Horečka

Horečka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21587/horecka-21587.jpg 4 34 6

Dobrodružný příběh útěku mladého vězně z kárného pracovního tábora počátkem padesátých let klade vážné otázky deformace lidských vztahů. Autor se v rámci dobrodružného příběhu snaží nalézt odpověď na otázku mravní odpovědnosti jedince v deformované společnosti, uvažuje o problémech lidskosti, pravdy a lži, o smyslu života a smrti, vlastní existence podle svých představ.... celý text

soupik2012
19.05.2023 4 z 5

Román přibližuje každodenní život v trestaneckém táboře Svornost v Jáchymově. Nelidské podmínky často nevinně odsouzených lidí. Jejich lidství, které je udržuje při životě. Útěk jednoho z vězňů, pro nějž se pobyt na svobodě stává novým vězením. Sledujeme psychologickou sondu do duší lidí, kteří se díky tomuto útěku dostanou do nelehké životní situace. Tresty, vyslýchání, rozsudek a velice otevřený konec. Audiokniha je načtena dobře a načetla ji paní Věra Galatíková.

petrarka72
30.01.2023 4 z 5

Nevím, jestli je tahle zpráva o jednom útěku s prvky tragického westernu Peckův nejlepší román - ale je proklatě dobrý. Nejednoznačnost činů Bohdana a Oty, naopak jednoznačnost Lukášova jednání je znepokojující.

Ristridin
29.10.2021 5 z 5

Věcí od Pecky jsem již pár četl a schovával si jeho údajnou nejlepší knihu na později. Možná kvůli očekávání se mi dílo ze začátku příliš nezdálo, ale čím byl člověk dál a dál, rozvíjely se charaktery jednotlivých lidí a vše se to stále víc a víc míchalo, tím víc jsem byl jako u vytržení. Vlastně opravdu jako v horečce, na konci jsem se už nemohl odtrhnout a kdo četl, tak mi možná dá za pravdu, že některé věci byly poměrně nečekané.
Pecka je alespoň za mě velice nedoceněný český autor, který převyšuje mnohé známější kolegy.

Katka2382
06.12.2020 5 z 5

Noo co napsat?rozhodně to nebylo lehké čtení.Bodo měl jen pár možností,útěk za hranice,návrat do vězení a nebo smrt.

Janadvorackova
18.08.2018 4 z 5

Dobrodružný příběh o útěku z pracovního tábora. Klidně se to mohlo stát.

Autor "vymyslel," i když asi moc nemusel, protože na základě vlastní zkušenosti poznal hromadu podobných, spoustu zajímavých charakterů, uvěřitelný příběh z doby pracovních táborů padesátých let.

Zara
01.10.2016 5 z 5

Jak jinak než pěti hvězdami ocenit knihu člověka, který "nikdy nenapsal nic, co nechtěl, co si nemyslel, za co by se museli on a česká literatura stydět".

Karel Pecka
česká, 1928 - 1997