Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352721/bmid_hora-mezi-nami-1fZ-352721.jpg 4 1138 383

Přichází bouře a provoz na letišti v Salt Lake City je ochromen. Novinářka Ashley je nervózní, že nestihne vlastní svatbu, a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se tihle dva vůbec neznají, objednají si spolu charterový let, aby se navzdory nepříznivému počasí dostali domů včas. Jejich letadlo ale havaruje a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Jak dlouho tu budou uvězněni? Jak si obstarají potravu a přístřeší? Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a čelí krutým nástrahám nemilosrdné divočiny. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Mountain Between Us , 2010

Ivanule
12.07.2019 5 z 5

Nádherný příběh,který se výborně četl,o lásce,naději na lepší zítřky,poznání sebe sama i v těch nejkrajnějších bodech,já bych tohle asi určitě nedala,pořád jsem čekala co z něj vypadne,měla jsem takové tušení,které se na konci naplnilo...Kouknu i na film,ale za mě jsou příběhy v knížkách vždycky lépe zpracované:)

Dandika
07.07.2019 5 z 5

Krásně se čte, napínavý děj a krásné rozuzlení na závěr s vidinou lepších zítřků. Nejdřív jsem četla a pak se rozhodla pro film. Určitě doporučuji přečíst :), ale film, ten mě dost zklamal. Hlavní role prostě neměli ve filmu ty vlastnosti, které v knize, spousta věcí ve filmu jinak.

domihruzkova
02.07.2019 5 z 5

Nádherný příběh o lásce, ztrátě a silné vůli. Přečteno za necelý den, nemohla jsem se odtrhnout. Smutný a zároveň šťastný konec.

tami1
28.06.2019 5 z 5

Krásná kniha o lásce, vůli a odhodlání překonávat nepřízeň osudu. Skvěle se četla. Závěr mě hodně překvapil.

Deena_
17.06.2019 5 z 5

Kniha je psaná velmi čtivě byla jsem mile překvapená jak mne vtáhla do děje. Jsem ráda, že jsem prvně viděla film a pak až četla. Film je totiž jedna velká katastrofa co vlastně nemá ani s knihou nic moc společného.

Simi129
16.06.2019 5 z 5

... Občas se sám sebe ptám, jak ses do mě mohla zamilovat. Ty věříš ve věci, které nemůžeš vidět, a mluvíš jazykem, kterému rozumí jenom srdce. ...

Krásně napsaný příběh, který mi u posledních stránek vehnal slzu do oka. S Rachel jsem tušila, jak to je. V tento konec jsem doufala. Film jsem neviděla.

monushka
09.06.2019 4 z 5

Zvláštní kniha. Chvílema mě velmi bavila, vzápětí jsem se do čtení musela nutit. Vše ale vyrovnal konec, v jaký jsem věřila.

Analady
09.06.2019 2 z 5

Anotace zněla velice slibně, obálka se taky povedla, takže jsem neodolala a knihu si koupila. Žel příběh samotný mě nijak nenadchl, děj se příšerně táhl. Jediné, co mohu ocenit, byla Benova obdivuhodná obětavost a houževnatost.

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Před chvilkou jsem dočetla poslední stránku, a hned se musím podělit o svoje dojmy. Páni, to bylo tak... neskutečné. Ben je asi má úplně nejoblíbenější knižní postava, jeho nadhled, optimismus, síla a nezdolná povaha si mě získaly. I to, jak se staral o Ashley a myslel v první řadě na ni. Byla to jedna velká dobrodružná jízda, plná napínavých momentů, kde jsem se o oba - totiž, pardon, všechny tři hrdiny neskutečně bála. Ten zvrat na konci jsem tušila už o poloviny, ale i tak jsem byla dojatá. Autor to napsal moc krásně. A u posledních stránek se mi dokonce do očí vehnaly slzy štěstí, oni k sobě prostě patří.

Janadvorackova
13.05.2019 1 z 5

Právě mi slezlo IQ o padesát bodů. To vysoké hodnocení fakt nechápu.
Asi začnu psát podobné věci, protože evidentně nevyžadují ani literární um, ani faktografické znalosti.

Neustálé odbíhání do minulosti k manželce hlavního hrdiny mě vyloženě vytáčelo. On sám je takový všeuměl, což se hodí. A zraněná žena v troskách letadla slibuje prima sousto, (i pro nějaké ty šelmy).
Jenom nikdo z nich není zajímavý, ani šelma, příběh nemá extra děj, tedy do ztroskotání ho příběh i má.
Konec byl jasný. A divný.

O den později:
Film je ještě horší. Krom toho, že hrdinové se jmenují jinak, on není tak super všeuměl, má i jinou specializaci.
Ona přijde s nápadem najmout letadlo a on jí to pak vyčte.
Pilot nedostane infarkt, ale mrtvici. A pohřbí ho hned, ne až po šesti dnech, nebo kolika v knize.
Ona není tak zraněná.
Pes není tak malý, aby nešel sníst, (v knize na to naráželi).
Mají víc jídla.
Fakt nechápu, proč se filmy podle knih odehrávají úplně jinak :).

Foxie89
12.05.2019 4 z 5

Krásný příběh. Myslela jsem si, že to bude "pouhý" příběh o přežití v horách, ale je to mnohem více. V nadšení jsem si pak pustila i film...nedělejte to, je naprosto příšerný a jen mi zkazil super dojem z knihy :)

cukrovka
04.05.2019 5 z 5

Skvělý příběh. Obdivovala jsem Benovu houževnatost a schopnost porvat se s nepříznivou situací. A nešlo jen boj o přežití po ztroskotání letadla, ale i vnitřní boj se vzpomínkami. Všem vřele doporučuji.

bekule
02.05.2019 4 z 5

Film jsem neviděla a ani vidět nechci. Knihu jsem zhltla za den a kousek a jsem ráda že jsem dočetla těsně před půlnocí a nenechala jsem si konec až na ranní cestu do práce, protože bez slz se to neobešlo. Ze začátku mě rušily Benovy vzpomínky na minulost,až ke konci jsem si uvědomila jak byly pro pochopení celého příběhu důležité. Jak je to vlastně s Rachel jsem tušila brzy, o to víc mě příběh hnal číst dál a dál. Skvělý dobrodružný příběh nejen o boji o přežití v zamrzlé divočině.

martineknatasa
30.04.2019 5 z 5

Ve mně nechala kniha hluboký dojem. Přesto, že už je to nějaký čas co jsem ji přečetla, stále mi nejde z mysli. Vřele doporučuji k přečtení.

ADE138
24.04.2019 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha, načteno Markem Holým.

Román nejen o tom, jak přežít v zimních horách po pádu letadla, ale i lásce, víře, naději...
Líbil se mi příběh, retrospektivní vzpomínky z Benova mládí, vztah k otci, k Rachel, manželský život, ale i popis divoké přírody, až návodné postupy, jak přežít. Konec byl nečekaný, i když tušený a poprvé se mi stalo, že jsem se u audioknížky rozbrečela.

Dobrá práce, pane Holý :-)

Mindy
15.04.2019 3 z 5

Tak jsem se zase jednou nechala ovlivnit vysokým hodnocením. Jak to dopadne bylo jasné skoro od začátku a jak je to s Rachel jsem tušila asi od půlky. Málo uvěřitelné, nevtáhlo mě to do děje, neprožívala jsem to.

Arev122
02.04.2019 5 z 5

Není to napsáno podle skutečného příběhu a tak se hrdinové z havarovaného letadla uprostřed zasněžených hor sami zachrání, jinak by románová zápletka nevznikla. Ale je to hezký příběh o přežití a lásce, četla jsem jedním dechem.

TaLu
26.03.2019 5 z 5

Na knihu jsem se těšila a přečetla jsem ji během dvou dnů. Dobrodružný příběh, místy strhující, místy se vlekoucí nekonečností promrzlých plání. U nás by se nic podobného nestalo, když spadne letadlo doprostřed civilizace, je pomoc na dosah. Když spadnete uprostřed mrazu, hor, divočiny a ledu, potkáte tak leda pumu. Myšlenky a propracované vztahy byly bonusem. Asi od třetiny knihy mi začalo být jasné, jak to všechno asi je, ale o to více jsem si některé rozhovory vychutnávala. Poslední hvězdu jsem ráda udělila za lehkost, se kterou autor do svého díla začlenil morální hodnoty a velmi vlídný a vtipný pohled na Boha. Můžu malinko polemizovat o skutečnosti takové lásky, která je předkládána na hranici uvěřitelnosti a pravdivosti. Ovšem spolu s jednou postavou chci říci : POKUD taková láska existuje, tak ji chci ! Co nás to bude stát? Všechno! A o tom je život....i tato kniha.

Lana33
17.03.2019 4 z 5

Kniha je takový mix romantiky, napětí, humoru a boje o přežití. Hodnotím ji víceméně kladně, i když některé úseky byly až příliš zdlouhavé. Jediné, co bych vytkla, bylo rozuzlení ohledně Rachel. Přišlo mi to trochu zvrácené, ale co už, dočetla jsem a byla jsem celkem spokojená, postavy mi byly sympatické a se skvělým smyslem pro humor. Kniha nakonec dopadla tak, jak jsem očekávala.

kol8tka
13.03.2019 5 z 5

Moc hezká knížka, s příjemným příběhem. Sice je tam pár zdlouhavých pasáží, ale to ve výsledku ničemu nevadí. Na konci zajímavé rozuzlení příběhu, které se dá trochu čekat, ale člověk si skutečně uvědomí, až když si ho přečte. Knížku můžu určitě doporučit. Na film se raději nedívejte, pokud nechcete prostě jen několik hodin čekat, až vaše utrpení konečně skončí.