Hořké tajemství

Hořké tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2678/mid_horke-tajemstvi-6vU-2678.jpg 3 240 25

Příběh mladé šestnáctileté dívky jménem Mary, žijící v bigotní katolické rodině na malém americkém městě. Když jí lékař sdělí, že je těhotná, považuje to za nesmysl, protože je dosud panna. Nikdo jí nevěří a straní se jí i rodiče a začíná štvanice, zejména ze strany faráře. Teprve nestranný lékař zjistí, že Mary může mít pravdu...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Bitteres Geheimnis , 1979

Epiky
17.07.2023 3 z 5

Stylem vypravování se mi kniha velmi líbila.Po přečtení mi však zůstal pocit nerozuzlení,kdo měl nakonec pravdu.
Ale už jsem si od autorky půjčila další roman,tak se těším.

makry
19.10.2020 2 z 5

Kniha nebyla ani špatná,ale ani žádný top.Kniha především dočtena z toho důvodu,že jsem byla zvědavá jak dopadne porod.

lucie9998
28.03.2020 1 z 5

Tak tato kniha pro mne byla velkým zklamáním. Námět se mi nelíbil a dočetla jsem to pouze proto, že spisovatelka má hezký styl psaní.

FisJit
12.06.2019 4 z 5

Zajímavý příběh, ale svou odborností i dost náročný na čtení.

Ladyhawke1983
09.02.2019 3 z 5

Jedna z méně oblíbených knih od Barbary Wood - zvolila tentokrát téma medicíny.
Nejsem sice biolog, ani žádný další expert, ale hledisko jakožto jedno z vysvětlení mi přišlo zajímavé (ačkoliv v reálu může a nemusí mít skutečný základ), zbytek týkající se církevních věcí už mi tak příjemný nepřišel.

ladyfromskye
03.02.2019 2 z 5

Tuhle knížku jako by ani Barbara Woodová nepsala. Dvě * za téma a za poslední asi tři stránky, což byly asi tak jediné stránky, kdy mi byly postavy něčím sympatické. Jinak jsem knížku spíše protrpěla.

Lenoulinka
09.08.2018 2 z 5

Téma zajímavé a jen jsem čekala, jestli se narodí zdravé děťátko nebo "zrůda".

radkamysli
17.07.2018 1 z 5

Dávám pouze 1 hvězdičku za zajímavé téma o partenogenezi.

Barbora H
06.06.2018 2 z 5

Nemastné, neslané...

moudivlacek
27.01.2018 4 z 5

Velice zajímavé téma, každopádně jsem o tomto druhu otěhotnění slyšela poprvé, a v duchu by mě zajímalo, jestli je to opravdu možné, nasadilo mi to brouka do hlavy. Ale rozhodně jsem se u knihy nenudila.

Len2očka
29.10.2017 1 z 5

Nebudu více číst.

Danago
16.08.2017 5 z 5

Opět nové a velice neotřelé téma, tak jak to autorka umí.
Šestnáctiletá dívka Mary, žije v bigotní katolické rodině . Když jí lékař řekne , že je těhotná, považuje to za nesmysl, protože je ještě stále panna. Začíná štvanice, zejména ze strany faráře. Nikdo jí nechce věřit. Až nestranný lékař zjistí, že Mary může mít pravdu. Jak je to možné? To je v knize skvěle vysvětleno. Barbara Woodová se neopakuje a příběh dokáže skvěle vykreslit. Mně se knížka líbila.

Kerberos
18.06.2017 4 z 5

Napsala i lepší knihy,ale zajímavé téma

nenúfar
23.08.2016

no...kniha neuchvátila ale ani nezklamala. A to je její mínus, protože od Woodové očekávám vždy skvělý příběh... rozhodně se k ní už nevrátím. Je to ten typ knihy, které si přečtete jen jednou.

Nikolaoss
08.06.2016 4 z 5

Zajímavá kniha, která mi dělala společnost pouhý jeden den. Prostě jsem musela znát to tajemství... :)
Paní Woodová si vybrala tak zajímavý námět, že úplně zastínil to, že její styl psaní není až tak vytříbený, jako u jiných autorů. Píše spíš jednoduše, bez zbytečných vzletných souvětí a komplikovaných zápletek. Všechno je přímočaré, jednoduché a k tomuto typu příběhu se to skvěle hodilo a dalo mu to vyniknout. Prožívání zápletky nic nerušilo a mohla jsem si tak vychutnat zajímavé a velmi osobní lidské příběhy.
Celkově byla kniha příjemná oddechovka, která mě bavila, i když o žádné velkolepé dílo nešlo.

PetaZ
21.02.2016 5 z 5

Za mě jednoznačně super kniha, přečetla jsem ji za jeden den a chodila jsem s ní všude..

niknikita
20.12.2015 2 z 5

Divné téma, ale nedalo mi to a prolistovala jsem se až do konce...pár posledních stránek se už autorce povedlo mnohem lépe.

Michaela91
24.11.2015 3 z 5

Křesťanská tematika tak byla hodne což jsem myslela, že se bude číst špatně. Ale překvapivě jsem se zacetla a za dva dny jsem měla docteno. Chtěla jsem vědět jak to vše dopadne a nebylo to špatné i když jsem od autorky zvyklá na jiné a lepší knihy

Antoaneta
16.07.2014 2 z 5

Autorka patří mezi mé oblíbené ale tuhle knihu jsem nedočetla,prostě jsem se tím nedokázala prokousat.Zajímavé téma ale nic pro mně.

LéňaM
24.04.2014 2 z 5

Ač je Woodova moje nejoblíbenější spisovatelka, toto dílo se jí moc nepovedlo. Docela mě zklamala. Ale není to špatný příběh. Ale z její řady je nejhorší.

Barbara Wood
americká, 1947