Hořké vzpomínání. Z dopisů a vzpomínek chlapců pétépáků PTP

Hořké vzpomínání. Z dopisů a vzpomínek chlapců pétépáků PTP https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326189/bmid_horke-vzpominani-z-dopisu-a-vzpomin-IRs-326189.jpg 5 3 3

Život a osudy vojáků základní služby, kteří byli pro údajnou nespolehlivost zařazeni k Pomocným technickým praporům. Svědectví o svých zkušenostech zaslali autorům publikace přímí účastníci.

tittanie
15.08.2023

Téma 50. let vyhledávám. Když jsem objevila tuhle knihu v knihovně musela jsem si ji přečíst. Přišla mi docela podobná https://www.databazeknih.cz/knihy/navrat-byl-nezadouci-122853
V Hořkém vzpomínání, ale bylo méně osobních vzpomínek. Spíše mi přijde, že v knize byly popisovány politické události nebo přesuny ptpáků.

katy238
04.05.2022 5 z 5

Kniha Hořké vzpomínání kolektivu autorů dokumentární komise a pamětníků sborů PTP přináší čtenáři soubor vyprávění. Vyprávění o časech, které už naštěstí zůstávají jen ve vzpomínkách a pamětech. A protože pamětníci ubývají, tenký bílý svazek s jednoduchou grafikou, první z několika, přináší jednotlivé vzpomínky každému, kdo se touží dozvědět více. Kniha neoplývá vysokou jazykovou úrovní už jen z toho důvodu, že se jedná o jednotlivá vyprávění, předaná buď formou dopisu, nebo zachycená na schůzích a je zde zaměření spíše na emociální stránku a autentičnost. Jedná se však o soubor jedinečných svědectví, která již nebude možné z jiných pramenů získat. V mnohém bohužel, v něčem naštěstí.

Lenka4
28.12.2016 4 z 5

Název knihy je více než výstižný.

50. léta 20. století zločiny komunismu PTP (Pomocné technické prapory)

Autoři knihy

Jiří Růžička