Hora mrtvých

Tragická smrt devíti ruských vysokoškoláků, která se odehrála roku 1959 na Sibiři na úpatí uralské hory Cholat Sjachyl přezdívané „Hora mrtvých“, se stala jednou z nejzajímavějších a nejděsivějších záhad, jež nebyla nikdy zcela objasněna. Existuje však nespočet teorií, které od té doby nedají mnoha lidem spát. Jedním z nich je i americký spisovatel Corey Smith, který se vydává po stopách expedice odhodlaný nalézt odpovědi a zjistit, kdo nebo co zavraždilo členy Djatlovovy výpravy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448899/big_hora-mrtvych-rp3-448899.jpg 3.6115
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

Mountain of the Dead, 2018

Kniha Hora mrtvých

zdendula31

Katakomby jsou lepší,ale opět výborné čtení.

Mihal27

(+ SPOILER) Presne toto som aj očakával od tejto knižky. Niečo podobné som si chcel prečítať dlho a som rád že to bol Hora mrtvých. Len jedno ma mrzí, to čo sa stalo so psíkami, inak super kniha vrelo doporučujem. Viac krát som čítal o Djatlovej expedícií a vždy ma zaujímolo čo sa im asi tak mohla stať?

Majuš333

Dostala som presne to, čo som očakávala, takže som spokojná :) Vrele doporučujem, aj keď dve 'hviezdičky' strhávam za psiu svorku :(

„Když jste vyloučili nemožné, pak to, co vám zůstane, ať už je to jakkoli nepravděpodobné, musí být pravda.“

SlečnaKnížka

Zatím jsem od Batese četla tři knihy. První Paříž Katakomby, ta si mi neskutečně líbila. Druhá byla Les sebevrahů, to už mi trochu drhlo, ale pořád dobrý. Teď jsem dočetla Hora mrtvých a doufám, že tohle byl od autora pouze nějaký úlet.
Kniha se mi zdála sympatická ohledně tématu. Záhadná smrt Djatlovy skupiny. Jak to asi autor pojme, zvlášť, když se jedná o autora, který inklinuje k hororové tématice. A obzvláště v první knize mnou zmíněné, tedy Katakomby, dokázal neskutečně živé popsat atmosféru podzemích chodeb, strach, stísněnost a frustraci.
Jenže to, co že začátku vypadalo zajímavě, se ve druhé polovině zvrtlo v naprostou frašku. Bylo to přitažené za vlasy, ztratilo to svůj už tak vrávorající půvab a zapadlo to do kategorie levná literatura.
Snad to byl autorův krok vedle a v dalších knihách se můžeme opět těšit na jeho napínavé a poutavé vyprávění.

barbora7128

Prvá časť knihy ma veľmi bavila, pri začiatku druhej som si hovorila, že to nemôže autor myslieť vážne a totálne mu preplo :), ale nakoniec ma to celkom bavilo keď som sa zbavila nejakých svojich predsudkov.

lenkaabooks

Pustila jsem se do další knihy na téma záhadné smrti Djatlovovců a no páni, to teda bylo tzv přitažený za vlasy. Kniha to byla čtivá - to musím uznat, střídají se dvě dějové linky. Jedna před 60 lety s reálnýma fotkama , ta druhá současná kterou nás provází populární americký spisovatel, jenž by rád napsal další bestseller a přitom vyřešil dávnou záhadu. První půlka knihy super, pak se to zvrtne a vyřešení už spadá do oblasti fantasmagorie.

twiggynka

No kniha měla parádní rozjezd, ale ta druhá část? No myslím, že spisovatel hodně ujel na vlně fantazie. A to je velká škoda.

efka.saf

(+ SPOILER) Ježíši Kriste, co to bylo?!

Knihu jsem si zvolila do čtenářské výzvy, protože co může být lepší, než se zase trošku prorýpat Djatlovovou výpravou. Přiznám se bez mučení, že než jsem si knížku donesla z knihovny domů, vůbec jsem netušila, že se jedná o beletristický příběh. Ale tak neva, proč se trošku neponořit do konspiračních teorií a fakt upravených pro potřeby spisovatele? Ale to, co mi předložil autor, mě donutilo pochybovat o jeho duševním zdraví. Ale popořádku.

Přiznejme si, první polovina knihy vlastně vůbec nebyla špatná. Byla čtivá, ale především právě díky Igoru Djatlovovi a jeho věrným přátelům, jejichž příběh se v této části knihy autorovi celkem podařil. Oceňuji i fotky. Příběh ze současnosti už taková sláva nebyl. Postavy podivné, nepochopitelně se chovající, tupě blekotající a hlavně dost nesympaticky působící. A do toho soukromé love story s Denise, které mě bavilo asi jako čekání ve frontě u pokladny v supermarketu. Nicméně i tato linka ale nepostrádala jistou dávku napětí, jakmile se skupina začala brodit sněhem na Uralu. V polovině se ale děj láme a autor rozjíždí události, které ze všech teorií o tom, co se stalo Djatlovovcům, byly asi nejvíc nepravděpodobné, a aby toho nebylo málo, ještě to pěkně zmastil všechno dohromady. Poslední třetina či čtvrtina už pro mě byla vyloženě utrpením a já jenom počítala stránky do spásného konce. A onen spásný konec? Ten tuto absurdní cypárnu jenom korunoval. Spousta věcí absolutně nelogických nebo stupidně vyřešených, popř. naopak nedořešených či nevyřešených vůbec. Navíc hodně krvavé - podle mě trochu zbytečně. Osud Djatlovovy výpravy mě v této části příběhu taky nijak zvlášť neuspokojil, byť to pořád bylo asi to nejzajímavější a já se k němu v tom kýblu hnoje upínala až do posledních stran.

No suma sumárum, cypárnu takového formátu jsem v knižní podobě už hodně dlouho nepotkala a doufám, že zase nějakou dobu nepotkám. Igor Djatlov a parta jeho osmi zemřelých kamarádů se teď pravděpodobně trochu v hrobě protáčí.