Hořící andělé

od:


KoupitKoupit eknihu

JFK má pocit že selhal a nepatří k těm, kteří zastávají heslo: On po tobě kamenem, ty po něm chlebem. Vrah, ať už agentů, nebo jiných lidí, musí být potrestán. Obklopen zkázou a smrtí, s přáteli, na něž se může spolehnout, urychleně staví nejmodernější vzducholoď, jakou kdy měl malý městský stát k dispozici a vyráží za pomstou. Vrahové prchají, ale JFK a jeho společníci – velitel kopřivnické armády Tomáš Prof a hlavní inženýr, technik a technolog Roman Krystal jsou neochvějní. V cestě jim stojí lovci otroků, celá impéria rodící se z hekatomb smrti, vzdušní korzáři, k tomu vichřice, tlakové níže a bouřkové fronty. O námraze, která dokáže srazit k zemi každou vzducholoď, nemluvě. Udržet se ve vzduchu je otázka života a smrti, protože dole číhá zhouba v podobě zmutovaných virů a ještě horších věcí. Vodík vybuchuje a z nebe se jako pekelný sníh snášejí sežehnuté ostatky mužů a jejich meče zničené žárem… V jiném světě zatím komtesa de Villefort bojuje s hodinami smrti nezadržitelně tikajícími v těle agenta Kováře… Svůj svět si musíme zasloužit!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89877/horici-andele-89877.jpg 4.1112
Série:

Agent JFK (7.)

Žánr:
Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
lyriq
29. listopadu

Místy nápadité, některé pasáže super, ale většinu času mi Hořící andělé přišli takoví nemastní neslaní... A zbytečně natahovaní. Škoda.

Tamten
25.09.2017

Stylem je to sice klasický Žamboch, ale děj mi tentokrát připadal poněkud nudný a nezábavný.

Ingenír
15.06.2017

Zcela chápu nutnost dodržovat určitý počet stran, ale upřímně - Se smrtí v zádech a Hořící andělé by byla nádherná, akční a dobrodružná kniha. Žamboch je prostě mistr, že si dovolí, rozdělit takový krásný příběh do dvou "paperbacků " :-)
Líbí se mi ta ženská převaha, není to jen o mužích. Tuto knihu (pardon, tyto dvě knihy), ze série JFK si klidně může přečíst každá žena. Určitě pochopí, že není určena jen k "rozmnožování". Ale chlapci pozor - mít takové ženy jako je Andrea Villeford nebo Krystýna Rustová - jsme v prd...élce.

NemmamSlov
08.05.2017

Tak ze pokracovanie Zambochoveho dvojdielu. Musim povedat ze jednotka sa mi viac pacila, ale aj tato cast ma svoju vysoku uroven. Nahananie vzducholodi mi pripadalo miestom zdlhave, dalo by sa to aj skratit, aby sa clovek nenudil.

T800
08.01.2017

Lehce prodloužené a na některých místech záplatované. Ale i tak je druhá část o něco málo lepší, než její předchůdce. Možná by bylo lepší spojit "Se smrtí v zádech" a "Hořící andělé" do jednoho díla. Mělo by to větší účinek.
Ale je to teprve začátek. Páni spisovatelé se teprve rozjíždějí a já se těším na další příběhy.

Terva
25.07.2016

Materiál není určen do lidských rukou, mohl by ovlivnit deformace kauzality.

Pokračování příběhu „Se smrtí v zádech“ se mi zdálo zbytečně prodlužované. Jako by pan Žamboch musel vše rozdělit do dvou knih. (Pro splnění JFK normy?)
Navíc je tento příběh ještě protkán dvěma příběhy o komtese Villefortové a Kristýně Rustové, které jsou skoro neslučitelné s hlavním příběhem, což jasně dokazuje, že je to celé uměle natažené. Ale to však neznamená, že by byl příběh špatný, to ne, ale v jedné celé velké knize by mu to slušelo lépe.

Malá ochutnávka:
Uvědomoval si, že za jeho černé myšlenky může vyčerpání spojené s buněčnou únavou následující po nanoroboticky urychlené rekonvalescenci. Nejlépe by udělal, kdyby si dal teplou koupel, nutričně speciálně vyváženou večeři a šel spát. Nebo se alespoň pořádně najedl a vypil dvě tři piva.

Mimochodem, o pivu je tu toho víc. Dokonce jsem se na straně 73 pořádně zasmál. Ale nebudu víc psát, byl by to sakra pivní spoiler.
Naštěstí se opět ukázalo, že Svůj svět si musíme zasloužit a John Francis Kovář opět dokázal, že není žádné ořezávátko a i když mnohdy porušuje pravidla, vždy se ukáže, že je to jen ku pomoci druhým.
Příběh není moc humorný, vlastně je skoro smutný, což mu dodává tu správnou atmosféru.
Sice dávám jen čtyři hvězdy, ale opakuji, jako celek jsou Se smrtí v zádech a Hořící andělé velmi povedeným příběhem.

CITÁT – Napijte se, je vychlazené tak akorát. Můj ležák.

hancijar
19.01.2016

Pro me jedna ze zatim nejlepsich knih o JFK, Ctive, napinave no proste Zamboch je moderni Pan spisovatel.

fmash
02.12.2015

Výrazné zlepšení oproti předchozímu dílu, na který Hořící andělé přímo navazují - Žamboch se trochu pochlapil. Na druhou stranu je až příliš zjevné, že se snažil do mrtě zužitkovat výsledky úsilí věnovaného získání znalostí o vzducholodích a jejich technice a ovládání, takže podstatnou část textu zapleveluje popis toho, kde se co jak a proč mačká, aby to letělo, jak má. Nicméně hrdinové jsou bez okolků hrdinští, nesrší při každém výdechu adolescentním humorem, a přinejmenším v rámci série je to pro mě skoro jasná čtyřka.

Yarwen
15.07.2015

Přímé pokračování předchozího dílu. Agent Kovář se nalodí na vzducholoď a ujme se úkolu pronásledovat otrokáře, kteří ze státu Kopřivnice unesli několik tisíc lidí. Akční + oddychové + špetka napětí = zábavné. Dva díly ze chřipkového světa považuji v sérii od JFK za jedny nejlepší v dosavadní sérii (od Žambocha za vůbec nejlepší).

kokosek
24.02.2014

Další díl dobrodružství JFK je za mnou. A byl dobrý. Hodně dobrý.
Autor skvěle navázal na první díl. A v obou rozehrál spoustu jiných her. Jsem zvědav jak se budou další osudy všech hrdinů vyvíjet.
Ale oprvadu je tohle čtení jen pro milovníky sci-fi a fantasy žánru. Všichni ostatní raději běžte od těchto knih dál. I když je to vaše škoda :-)

Fuksinka
02.12.2013

Že zatím nejlepší díl JFK napíše Žamboch sám, není překvapení. Jedovatý svět, výborné postavy, excelentni vzdušný souboj, intriky, Boorman s Růstovou a pátrání komtesy de Villefort, nemůžu ohodnotit jinak, než plným počtem.

Ronin Roujin
24.06.2013

Opět jen mírný nadprůměr (v rámci série JFK). Při finálovém líčení bojů ve vzducholodi jsem se i trošku ztrácel.

hoopoo
18.03.2013

Tenhle JFK mě dost bavil, svět zamořený bakteriemi a lítání vzduchulodí bylo hodně zajímavé a bavilo mě. Vedlejší linka ze současnosti trochu slabší, ale celkové povedený příběh.

OldaB
12.02.2012

Autor si chtěl napsat příběh se vzducholoďmi a beze zbytku si to užil. Příjemně završená jízda.