Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352721/bmid_hora-mezi-nami-1fZ-352721.jpg 4 1138 383

Přichází bouře a provoz na letišti v Salt Lake City je ochromen. Novinářka Ashley je nervózní, že nestihne vlastní svatbu, a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se tihle dva vůbec neznají, objednají si spolu charterový let, aby se navzdory nepříznivému počasí dostali domů včas. Jejich letadlo ale havaruje a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Jak dlouho tu budou uvězněni? Jak si obstarají potravu a přístřeší? Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a čelí krutým nástrahám nemilosrdné divočiny. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

The Mountain Between Us , 2010

101evca
23.03.2024 3 z 5

Spojeni pádem. Ztracení a odkázáni jeden na druhého. Ale tak samozřejmě, že hlavní hrdina je chirurg, co drží národní rekordy v běhu, byl ve skautu a po víkendech leze po horách... a je v podstatě dokonalý. Na knize není nic překvapivého, dojemného, ani nijak extra zajímavého. Ale jako audiokniha do pozadí při práci super.

misssicccka
23.03.2024 5 z 5

Tezko se hodnoti neco tak krasneho a silneho. Neco tak ctiveho, plneho zivotni moudrosti. Neco tak smutne zoufaleho, misty bezutesneho.
Bene, Bene, Bene. O Tobe sni kazda zena, ale pochopi to az v dospelosti ;).
Doporucuji.

Havrnka
23.03.2024 5 z 5

Neskutečný příběh. Smutný konec, přesto i s novou nadějí a radosti. Doporučuji.

Sandalkar
20.03.2024 5 z 5

...pokud chcete ztroskotat, pak jedine s chirurgem a skautem v jedne osobe.

Krasny, silny pribeh, stoji za precteni. Vypraveno z pohledu muze (a psane muzem). U tohoto zanru jsem se s tim zatim moc nesetkala. Prijemne propletani pritomnosti a minulosti.

"Jednou z veci, kterou jsem se naucil v medicine i pri horolezectvi, bylo, ze clovek ma zdolavat jednu krizi po druhe. A tou nejblizsi byl jeji oblicej a hlava."

Pengi
27.02.2024 4 z 5

Cetlo se mi to skvěle, konec jsem sice odhadla uz téměř na zacatku, ale to nevadilo, bylo to krásné a smutné cteni.

jana1976
11.02.2024 4 z 5

Film jsem viděla kdysi dávno a ani si nevybavuji konec, proto byl pro mě překvápko. Aspoň jsem ho mohla odhadovat. Mě se kniha líbila i když byla neuvěřitelná (od toho příběhy jsou...).

Lutzinka
06.02.2024 3 z 5

Začátek mě vůbec nebavil, pak kniha ležela na polici asi 2 roky, a teď nevím proč jsem po ní sáhla a dočetla jsem ji za jeden večer.
Příjemná změna oproti tématům, která normálně čtu.

Nějak to na mě celé fungovalo, a ten konec jsem stejně obrečela, ikdyž jsem to čekala.

Kortez
16.12.2023 3 z 5

Audiokniha.
Čtení spíše pro ženy, některé pasáže byli neuveřitelné, ale jako audiokniha za volant vyhovujíci, jako papírovou knihu bych si ji na čtení po večerech nevybral. Patrně bych pokaždé zaspal už na druhé stránce.

Pawlisman
22.11.2023 4 z 5

Na hraně 3 a 4 hvězd, pouze audiokniha, poměrně utrpení s těmi nelogickými pochody, rozhodnutími a popisy - především pana chytro supermana. Ale kniha není pro mě, pánové ani pro vás, prostě jen pro ženy. No a konec dojemný, tak tedy obecně za 4 hvězdy, ať nesýčkuji, ale upřímně? Takový příběh přesně ani nemusel vzniknout - je tolik jiných věcí, kolik spíše stojí za Váš čas...

mila2411
09.11.2023 4 z 5

Film nebyl špatný, ale jak už to tak bývá, knížka je o mnoho lepší. Pěkný, zajímavý a uvěřitelný příběh!

Bedřich63
26.09.2023 5 z 5

Před psaním komentáře jsem zlehka nahlédl do několika komentářů mých oblíbených čtenářů. Hodnocení se hodně liší, zřejmě podle zaměření a oblíbeného žánru každého z nich.
Já jsem asi naivní romantik, protože kniha se mi líbila a nemám žádné velké výhrady. Že se vzpomínky protínají s realitou, minulost s přítomností, to se mi velmi líbilo.
Vše se nakonec spojí do překvapivého, ale přece jen očekávaného závěru. Minulost vyjasněna, přítomnost skončí šťastně.
V dnešní době je třeba si život trochu osladit, i když tady to byl dost ledový cukr.
Opět skvělý popis prostředí, osob a jejich charakterů a pracovních postupů. No a ten drsný, ale současně jemný humor mezi oběma hlavními protagonisty nemá chybu.
Ke čtení této knihy jsem přistoupil v krátké době po Když zpívají cvrčci. Styl autora je mi blízký, poohlédnu se po dalších jeho knihách.

ZuzanaZ83
02.09.2023 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Příběh je vlastně strašně předvídatelný, jako knihu bych to nejspíš nečetla, ale jako audio na běh mi to vyhovovalo.

emilieselden
26.07.2023 3 z 5

Pěkná kniha, jen jsem čekala více napětí, boj o přežití... Probliky do minulosti a chvíle, kdy mluvil ke své ženě mě moc nebavily. 3,5*

SlamLenka
27.05.2023 3 z 5

V práci (knihovně) jsme dostali nabídku poslechnout si zdarma jednu audioknihu ze seznamu několika desítek titulů. Z výběru mi nakonec oko padlo na román Hora mezi námi. Ne, nebyla to úplně moje běžná četba (byť do uší), ne, Charles Martin se nestane mým novým oblíbeným spisovatelem, ale co už K poslechu při domácích pracích to bylo docela dobrý. =)
Tak nějak už od začátku, kdy se novinářka Ashley s doktorem Benem setká, tušíte, jak to s nimi dopadne. Já tajně doufala, že z toho nevzejde kýč, a mezitím jsem se snažila soustředit více na tu dramatickou a dobrodružnou část příběhu přesně to by totiž člověk od příběhu, jehož pointou je boj o přežití po havárii letadla v zasněžených horách čekal. Ale kdo by si tu chtěl vychutnávat popis krajiny, ten bude zklamán. A vlastně i to přežívání v divočině je tu tak nějak povrchně a technicistně popisováno. Ostatně brzy hrají prim především střípky vzpomínek ze života Bena, o tom, že se se svou ženou nepohodl, že se nevídají A mě ty jeho manželské peripetie vlastně moc nezajímaly, ale když pak nakonec vyšlo najevo, jak se věci mají, nebudu předstírat, že mě to nedostalo!
Ashley, která se chystala vrátit včas na svou svatbu, mi zase ve své nerozhodnosti trochu lezla na nervy a velmi brzy jsem měla pocit, že se jí do vdávání vlastně ani moc nechce. No, nakonec jsem měla nejradši asi toho psa, který tam s nimi celou dobu musel trpět. =)))
Jinak mám takové tušení, že Ben by skvěle zapadl do nějaké verneovky. Jestli mě u nich něco štvalo, byla to ta schopnost hrdinů obstát v každé situaci a poradit si s jakýmkoli teoretickým problémem. A Ben mě tím taky štval! A pak ten humor Ano, humor někdy člověka v blbé situaci fakt podrží, ale udržet si v takové prekérní situaci nejen smysl pro humor, ale taky takovou míru ironie a sarkasmu? Ne, tomu nevěřím. =))

Aileena
10.05.2023 2 z 5

Tak tedy... kdybych měla číst, asi bych se s tím nehorázně trápila, kdoví zda úspěšně. Poslouchala jsem audio s příjemným hlasem Marka Holého a i tak to byla fuška.
Tahle knížka by mohla sloužit téměř jako učebnicový příklad "jak byste neměli psát". Tolik do detailu popsaných zbytečností...uf. Vlastně by to mělo být napínavé čtení, ale ty podrobné popisy veškerých činností to úplně zabíjely.
Když odhlédnu od pro mne jen těžce stravitelného stylu psaní, docela mě iritovaly ty všemi směry dokonalé postavy. Krásné, fyzicky zdatné, chytré, ohleduplné a chápající, v případě hlavního hrdiny (skvělého chirurga) navíc ovládající sestrojení všeho z čehokoliv, zběhlé v lukostřelbě, lovu včetně zpracování úlovku, orientaci a zkrátka všeho, co si vymyslíte, že potřebujete k přežití. Jako vážně!? Kdo někoho takového zná, ať zvedne ruku...
Bohužel, za mě tak dva a půl, a to se zavřenýma očima.

BáraLind.
23.04.2023 5 z 5

Sice jako dost romantická slaďárna, v první polovině byly nahrávky do diktafonu (a tudíž odklon od děje) dost rušivé, ale všechno vlastně spělo k vyústění a bez toho by nebyl příběh celý. Děj napínavý, s happy endem. O tom, jak moc je taková situace reálná, nebo spíše jak moc je reálné přežít takovou situaci, asi nemusíme polemizovat, ale četlo se to moc dobře.

maluck
15.04.2023 3 z 5

Novinářka Ashley a doktor Ben přežijí havárii menšího letadla při cestě domů. Uprostřed zasněžených hor jsou odkázáni jeden na druhého. Ashley je navíc zraněná a neschopná chůze.
Styl vyprávění a kapitoly, kde Ben vzpomíná na minulost, mě moc nezaujaly. Bylo až neuvěřitelné, jak si Ben se vším poradil..........úplný MacGyver. Celkově průměr, od knihy jsem čekala víc.

Slůník
11.04.2023 4 z 5

Film se mi moc líbil, a tak jsem od knížky nečekala, že ještě něco přidá. Chyba - jako téměř vždy. Vnitřní život hrdiny, zajímavá kompozice - a v neposlední řadě plné pochopení složitosti všech kroků na cestě za záchranou.

Snapeova
22.03.2023 4 z 5

Pěkně napsaná kniha o události, kterou byste rozhodně nechtěli zažít. Rozjezd a uvedení do děje bylo pozvolné. Dobré popisy okolí i neútěšné situace dvou hrdinů. Mužský hrdina mi přišel až příliš dokonalý. Zřítit se tam s Ashley někdo jiný, asi jen v malém procentu případů by to dopadlo tak jako v knize. Ale asi to tak autor musel udělat, pokud chtěl vývoj událostí takový jaký byl. Ashley mi taky přišla možná až moc hrdinka. Vážím si toho, že nebyla ukňučená hysterka, ale aspoň jedno malé psychické zhroucení bych vcelku očekávala. Líbilo se mi jak se vyvíjí vztah mezi nimi a že to snad neskončí jako ve většině podobných knih. Nakonec přeci jen přišlo mírné zklamání. Zároveň mě koncem autor dost překvapil. Já jsem to, co bylo odhaleno, nečekala. Příběh o snaze přežít je prokládán kapitolami, kde Ben vzpomíná na své mládí a začátky se svou ženou. Tyto kapitoly se mi moc líbily.

Rosana
21.02.2023 5 z 5

Parada, krasa, nadhera. Presne muj styl. Jako bonus hodnotim absenci preklepu a chyb. Moc jsem si behem cteni prala, aby Ashley sbalila Bena a nebo Ben ji, takze jsem byla moc rada, ze ta kniha takto skoncila. Urcite se poohlednu i po dalsich knihach Charlese Martina.