Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352721/bmid_hora-mezi-nami-1fZ-352721.jpg 4 1138 383

Přichází bouře a provoz na letišti v Salt Lake City je ochromen. Novinářka Ashley je nervózní, že nestihne vlastní svatbu, a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se tihle dva vůbec neznají, objednají si spolu charterový let, aby se navzdory nepříznivému počasí dostali domů včas. Jejich letadlo ale havaruje a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Jak dlouho tu budou uvězněni? Jak si obstarají potravu a přístřeší? Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a čelí krutým nástrahám nemilosrdné divočiny. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Mountain Between Us , 2010

zamiokula
26.07.2021 5 z 5

Nooo..Už dlouho mne žádná kniha takhle nedostala!Tím spíš,že jsem se jí dlouho vyhýbala,protože film jsem znechuceně vypnula po dvaceti minutách...Až když jí audiolibrix vydal jako audio,a já zrovna byla ,, přejedená,, detektivek,rozhodla jsem se že to zkusím..Ale takovou nálož emocí jsem tedy opravdu nečekala!Užila jsem si každou jednu minutu,a dostala jsem všechno! Dobrodružství,zajímavé prostředí,věrného psího parťáka,smích i pláč...Pět hvězd je opravdu málo! Neváhejte, sáhněte po ní,a ještě lépe,kupte audio,ještě umocní zážitek z příběhu !!!

stanza
25.07.2021 5 z 5

Krásný romantický příběh odehrávající se v mimořádných přírodních podmínkách. Přesto mu neubírá dobrodružnost, odhodlaní, naději, hloubku a víru. A ten nečekaný závěr. Posloucháno jako audio nebylo vůbec špatné a podaní pro mě neznámého Marka Holého příjemným překvapením a velkým plusem.

Anna27
22.06.2021 5 z 5

Skvělé drama se zajímavým příběhem, film jsem viděla po knize a bylo to s ní opět nesrovnatelné.

Živa23
09.06.2021 5 z 5

Neskutečný příběh, nervy drásající drama a ke konci už jsem nedokázala neplakat.

Grohlinka
26.05.2021 3 z 5

Tak tahle kniha se mi moc líbila. Neskutečně silný příběh plný odvahy, lidskosti, lásky, přátelství a humoru. Oba hrdinové jsou nejen neskutečně sympatičtí, ale jsou zdrojem obrovské inspirace. Líbil se mi malý velký přítel Tank alias Napoleon. Doporučuji, nádherná kniha a ten konec byl završením příběhu, na který budu ještě dlouho vzpomínat.

"... Člověk, který bloudí životem se zlomeným srdcem, je napůl mrtvý, což ale vůbec neznamená, že je i napůl živý. Znamená to jen, že je napůl mrtvý... a to k životu nestačí."

Tess.96
22.05.2021 4 z 5

Při čtení knihy jsem zjistila, že jsi film opravdu nepamatuji, nebo se od knihy dost lišil. Musím říct, že se mi to líbilo. Bylo to hodně napínavé. Dokázala jsem se vcítit do postav a vše jsem prožívala s nimi. Když se jim nedařilo cítila jsem se smutně a frustrovaně. Konec byl předvídatelný, takže žádné překvápko se nekonalo, ale i tak mám po přečtení pocit, že bych v podobných podmínkách díky této knize dokázala přežít. :D

Ulrika
18.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Nádherný příběh plný odhodlání a lásky až za hrob. Autor opravdu bravurně umí popisovat detaily. Také musím přiznat, že už mě romantické knihy asi ničím nepřekvapí a od začátku jsem tušila, že odluka Bena a Rachel je jiné podoby než autor naznačoval, takže jsem četla jedním dechem, abych si stejně na konci pobrečela, i když jsem celou dobu tušila, jaké bude rozuzlení. Doporučuji a jdu si stáhnout film, abych se podívala, jak to scénáristé upravili:) Navíc Kate Winslet mám fakt ráda.

Lizard
07.05.2021 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha - velice příjemný příběh. Autor dokázal bravurně popsat přírodu, pocity, myšlenky a životy hlavních hrdinů. Krásná kniha.

PeťulaV.
02.05.2021 5 z 5

Opravdu nádherná knížka s velmi silným příběhem o síle, odhodlání, víře a naději. V knížce se odehrávají vlastně dva příběhy, příběh Bena a Ashley před havárií a po havárii a pak příběh Bena a jeho životě předtím. Po celou dobu se vzájemně propojují, až ke konci splynou v jeden. Začátek byl takový pomalejší a hodně popisoval právě i tu část Benova života z dřívější doby. Pak se děj ale "zhoupl" a byla to jízda. Nebyla jsem schopná knížku odložit. Oba hlavní hrdinové jsou neskutečně silní lidé, i v takto těžké a pro jiné nepřekonatelné situaci, se smyslem pro humor a přesně ty typy, které by si každý přál ve svém životě mít. Hlavně Ben, to je pro mě postava všech postav. Hrdina celého příběhu, neskutečně odhodlaný bojovat nejen o svůj život, ale i o život Ashley a samozřejmě nemůžu vynechat ani psího parťáka Tanka, kterého jsem si zamilovala také. Autor má neuvěřitelný smysl pro detail, píše neskutečně poutavě a určitě se teď zaměřím i na jeho další knihy, které napsal. Knížku každopádně moc a moc doporučuji, je úžasná. Dočetla jsem ji dnes, v půl třetí ráno a byla jsem tak plná dojmů, že jsem pak ani nemohla usnout. Je to jedna z těch knih, které vás zkrátka zasáhnou a nechají ve vás stopu. Jedna z těch knih, na kterou se nezapomíná. A pro ty, co rádi porovnávají knihu a film, tak kniha je úplně jiná. Jediné takovéto hlavní, v čem se shodují, je samotná havárie, jinak je to odlišné. Ale obojí je nádherné, i film, i kniha. Za mě TOP.

Terezaazeret
25.04.2021 5 z 5

Film jsem neviděla, kniha mě moc a moc bavila. Líbily se mi popisy míst, kde vůbec nic neni. Skvěle napsané.

Prateri
20.04.2021 5 z 5

Krásné, i když pohádkové. Mezi knihami, kde se lidské tělo krájí na kusy, lidskost je popřena nebo úplně chybí, je tato kniha, přes všechny útrapy příběhu, pohlazením pro mého čtenářského ducha. Román pro ženy - ano, hraje na city. Muži by zřejmě možnosti ztroskotanců rozcupovali na kousky :). Ale já to beru, jak je psáno.

Str. 140: Víra a naděje vás dokážou udržet při životě hodně dlouho.

Nikusha
16.04.2021 3 z 5

Já celou dobu nějak tušila jak je to s tou Rachel. No jinak pokud ztroskotat, tak s doktorem. A jsem šťastná za Tanka! (Já jeho jméno nezapomněla)

Tyn_a
16.04.2021 5 z 5

Vždy, když dočtu knihu, mám tendenci ji popsat buď pozitivními či negativními přídavnými jmény. Konkrétně u téhle mě napadají různá, ale vím, že ani jedno není vyhovující a ani by román dokonale nepopsalo.

Kniha byla jedním slovem krásná.

Nikdy bych nevěřila, že ve mně romantická slova a příběh, dokáží vyvolat tolik emocí. Příběh je pohlazení na duši. Je plný nádherné přírody, kterou jsem si představovala opravdu barvitě (jsem milovník hor) a taky postupně kvetoucí, neplánované lásky. O tom, že každý na světě někde má svoji spřízněnou duši, někoho, kdo mu snese modré z nebe, ukáže mu nebe plné hvězd a udělá vše pro to, aby se jich jeho "druhé já" mohlo dotknout a hvězdy alespoň malinko pohladit.

Ano, je pravdou, že je to kýč. Ztroskotají spolu čirou náhodou lékař a novinářka. No a? Je to smyšlený příběh a mě dostal do kolen a myslím (doufám), že nejsem jediná. Jednoduše...pokud jste citlivá duše a dostane vás i jen to, když se dva lidé konečně "najdou" a svoje životy propletou v jeden, příběh vás pohltí a nepustí.

"Pokud lásku, jakou cítí Ben, může někdo mít, pokud je skutečná, pokud existuje srdce, jaké má být, a může být nabídnuto druhému člověku, pak...se nepřestávám ptát.
Ať pro ni mám žít, nebo zemřít...já takovou lásku chci."

Btw...ten pes, jejich věrná tichá, ale povzbudivá, společnost, byl úžasný :)).
Doufala jsem, že nedostanou nápad ho sníst. To bych probrečela totiž víc, než jen posledních asi 30 stran...

misa.novakova
20.03.2021 5 z 5

Krásný příběh, napínavé, úžasně napsané. Chvílemi až těžko uvěřitelné a pohádkové, ale to vůbec neubírá na hodnocení.

Terrez93
18.03.2021 4 z 5

Tak jednu chvili jsem si rikala, ze uz to je hrozne dlouhy, ze uz tam jsou dlouho a nic se poradne nedeje...ale jako ten konec?! Cozee?! Jsem mela slzy na krajicku. Tohle jsem opravdu necelala, konec knizky opravdu TOP.

Jara.v
11.03.2021 5 z 5

Kdyby byla možnost dát víc hvězdiček, tak neváhám. Fantastické, strhující, dech beroucí čtení. Skvěle napsaný příběh o silné vůli a odhodlání, sebezapření, komunikaci mezi lidmi a nehynoucí lásce. Fantasticky popsaný děj bez zdlouhavých pasáží. Na konci jsem i brečela u posledních asi pěti kapitol – dojemné a smutné zároveň. Nechtěla bych to prožít na vlastní kůži, ale pravděpodobně si knihu přečtu za nějaký čas znovu. Zanechala opravdu neuvěřitelný dojem.

malen
10.03.2021 5 z 5

bylo to moc čtivé, i když místy až pohádkové, ale proč ne ?

Kniholapka
06.03.2021 5 z 5

Seznamujeme se s dvěma naprosto cizími lidmi, které pojí letecká katastrofa a měsíc strávených v krutých a přitom nádherných horách. Nedalo se hrdinům nefandit! Cizinci, kteří byli odkázaní jeden na druhého, na každý jeden krok vpřed, na Benovu schopnost lovit a najít správný směr. Za tu dobu si svěřili mnoho a motiv velké lásky, která nás osvobozuje a pojí s duší toho druhého, zde nabyl skutečných rozměrů. Melancholický a trochu přitažený proud Benovo lásky Rachel mi zde nevadil. Naopak myslím si, že mnoho vysvětloval a doplňoval celou mozaiku příběhu.

packlik
28.02.2021 5 z 5

Úplně úžasný příběh...nemohla jsem se od ní odtrhnout. A opravdu jsem celou dobu byla šťastná, že je mi teplo a piju čaj.

Lena78537
22.02.2021 4 z 5

Pěkný příběh o lidské solidaritě a touze přežít. Kniha se četla velmi dobře, ani jsem ji nemohla odložit. Doporučuji.