Hoří už Praha?

Hoří už Praha? https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345797/bmid_hori-uz-praha-IoV-345797.jpg 4 17 5

S odkazem na slavnou románovou reportáž Hoří už Paříž? přichází Dalibor Vácha s novým dílem. Navazuje tak na svou prózu Hranice, která končí dosažením hranic tehdejšího Slovenského štátu Svobodovou armádou. Zde nás uvede do období mezi listopadem 1944 a květnem 1945: román o finální fázi války je strhující mozaikou osudů, bojů a hrdinství vojáků i civilistů.... celý text

jan.para
28.11.2021 3 z 5

Jedná se o pokračování knihy Hranice. Popisuje pražské povstání a činnost 1. československého armádního sboru v posledním měsíci války.

ondrej.b
15.11.2021 5 z 5

Opět skvělá kniha od mého oblíbeného autora. Pokračování Hranice opět líčí děj syrově a bez přetvářky, různé směry děje ať už boj o rozhlas, boje na barikádách, postup hrdiny Mareše a další se čte jedním dechem.

Pan_Skala
19.07.2019 4 z 5

Tyhle romány, které zasadí fiktivní postavy na pozadí historických událostí mám hrozně rád. Když se autorovi podaří, že vypadají reálně až si myslím, že je možné, že se něco takového dělo tak je to obzvláště podařené. Od autora jsem četl již Hranici a tak jsem se těšil i na tuto. Je výborná jenom asi na můj vkus už moc dějových linek, že jsem se občas trošku ztrácel. Přesto všechno jsem rád, že tu je další český autor, který píše tento typ historických románů.

tonysojka
27.08.2018 5 z 5

Povinné čtení do základních škol!!!!

papajapa
26.07.2018 4 z 5

Po knize jsem sahla uplne nahodou aniz bych vedela o cem je. Zacatek byl pomalejsi. Mnozstvi jmen me zprvu matlo, ale postupne jsem knize prichazela na chut. Zaujal me pohled vojaku z vychodni fronty. Jak uz tenkrat se lide sovetskeho rezimu bali a cim vsim museli projit. Osudy nekterych postav me zamrzely.