Hořký měsíc

od:


KoupitKoupit eknihu

Manželé Didier a Beatrice jsou lehce znuděni sami sebou, aby narušili ten věčný stereotyp, vydávají se na zaoceánskou plavbu. Na lodi se seznámí s invalidním Franzem a jeho krásnou manželkou Rebekou. Franz, který vycítí Didiérův zájem o svoji ženu, vypráví šokující příběh plný lásky, vášně a nenávisti… Franz s Rebekkou se náhodně setkali jednoho dne v autobuse. Začali spolu žít, ale po nějakém čase záletníka Franze život s jednou ženou omrzí. Využije proto veškerou svojí krutost a nenávist k tomu, aby se Rebeky zbavil. Srazí Rebeku až na samé dno lidské důstojnosti, když ji lstí pošle na dovolenou, ze které nemá šanci se vrátit. Rebeka se však po čase vrací a má plno síly zasadit poslední úder a Franze si k sobě natrvalo připoutat. Didier opovrhuje Franzem i příběhem, který mu vypráví, ale Rebeka ho stále láká. Dal by cokoliv za jedinou noc s ní. Netuší, že intrikán Franz má svůj plán, jak zkrotit svojí hrdou a krásnou ženu a že on v něm má hrát hlavní roli…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32021/horky-mesic-32021.jpg 3.687
Orig. název:

Lunes de fiel (1981)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Academia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Přidat komentář
Siiisiii
09. listopadu

Erotické pasáže byly trochu "moc". Celkově na mě příběh působil dost strojeně, ale kvůli zajímavému konci dávám 3 hvězdy.

Knišíl
28. dubna

Zajímalo mě, jak to dopadne. Autor si umí hrát s očekáváním čtenáře a z toho plyne velmi dobrá čitelnost. Navíc ony "kontroverzní" erotické pasáže mi připadala taky nevkusné avšak velmi dobře napsané a ke knize a vyústění příběhu jen a jen patří.

Amalberga
17.11.2017odpad!

Lehce podprůměrná kniha, připomínající koláž rádoby mouder, pasaží z erotických a romantických příběhů. Nic není nové, převratné, všechno jste milionkrát slyšeli nebo četli. Příběh se vleče, je nezajímavý a zdlouhavý. Nebýt Polanského a jeho filmu (který se mi mimochodem taky nelíbil) by kniha nadobro zapadla. Škoda, že se tak nestalo, za přečtení rozhodně nestojí.

Petusa242
11.10.2017

U knihy jsem se velice nudila, film je ale dokonalý!

f.enjoy69
03.02.2017

Zpočátku líbivý, možná až trochu přeslazený příběh, který postupně obrací o plných 180°. Franz, který si opravdu nebere servítky a skrze své líčení svého vztahu s Rebekou "potápí" i lidi kolem sebe. Film mi přišel zdařilý, ale chybí mu jeden důležitý aspekt - autorova psychologická hra se čtenářem (především skrze manipulátora Franze). To jak si hraje se slovy, jakou navodí atmosféru a jak nakonec opravdu "není žádných vítězů", kterým by bylo co závidět...
Příběh páru, který si sice prošel rychlým vrcholem, ale o to ještě rychlejším a nesnesitelnějším pádem. Dva lidé, kteří se nechali naprosto rozcupovat svým vztahem, ale na svou potápějící se kocábku zvou ještě další. Pro mě odstrašující případ toho, jak bizarní příběhy život může přinášet...

adorjas
15.08.2016

Zvláštna kniha, priam nechutná, zopár myšlienok na zamyslenie, nesadne útlocitným povahám s romantickými predstavami o láske...

GreenMagritte
05.08.2016

Hořký měsíc bývá často zařazován do seznamu knih, které prosluly odvážnými erotickými pasážemi jako např. Lolita, Pianistka a další. V knize je těchto pasáží opravdu dost, ale není to nic pro čtenářky 50 odstínů šedi. Erotické pasáže často vyvolávající lehkou nevolnost zde neplní účel erotického rozptýlení nebo šoku, ale opravdového a drásavého vylíčení toho, kam až bažení po slasti a zbožňování může dojít. Ve filmu (Roman Polanski, 1992) jsou erotické scény de facto líbivé, a jestliže je vrchol obscénnosti čuník na statku, bude čtenář asi mírně šokován. Líčení geneze vztahu od romantických gest po zničující sebedestrukci je zde vylíčen v surové dokonalosti. Zrcadlem divokého vztahu Franze a Rebeky je typický maloměšťácký pár Beatrice a Didiera, jehož pevnost se má teprve prověřit.

MaKöC
27.08.2015

Dechberoucí psychologická sonda do života všech hlavních postav! Knihu jsem přečetla jedním dechem bezprostředně po zhlédnutí stejně famózního filmu pana režiséra Polanského. Vangelis mi zněl v uších ještě dlouho poté..! :)

JitkaJak
18.11.2014

Taky si myslím, že si autor tu koprofilii v první části mohl odpustit. Kniha by měla stejný (a možná dokonce větší) smysl i bez ní. Přesto musím dát plný počet hvězdiček, super příběh, kniha je o hodně lepší než film.

Verrrunka
12.08.2013

Musím zde vyzdvihnout mou odvahu, když jsem se do toho pustila asi v 9. třídě. Což už je sakra dlouho a ještě dneska si to pamatuju.... Jinak… pěkná čuňárna, dalo hodně práce při některých pasážích potlačit návaly nevolnosti. Ale.. tak dokonale napsané, že musím hodnotit jako celkem dobré. Velmi odvážný, až nechutný námět. :-D

luciye
04.05.2013odpad!

Jednodznačně nejhorší kniha kterou jsem kdy četla a dočetla. Dokolečka dokola kecy. Pardon, žádná kniha nikdy - a to jsem toho přečetla opravdu kvanta mě tolik nezklamala.

tygrilady
28.10.2012

Film se mi líbil mnohem víc.............

simon_a
18.10.2012

zvrhlá, ale velmi působivá kniha. Surové vyprávění vztahu zpočátku mezi dvouma lidma. Pro někoho možná nechutné, pro druhé psychologicky myslící dílo.

Super, musím dávat plný počet!

immortal-party
15.06.2011

veronique: kniha by neměla své kouzlo bez "zvrhlých praktik"! dle mého názoru autor velmi precizně manipuloval se čtenářem prostřednictvím psychologie. skutečně se domnívám, že do takové situace se může dostat téměř každý pár. jistě, možná bez těch zvrhlých praktik. i když do ložnice svých přátel nevidíme, pokud nás tam nechtějí mít zrovna jako pozorovatele.

byla jsem nadšená. a jak!

zopakovala bych právě proto formuli, která byla vyřčena ve filmu - "...taková láska nemůže být oplzlá".

Soptinka
23.03.2011odpad!

Nechutné!!!!Ani jsem to nedočetla.

veronique

Zcela souhlasím s Galning.

Podle mně by si kniha zachovala svojí neskutečnou sílu i bez popisu "zvrhlých" sexuálních praktik. Napsané pro efekt? Nebo jako kontrast k zvrhlé citové perverzí Franka a Rebeky? A co je vlastně horší a víc zvrácené...

Galning

Nesmírně působivá kniha. Naprosto mě fascinovala každá postava, nejvíce asi Franz (a to ne zcela pozitivně). Tak silný a zrůdný vztah mezi ním a Rebekou, v němž se střídá horoucí láska (zacházející až do krajností) a obdiv s krutostí a čirou zlomyslností, jsem snad ještě nikde nezažila. Velice syrové vyprávění bez přetvářky, které se po docela roztomilém začátku začalo ubírat nečekaně zvrhle... Jen bych chtěla podotknout, co se formální stránky týče, že tato kniha (možná pouze moje vydání z filmové edice) obsahovala obrovské množství překlepů. Škoda, jelikož co do obsahu byla zcela uhrančivá!