5

Fajn poviedky, krátke príbehy, takže sa dajú čítať, aj keď je len trochu voľného času. Som rada, že sa mi táto kniha dostala do rúk.

niki-chan
28.05.2016 4 z 5

Zpracování tohohle souboru hororů dodává příběhům správný švih. A co se týká jen povídek, pan Horowitz je spisovatel u správného formátu

SeverusSnape
17.05.2016 5 z 5

Paráda ,nepochybně
A.H je mistr hororových děl pro adults

anna2449
18.02.2016 5 z 5

Pro mne osobne skvele povidky.Mne bavily.Urcite se k nim vratim znovu.Horowitz je muj clovek,presne takto psane povidky mam rada,i kdyz se nekomu muze zdat ze je to spise pro mladez,no co, ja jsem jeste snad stale mlada:-),alespon v duchu(30 let).
:-)))))))))))

wooloong
06.08.2015 4 z 5

Dle mého zábavnější a nápaditější povídky než v předchozím dílu.

Ronnie68
27.05.2015 1 z 5

Bohužel jsem nedokázala knihu přečíst, bohužel ani jeden příběh ... ve srovnání s předchozími dvěma knihami to byl slabý odvar.

honza8366
02.01.2015 4 z 5

Skoda, ze ilustrace casto prozradi konec...

piratmartin
25.04.2014 2 z 5

Proč, proboha PROČ tam dávali před každý příběh vše vypovídající obrázek o tom jak to dopadne? Ty obrázky jsou totální spoilery a ubírají na momentu překvapení a napětí! Samozřejmě čtivé to bylo, je to ale spíš pro děti a mládež. Nejlépe k takovému nočnímu předčítání dětem. Dal bych 3*, ale kvůli spoilerům dávám 2.

koMaty
13.11.2013 4 z 5

brutální!! na začátku vždy poměrně nudný a často i snad zbytečně zdlouhavý úvod povídky, k zápletce většinou došlo až na samém konci, ale bylo to děsivé.. vždy jsem si říkala, že to určitě dobře dopadne, a pak jsem byla znechucená a v šoku.. také ty dva dodatky byly skvělé.. jen škoda těch komiksových obrázků, často prozrazovaly zápletku nebo rozuzlení povídky..

AjťačkaTýnka
07.10.2013 5 z 5

Nejvíce mě zaujal hned první: Muž, který zabil Darrena Shana... Sama tohoto spisovatele miluji a zápletka byla přímo dokonalá. Další ze série božských knih od pana H. :)

Issiriana
11.11.2012 5 z 5

Nádhera. Přečetla jsem jedním dechem všechny povídky a myslím, že v klidu můžu říct, že všechny byly tajemné a dobře vymyšlené. Smekám ;)

Lucka66
22.09.2012 5 z 5

Pro mě nejlepší ze všech tří knížek Hororů na dobrou noc. Povídky mě vždy něčím překvapily. Třeba Ve vleku má skvělej konec. Nejvíc se mi líbily povídky Shebay a Vsaďte svůj život :)