Horniny a minerály

Jednoduchý a prehľadný obrazový sprievodca po viac ako 500 horninách a mineráloch z celého sveta. Vyše 600 farebných fotografií pomôže pri určovaní a rýchlom spoznaní jednotlivých nerastov. Príručka zahŕňa prehľadné tabuľky a stručný slovník s vysvetlením odborných termínov.

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61543/horniny-a-mineraly-61543.jpg 4.99
Literatura naučná, Encyklopedie, Přírodní vědy
Vydáno, Ikar (ČR)

Rocks and Minerals, 1992

Kniha Horniny a minerály

Usire

Nádherná kniha s množstvím úžasných fotografií a řadou informací. Jakmile jsem si ji prolistoval u známého, tak jsem ji pak dlouho sháněl do své knihovny.

Teninka
20.03.2017

Koho zajímají minerály a horniny, tak takhle knížka je na to přímo dělaná :-) já ji využívám ke studiu a je opravdu úžasná, jsem ráda, že ji mám ve své knihovně :-)

R.E.M.
07.09.2015

Úžasná kniha pro obdivovatele kamenné krásy. Přehledná, stručná a výstižná encyklopedie minerálů a hornin, která kromě teoretických znalostí přidává hned v úvodu praktické rady pro sběr, hodnocení a třídění minerálů. Kromě základní charakteristiky zde najdeme u každého kamene informace o vzniku, tvrdosti, štěpnosti, lomu, jeho chemický vzorec, u hornin jejich složení. A ke každé hornině a minerálu je komentovaná, velikostí velkorysá a působivá fotografie. Oceňuji výborné rozčlenění knihy, logické a zároveň praktické seřazení položek do skupin.
Poznámka: Patrně chyba překlatele, v knize zůstal název "emerald" bez přeložení, přestože v češtině má libozvučné jméno "smaragd".