Horniny, minerály a fosilie

Horniny, minerály a fosilie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192391/horniny-mineraly-a-fosilie-192391.jpg 4 8 3

Rozsahem sice malá, avšak po obsahové stránce doslova fakty nabitá knížečka, jež se pohodlně vejde do kapsy a může tak být dětskému čtenáři neustále po ruce. Tento díl seznamuje čtenáře se zajímavými nerosty a zkamenělinami.

Literatura naučná , Příroda, zvířata

Vydáno: , Slovart (ČR)

Rocks Minerals and Fossils , 2000

Eeve
16.06.2021 4 z 5

Malá knižka, ale to je v tomto prípade plus. Vmestili sa do nej totižto všetky základné informácie pre nadšencov - geológov v počiatočnom štádiu, akým som bola ako malá :) Od základných rozdelení hornín, cez popis Zeme, jej pohybov a vzniku, stavbu pôdy, vznik hornín a minerálov, až po ich samotné roztriedenie, podľa vzniku. Nachádzajú sa tú základné druhy minerálov a hornín, a k nim podrobné informácie (horniny - pôvod, farba, veľkosť a tvar zrna, klasifikácia, a stručný popis + fotka, minerály - chem. zloženie, kryšt. sústava, tvrdosť, špec. hmotnosť, farba vrypu, stručný popis + fotka). Na takú malú knižku sa tam vmestilo viac než dosť. Jedna z mojich obľúbených.

sira
12.02.2019 4 z 5

Útlá kniha, která obsahuje vzhledem ke své velikosti mnoho zajímavých informací a také kvalitní fotky, na kterých je zřejmá barva i struktura jednotlivých hornin.

adelinka
10.01.2014 4 z 5

takisto zaujímavá knižôčka, v prvej časti sa venuje témam - čo sú horniny, kamenná planéta,plávajúce kontinenty, Zem v pohybe a pokračuje spoznávaním hornín, od hornín k šperkom, triedenie hornín.......

paleontologie přírodní vědy geologie

Barbara Taylor
britská, 1954
1994  85%Obrazový atlas živočichů
2005  97%Zvířata: Giganti
2011  93%Plazi pod lupou
2001  80%Horniny, minerály a fosilie
2020  0%Nech tuto knihu zmizet

Kniha Horniny, minerály a fosilie je v