Horečka

Horečka https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71005/bmid_horecka-AWS-71005.jpg 4 290 42

Doktor Charles Martel se po tom, co mu zemřela žena, rozhodne věnovat výzkumu rakoviny. Ve své práci úspěšně pokračuje i díky rodinnému zázemí, které mu vytváří druhá manželka Cathryn. Ta se stává oporou i jeho třem dětem - vysokoškolákovi Chuckovi, středoškolákovi Jeanu Paulovi a nejmladší Michelle. Křehká harmonie Charlesova znovunabytého štěstí se však zřítí, když Michelle zachvátí zhoubná leukémie. Charles nehodlá nečinně přihlížet nové tragédii. Zjistí, že nemoc jeho dcery způsobil karcinogenní odpad, který vypouští do řeky chemický závod. Pustí se do boje proti perfektně zorganizované institucionální mašinérii, která drží nad chemickou továrnou ochranou ruku, a v této vypjaté situaci projde zatěžkávací zkouškou celá jeho rodina.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Fever , 1982

Nofar197
Nofar197
16.01.2024 5 z 5

Přečetla jsem několik Cookovych románů, ale za nejvýraznější považuji právě Horečku. Roman jasně ukazuje, jak křehká může být rodinná harmonie a jak prchave obyčejné lidské štěstí, které považujeme za naprosto sanozrejme.
Naopak závěr knihy zdůrazňuje, kolik jsme ochotni obětovat pro záchranu blízkého člověka : Lásku, kariéru, ekonomickou nezávislost. Doktor Charles Martel i jeho žena Cathryn mají můj hluboký obdiv.

Belanna
Belanna
09.09.2023 4 z 5

Další autorův povedený román. Poutavě napsáno, téma, které chytne.
Tady mi jen vadila rozvleklost ohledně chemičky a úřadů.

kulatina
kulatina
01.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Příběh lékaře a jeho nemocné dcery mě bavil do poloviny, dějová linka továrny mě nebavila, nezáživné úseky popisující chod výzkumného ústavu jsem přeskakovala, a konec byl už od půlky předvídatelný. Hodnotím jako průměr, vadí mi i faktické chyby, na obalu knihy divka s hnědými vlasy, v příběhu se popisuje jako černovlasá. (str.255 kdy rodiče přemlouvají divku, aby paruka byla černovlasá, stejna jako jeji vlastni vlasy)

niki-chan
niki-chan
18.02.2023 3 z 5

Za mě trochu zklamání - čekala jsem více dějové linky věnující se nemoci a méně omáčky okolo.

Lucie85
Lucie85
26.11.2021 5 z 5

Sice se jedná o dnes už docela ohrané knižní i filmové téma, kdy chemický závod vypouští chemikálie a kvůli tomu lidé onemocní... ale i tak byl příběh strhující, žádné hluché místo. Opět velká spokojenost! :-)

Hakate
Hakate
17.10.2021 4 z 5

Další velmi čtivý příběh z pera Robina Cooka

Lily101
Lily101
12.08.2021 2 z 5

Za mě zatím nejslabší kniha od pana Cooka. Hodně předramatizované, nereálné a do čtení jsem se musela nutit. Jasně, vybočuji ze svých recenzí tím, že je tato dost subjektivní, ale jinak tuto knihu nedokáži zrecenzovat.

Obligatorní dvě hvězdičky za snahu autora i všech, kteří se na knize v originálním znění i na českém vydání podíleli.

Jiřina18
Jiřina18
01.07.2021 5 z 5

Další velice čtivá kniha od Robina Cooka.

Pauvka
Pauvka
16.02.2021 5 z 5

Prvni kniha od tohoto autora a moc moc povedena. Cetla se jednim dechem, bo jsem chtela vedet, jak vse dopadne! Doporuciji

Kontryhelka
Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

georginaa
georginaa
02.10.2020 4 z 5

Další díl od Cooka byl skvělý. Tentokrát doktor se věnoval výzkumu rakoviny a zároveň se dostal do problému, kvůli chemické továrně, která vypouští odpad do řeky. Nakazí tím spoustu lidí a chtějí se doktora zbavit.

Katka2382
Katka2382
31.05.2020 5 z 5

Napínavé,čtivé,skvělé.Co víc dodat.

cantona
cantona
18.01.2020 5 z 5

Moc pěkný román. Příběh plynul a hezky odsýpal bez hluchých míst. Příběh o otci, který udělá naprosto vše, aby zachránil svoji dceru před smrtící nemocí i když riskuje v podstatě svůj život...

pedroK
pedroK
28.05.2019 4 z 5

Myslím pro mě nejlepší, co jsem od něj četla, ač i ostatní jsou čtivé a zajímavé.

pingu1
pingu1
08.03.2019 5 z 5

Pěkný lékařský thriller od mého oblíbeného autora :-)

ronave
ronave
11.02.2019 4 z 5

Chvilku trvalo, než jsem se začetla. Ale příběh malé nemocné holčičky mě ke knížce připoutal. Nečekaně se příběh vyvýjel.
Cook opět nezklamal. Vřele doporučuji k přečtení.

Kája95
Kája95
08.02.2019 3 z 5

Povinná četba na střední, kniha mě neoslovila

Shardlake
Shardlake
30.01.2019 4 z 5

Poutavě popsáno léčení leukémie u dítěte.

miri24
miri24
07.12.2018 5 z 5

Pěkné čtení.

čef
čef
12.11.2018 5 z 5

Dramatický příběh trochu naivního a impulzivního vědce a otce, který jako v horečce často nechápe, že všechno je jinak, než by on ve svatém zápalu chtěl. Chvílemi se mu zdá, že všichni jsou proti němu a brání jeho ušlechtilému úsilí v léčbě dcerky a světa vůbec. Ovšem autor to jako vždy umí podat tak, že nic není tak jednoduché a že lidé nejsou jen dobří nebo špatní, takže se příběh, navzdory hrůzným scénám z nemoci dítěte, čte jedním dechem. Vynikající román z lékařského prostředí stále zelený i po 36 letech od 1. vydání.