Horečka

Horečka https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89485/bmid_horecka-89485.jpg 4 34 6

Román vypráví o uprchlém vězni, jenž však na svobodě neunese konfrontaci s charakterovou labilitou vlastní a svých přátel.

soupik2012
soupik2012
19.05.2023 4 z 5

Román přibližuje každodenní život v trestaneckém táboře Svornost v Jáchymově. Nelidské podmínky často nevinně odsouzených lidí. Jejich lidství, které je udržuje při životě. Útěk jednoho z vězňů, pro nějž se pobyt na svobodě stává novým vězením. Sledujeme psychologickou sondu do duší lidí, kteří se díky tomuto útěku dostanou do nelehké životní situace. Tresty, vyslýchání, rozsudek a velice otevřený konec. Audiokniha je načtena dobře a načetla ji paní Věra Galatíková.

petrarka72
petrarka72
30.01.2023 4 z 5

Nevím, jestli je tahle zpráva o jednom útěku s prvky tragického westernu Peckův nejlepší román - ale je proklatě dobrý. Nejednoznačnost činů Bohdana a Oty, naopak jednoznačnost Lukášova jednání je znepokojující.

Ristridin
Ristridin
29.10.2021 5 z 5

Věcí od Pecky jsem již pár četl a schovával si jeho údajnou nejlepší knihu na později. Možná kvůli očekávání se mi dílo ze začátku příliš nezdálo, ale čím byl člověk dál a dál, rozvíjely se charaktery jednotlivých lidí a vše se to stále víc a víc míchalo, tím víc jsem byl jako u vytržení. Vlastně opravdu jako v horečce, na konci jsem se už nemohl odtrhnout a kdo četl, tak mi možná dá za pravdu, že některé věci byly poměrně nečekané.
Pecka je alespoň za mě velice nedoceněný český autor, který převyšuje mnohé známější kolegy.

Katka2382
Katka2382
06.12.2020 5 z 5

Noo co napsat?rozhodně to nebylo lehké čtení.Bodo měl jen pár možností,útěk za hranice,návrat do vězení a nebo smrt.

Janadvorackova
Janadvorackova
18.08.2018 4 z 5

Dobrodružný příběh o útěku z pracovního tábora. Klidně se to mohlo stát.

Autor "vymyslel," i když asi moc nemusel, protože na základě vlastní zkušenosti poznal hromadu podobných, spoustu zajímavých charakterů, uvěřitelný příběh z doby pracovních táborů padesátých let.

Zara
Zara
01.10.2016 5 z 5

Jak jinak než pěti hvězdami ocenit knihu člověka, který "nikdy nenapsal nic, co nechtěl, co si nemyslel, za co by se museli on a česká literatura stydět".

Karel Pecka
česká, 1928 - 1997