Hořčičné semínko

Hořčičné semínko https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26538/horcicne-seminko-26538.jpg 4 47 10

Promluvy o evangeliu podle svatého Tomáše "Království boží je jako hořčičné semínko", říká Ježíš. Semínko musí zemřít - a tak se stane stromem, Bůh se rozpustil do vesmíru, je všude, jako je semínko nyní v celém stromu. Kniha obsahuje 21 promluv nad citáty z Tomášova evangelia.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Pragma

Mustard Seed , 1992

Pablo70
včera 4 z 5

Možná máte výhrady vůči Oshovi, možná vůči Ježíši, či Buddhovi. Možná marně hledáte svého duchovního učitele. Jak na to, vám zde poví právě Osho:
„Jak se rozhodnout? Podle slov? Potom budete oklamáni, protože učenci, vědci a kněží jsou velice chytří co do slov. Nikdo je neporazí…. Ježíšova slova budou vypadat uboze, Káhir nebo Buddha se dají argumenty, logikou porazit snadno. Podle slov nic neposoudíte, oklamou vás… Ježíše lze soudit leda podle jeho bytosti: buďte mu poblíž … – nesnažte se poslouchat, co říká, poslouchejte, co je. To je klíč: jenom být poblíž něj. Staří Indové tomu říkají SATSANG, být blízko pravdě.
Kdykoliv vyhledáte mistra, poslouchejte jeho bytí buďte mu jen poblíž pociťujte ho jen přes srdce. Najednou ucítíte, že se měníte… jako byste skrze něj dostali křídla a rozletěli se vzhůru. Jedině tak najdete pravou osobu, zřícího člověka, který vás může vést.“
Staří Chasidé to měli podobné. Když se ptali jednoho rabiho, který se vydal za mistrem, co tam dělal, odpověděl, že se koukal, jak si zavazuje boty. Haha! Vtipné, není-liž pravda?
Nezáleží na tom čím jste, ale KDO jste.
Tak zasejte své malé semínko, ať vyroste pěkná rostlina!

kamibe
03.03.2022 5 z 5

I tuhle knihu jsem přenášela sem tam při každém stěhování, i tahle kniha se dá číst znovu a znovu a znovu, protože ona se nedá číst v jednom kuse. Můžu totéž číst za čas znovu a mám z toho docela jiný užitek.

ArkAngel
30.12.2021 5 z 5

Hořčičné semínko patří mezi knihy, které nemusíte zhltnout najednou. Otevřete ji, na týden odložíte, přečtete kapitolu nebo dvě a měsíc nebo i půl roku vám pak leží na stole. A vždycky když jí znovu otevřete, často tam najdete odpověď na něco, co vás zrovna trápí. Osho šel vždy otevřeně proti náboženstvím a v Hořčičném semínku se vám snaží ukázat, jak to s Ježíšem zřejmě doopravdy bylo. Nepopírá jej, jen mu přikládá jinou důležitost. Kniha nabízí úžasné pasáže o egu, lásce, pravdě a lži nebo samotném znovuzrození. Rozhodně jde o jeden z nejlepších titulů pro hledající mystiky.

senbja
07.05.2021

Guru neguru, v hlavě to měl hezky srovnané. Jen ten, kdo pozná všechno, může ke všemu zaujmout stanovisko. Jestli se s ním shodneme nebo ne, je jen na nás.

tazkykamen
06.04.2020 5 z 5

Kto pochopí ten pochopí, kto nie jeho problém

Maryan
11.01.2020 odpad!

SPOILER
Falošný učiteľ - takzvaný guru. Výpovede svedkýň, ktoré žili s Oshom, ktoré sa nechali vtiahnuť do moci tohto človeka. Išlo o sektu. Osho si dával robiť orálny sex s tým, že ak ženy prehltnú jeho semeno, postúpia vyššie v duchovnom živote. Zvrhlík ako každý sektár. Hinduista Ghándí, ktorý je nositeľom Nobelovej ceny, spával s dievčatkami ktoré mali sotva 10 rokov. Jeho známi o ňom hovorili, že je sexuálny deviant. Napriek tomu si svet myslí, že niektorí ľudia sú a boli takzvane - osvietenými. Pravda je taká, že KAŽDÝ človek je špatný od mladosti, sebec, egoista, zameraný sám na seba a svoje široké latke. Osha nevynímajúc. Bol to špatný človek, ktorý zneužil dar reči, ktorou oklamal mnohých ľudí jazykom a písmom, nielen predošlých časov, ale aj prítomných i budúcich. Ale podarilo sa mu žiť vcelku zabezpečeným materiálnym životom. Pretože platí - chceš zbohatnúť? Založ si sektu. Osho naplno využil túto pravdu...

m.gena
09.11.2018

Když čtu příspěvky hlavně od paní ivaksa, tak prostě musím zareagovat, že tím pádem nepochopila vůbec nic, ale nemusí smutnit není v tom sama. Jsme v tom s ní . :DD Úplně náhodně se mi kniha dostala po návštěvě přednášky pana Sedláčka, který poslední dobou se opravdu hodně naváží do křesťanství používáním demagogií a doslovných a logických výkladů z bible a náboženství tím popírá, ale vpodstatě je opačnou stranou stejné mince. Kde na druhé straně jsou všichni ti kněží atd., kteří si náboženství, také vykládájí po svém . Prostě hlavní je , že se to hodí.:D

Atanone
27.04.2017 5 z 5

Před touto knihou mě varovali,že prý napadá křesťanství. Takže jsem si ji pochopitelně přečetla a od té doby ji vřele doporučuji,křesťanům obzvlášť.

kamibe
06.04.2012 5 z 5

Když jsem před lety četla tuto knihu poprvé, byla jsem unešena. Jak zajímavé pohledy poskytl Osho na ony známé výroky! Jak jiné může být vysvětlení něčeho, co jsem doposud slyšela vykládat jediným způsobem! Ráda se k četbě znovu vracím a opět si ji velmi užívám.

WEIL
13.09.2011

Jak to myslel svatý Tomáš s tím, že nevěřil a chtěl důkaz?

Osho
indická, 1931 - 1990