Horko

Horko https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4411/horko-4411.jpg 4 149 16

87. revír série

Příběh z 87. revíru. Ve městě, rozpáleném letním vedrem, je ve svém bytě nalezen mrtvý neúspěšný malíř Jerry Newman. Zdá se, že jde o sebevraždu, ale Carella ze zkušenosti ví, že sebevrazi po sobě obvykle zanechávají dopis a v horké dny nevypínají klimatizaci. A jak je to vlastně s Newmanovou závětí, v níž jde o vysokou částku? Je čas letního odpočinku, ale 87. revír má jako vždy napilno.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

Heat , 1981

Naďa2411
07.03.2024 5 z 5

Můj oblíbený detektiv Carella nyní vyšetřuje úmrtí malíře, vyslýchá nejdříve manželku, bývalou manželku, jeho matku. Další dějová linka je nevěra manželky jeho kolegy a třetí dějová linka, je návrat bývalého vraha do civilu z vězení po 12-ti letech. Název knihy odpovídá obsahu, vždyť všechny události jsou z léta a venku je opravdu horko. Akniha se mi líbila, plná napětí.

heavy66
26.04.2023 5 z 5

Horko, to je další skvělý kousek z 87.revíru. Ideální četba na ledový leden, protože vás zaručeně rozehřeje! Tentokrát jsem litoval Klinga! Sotva čtyři roky ženatý, a už to vypadá na nevěru a rozvod. Manželství s vyhlášenou krasavicí, to je jako s jídlem, že? Suchý chléb vám nikdo nevezme, ale o chutný a nazdobený dortík se chce s vámi podělit každý!
Na druhé straně, malíř Jerry, to je jiné kafe. V tom příšerném vedru se válí doma s vypnutou klimatizací, a detektivové si lámou hlavu proč? Až to zjistí, žádnou radost z toho mít nebudou!

katka134
26.12.2022 4 z 5

Pěkně promyšlená vražda nepohodlného člověka, ale chybička se vloudila.

VeruMalfoy
12.11.2022 3 z 5

Moje první kniha z téhle série a od tohoto autora. Asi jsem čekala celkově něco víc, ale rozhodně dám autorovi a tomuto detektivovi ještě šanci. Občas mě dost rozčilovalo jeho chování a to, jak jen tak, jakoby nic, překračoval zákon a prostě mu to procházelo, ale asi bych se na to dívala jinak, kdybych sérii četla od začátku. Ale kdo ví.

mi-380
04.11.2022 5 z 5

Isola, léto 1981, teplota i zločinnost na vzestupu. Autor znovu na malém prostoru rozehrál tři příběhy, jen mírně propojené. Všechny začínají celkem nevinně, žádná vražda, ovšem atmosféra postupně houstne, dramata se stupňují, a vypadá to, že dojde na nejhorší možné scénáře. McBain i v pětatřicáté návštěvě 87. revíru udržuje svůj (nad)standard a do 220 stran dostává vše důležité: břitké dialogy, trpělivé pátrání, bystré postřehy, náhledy do osobních životů hlavních postav, nakonec i překvapivé rozuzlení. V dnešním podzimním, temném a deštivém dni rychle ubíhající, osvěžující četba.
90 % (zatím 134 hodnotících s průměrem 83 %).

Halloran byl tu noc venku jako jeden z mála bělochů v Diamondbacku. Běloch, který chtěl ve městě přežít, se musel držet zásady nebýt v Diamondbacku po setmění na ulici. Pokud se tam po setmění objevil, byl to buď narkoman shánějící drogu, nebo běloch odjinud hledající černou holku. Jak ten první, tak ten druhý se stávali snadnou kořistí mnoha zdejších domorodců.

P.S.
V hlavních rolích Carella a Kling.

ArwenAragorn
05.07.2022 4 z 5

80%

"Mohla bych se podívat ještě jednou?" zeptala se. "Na váš odznak?"
Carella jí ukázal odznak a svůj osobní průkaz.
"Jéje," řekla. "To vidím poprvé! Je tam opravdu napsáno detektiv, že?"
"Je," řekl Carella.
___________________________________________________________________________
Je sebevražda muže nalezeného samotného v bytě opravdu sebevraždou? To v neuvěřitelném horku řeší detektivové 87. revíru. Kromě jiného se v tomto díle autor hodně věnuje detektivu Klingovi, který má podezření, že ho podvádí jeho krásná manželka. Zase moc pěkné čtení a doporučuji.

Medunkavera
05.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Líbilo se mi to na ty tři hvězdy, které dávám, ale něco mi tam chybělo..
------------------------------
Patolog, který po telefonu velice odborně, ale také zdlouhavě vysvětluje, co se děje v těle po smrti člověka, se ptá Klinga:
"Píšeš si to?"
"Ne."
"To je dobře, protože to nebudeš potřebovat."

Koka
20.03.2022 3 z 5

Popisy nesnesitelného vedra a dusné vlhkosti v parném velkoměstě jsou sugestivní, samotný příběh a zejména jeho rozuzlení je už méně přesvědčivé. Pobavily mne jedině dva vtipy o emigrantech.

Jaruš7
26.01.2022 5 z 5

Horko od Mc Baina v mrazivém lednu a k tomu audiokniha. Pocity vedra z knihy se u krbu doladí a napětí dotáhne zážitek ke spokojenosti.
Případ má otazníky proč je a proč není v důkazech tak divné smrti, to co by mělo být a není.
Rodinné vztahy jsou společným problémem i pro detektiva z 87.

Kdo si vezme krásku, má na čele vrásku.
(Tak je to bývá osude, jinačí to nebude.)

Hezká zvuková kulisa od renomovaného vypravěče Jana Hyhlika.

konicekbily
08.07.2020 5 z 5

Carella řeší domnělou sebevraždu a Kling je možná "paroháčem". Autor se s tím vypořádal bravurně a na necelých dvě stě stránkách nám opět předvedl své umění. Nenudil jsem se a ani mne nenapadlo, že bych měl.

intelektuálka
12.05.2020 4 z 5

Na teploměru téměř čtyřicet stupňů, ale 87. revír nezahálí ....

Steve řeší záhadnou sebevraždu či vraždu ?

A Bert Kling zase manželské problémy a pronásledování ....

Ed McBain znovu stvořil zločin ze života - jeho knihy jsou sázka na jistotu.

Disease
22.07.2019 3 z 5

Relativně přímočará záležitost, ale navíc je tu zase náhled do osobních životů policistů.

Kmotr99
06.02.2018 4 z 5

Můj první McBain. Oddechová detektivka jako stvořená pro "zahřátí" uprostřed zimy, navíc vítaná změna po řadě náročnějších knih; při čtení jsem nemusel tolik přemýšlet, byť jsem četl v angličtině. Příběh mě bavil, škoda příliš náhlého konce. Do 87. revíru se určitě hodlám časem vrátit. (aj)

moničina
11.06.2017 5 z 5

Ďalšia jeho výborná kniha. Výborný príbeh, ale ten záver...chudák Bert.

beveron
30.12.2016 4 z 5