Horké peníze

Horké peníze https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/842/bmid_horke-penize-oIg-842.jpg 4 217 21

Amatérský jezdec Ian Pembroke, syn z druhého manželství úspěšného obchodníka se zlatem, se s otcem ani s dalšími třinácti členy rodiny nestýká do okamžiku, kdy je zavražděna poslední otcova manželka a poté neznámý pachatel opakovaně usiluje o život lanova otce i lanův. lan začne sledovat osudy, povahy i alibi svých nevlastních matek, bratří a sester a zjistÍ, že téměř všichni mají finanční nesnáze a mohli by mít motiv. Vždyť otec podle jejich názoru utrácí i jejich peníze, když propadl kouzlu dostihu. A to je opravdu nebezpečné v rodině, kterou ovládá závist a nevraživost a kde řádí smrt.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Olympia

Hot Money , 1987

Luigi1
28.07.2023 5 z 5

Velice pěkná detektivka se zápletkou

Jája92
08.10.2021 4 z 5

Ačkoliv tohoto autora příliš nevyhledávám, kniha mě ihned vtáhla do děje a se značným zaujetím jsem sledovala rodinné peripetie. Ian je sympatická postava, která se ujala nelehkého úkolu, zjistit kdo stojí za vraždou páté manželky jeho otce a kdo se dokonce pokouší i o jejich životy.
Vraha jsem ke konci již trochu tušila, přesto přes větší množství postav, nebyla kniha nijak chaotická.

TaNya_
25.05.2021

Celkem zajímavý námět o nenávisti vlastní rodiny a dostizích. Úvodní a prostřední část byla lepší než zakončení, protože i když překvapilo tak nebylo moc uvěřitelné. Ale napětí mě drželo až do rozuzlení.

Péťa1950
09.10.2020 5 z 5

Láska, nenávist, závist, vztahy v rodině, zraněná duše z dětství, peníze........vše propojené do napínavého příběhu, který vás nutí číst bez přestávky. Kladný hrdina z dostihového prostředí, tak jak to do knih Dicka Francise patří. Zde jsou hlavní složité vztahy v rodinách hlavní ohrožené postavy. Odpočinkové čtení s napětím.

petrarka72
10.07.2020 5 z 5

Možná to není Francisova nejlepší věc, ale velmi se dokonalosti blíží - a patří mezi mé nejoblíbenější. Sága o moderním Midasovi a jeho rodině, vyprávění o touze po harmonii mezi rizikem a bezpečím, zpráva o zničující posedlosti. Byla radost se na chvíli vrátit do Quantumu - před výbuchem i po něm.

JancaMia
03.11.2019 5 z 5

Dojemná detektivka od které se nemůžete odtrhnout :)

denča1000
04.07.2019 3 z 5

Příjemná , zajímavá a velice čtivá detektivka. Ovšem tady mi moc do děje nezapadá koňský svět, který se tam ani moc nevyskytuje.

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Pěkná, pěkná, pěkná ... :-)

hana4834
18.02.2018 4 z 5

dobrá kniha jako vždy Francis snad ani jinak psát neumí.
Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a skoro do konce jsem nevěděla kdo je vrah

miczoken
18.08.2017 5 z 5

Je to jedna z mých velice oblíbených knih, ke které se stále vracím, i když vím, že "vrah je zahradník". Knihy Dicka Francise jsou pro mne odpočinkovou četbou, pokaždé v nich nacházím něco nového, i když jsem je četla minimálně 15x.

R.E.M.
15.01.2017 4 z 5

Příjemná, pohodová detektivka se zápletkou, která mě nezklamala. Jen mohl autor trochu šetřit s těmi negativními vlastnostmi skoro všech postav.

Koka
22.08.2016 4 z 5

Příběh těží z britské tradice v oblasti dělby rodinného jmění a práva na dědictví, která říká, že pokud potomci od svých rodičů vůbec něco shrábnou, tak až po jejich smrti. Zatímco u nás se dospělý zaměstnaný, svépravný syn či dcera obyčejně snaží ze svých zestrálých rodičů vyždímat co se dá už za jejich života, a hodně mu záleží na tom, aby jen dlouho žili a vedle důchodu si i přivydělávali, anglické zvyklosti jsou jiné. A tedy i finanční důvody pro vraždu jsou v anglické rodině asi hodně frekventované - alespoň podle statistiky námětů anglických detektivek :=)). A když je navíc táta mnoha dětí a ex-manžel mnoha ex-manželek takový rozšafný milionář, jako ten pán v tomto příběhu - to už je o čem psát. Chvílemi to možná pan Francis až moc překombinoval a nafoukl (myslím, že ani multimilionáři nesnídají každý den kaviár a nenalévají se šampusem - ne žeby na něj neměli, ale není to zdravé!), ale četlo se to dobře - koně, dostihy, padoky a sázky v tom také jsou, tak co by mi mělo vadit?

Disease
22.08.2016 4 z 5

Popis rodinných vztahů je tady důvodem k opětovnému čtení, takže to, že jsem věděl, kdo to byl, mi nijak nepřekáželo.

Slajo
20.07.2016

Čtu již po několikáté, vždy když nastane ten správný čas a pan Francis nikdy nezklame.

Kubíííína
26.05.2015 5 z 5

Mé první setkání s panem Francisem a musím říct, že čtení bylo velmi příjemné a napínavé. Konec mě totálně dostal! Milerád si přečtu jeho další knihy:-)

Rup
17.08.2014 5 z 5

Jenda z jeho nejlepších. Nelze, než doporučit všem milovníkům krimi a Dicka Francise zvlášť.

lucmat
23.03.2014 5 z 5

Hezká francisovka, bavila mě. Hodně postav, takže se mi ze začátku poměrně dost pletlo kdo je kdo, ale po pár kapitolách už to jde. Zvláště u postav "čarodějnic" jsem se dost bavila... :-) Strhující a naprosto nečekaný závěr!

soukroma
05.11.2013 2 z 5

Pro mě nejhorší zážitek s Francisem - zatímco na ostatní jeho detektivky mohu pět samou chválu, tady jsem si připadala, že to nemohl napsat on (sám), nebo to napsal při nemoci (poněkud bez sebe), nebo (asi nejpřijatelnější varianta) si dělá z nás čtenářů švandu a paroduje snad díla Woodhouse křížená se Sayersovou... Nedalo se to číst (podivná zápletka související s podivnou rodinou z mnohačetných manželství nevěrohodného protagonisty, naprosto nesmyslné vztahy a názory všech, repliky bez hlavy a paty), ale vydržela jsem, abych se dozvěděla, "kdo za vše může", a vyústění ovšem také "nezklamalo"....

kattyV
22.09.2013 4 z 5

Má-li muž čtyři manželky a snimi pěknou kupu dětí, není divu, že se mezi nimi vyskytne řada nevraživostí, které mohou být až vražedné.

senora
17.09.2012 3 z 5

Teda ti příbuzní mě dost rozčilovali. Protože postav bylo mraky, tak se několikrát jejich vztahy a charakteristiky opakovaly a to už bylo docela příliš. Jinak postavy jednají dost nelogicky, starý pán je úspěšný obchodník, ale jinak ňouma, trochu nijaká umělá postava.

koně detektivní a krimi romány koňské dostihy

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010