Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352721/bmid_hora-mezi-nami-1fZ-352721.jpg 4 1138 383

Přichází bouře a provoz na letišti v Salt Lake City je ochromen. Novinářka Ashley je nervózní, že nestihne vlastní svatbu, a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se tihle dva vůbec neznají, objednají si spolu charterový let, aby se navzdory nepříznivému počasí dostali domů včas. Jejich letadlo ale havaruje a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Jak dlouho tu budou uvězněni? Jak si obstarají potravu a přístřeší? Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a čelí krutým nástrahám nemilosrdné divočiny. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

The Mountain Between Us , 2010

handulli
31.01.2022 4 z 5

Čekala jsem, že to bude více survival. Trochu jsem se bála, že tam bude moc romantiky - v přítomném ději ne. Horší byly Benovy flashbacky do minulosti. To mě bohužel vůbec nebavilo. Naštěstí tyto pasáže postupně ubývaly. Už jsem chtěla hodnotit průměrně, ale ten konec to ještě o hvězdičku vytáhl.

nikola3345
29.01.2022 4 z 5

Začátek knihy byl na můj vkus kostrbatý. Druhá půlka naopak. Absolutně jsem byla pohlcena do ledové pustiny a touhy hlavních hrdinů přežít. Začalo to patřičně "odsejpat". Závěrem jsem byla šokovaná zejména dějovou linkou Bena. Určitě kouknu na film. Konec byl plný emocí a u jedné slzy jsem nezůstala. Rozhodně se nejedná o červenou knihovnu.

Belanna
27.01.2022 5 z 5

Nádherná kniha, dojemná a lidská. Při čtení jsem měla pocit, jako kdyby se přede mnou odvíjel film, tak dokonale je napsána. Kniha o odhodlání, víře a lásce, kniha o síle znovu žít, plná citu. Kniha, na kterou dlouho nezapomenu.

JankaV80
23.01.2022 5 z 5

!!! Může obsahovat SPOILERY!!! Kniha s názvem "Hora mezi námi" je vlastně nejen označením toho, co se v příběhu knihy stane - ztroskotání dvou lidí v naprosté horské pustině v nejhorším možném ročním období (v zimě), kteří se neznají a neví, jak moc si můžou/nemůžou důvěřovat, ale i označením vztahů mezi lidmi v knize - chirurga Bena a jeho manželky, novinářky Ashley a jejího snoubence a hlavně Bena a Ashley. Ano, je pravda, že kniha má víc romantickou linku než tu linku dobrodružnou, ale zanedbaná tato linka rozhodně není. Ben je doktor, chirurg, který ve volných chvílích rád chodí na hory. Průpravu k přežití mohl získat jako mladý ve skautském oddíle. Takže, proč ne, proč by to s jeho schopnostmi možné nebylo.
Závěr knihy (ne úplný závěr, ale TEN závěr) mnohé čtenáře asi překvapí. Přiznám se, že já to už někdy od 3/4 knihy tušila. Ben a Ashley se prostě potkat měli. Jejich setkání bylo důležité pro "vyléčení" Bena.
Kniha se pěkně čte, děj má spád a já ji rozhodně doporučuji (jako relax je opravdu výborná).

SilviiM
21.01.2022 4 z 5

Kniha je poutavě napsaná, ale zdlouhavě. Benovi pasáže o lásce k jeho ženě byly místy nezáživné až nudné. Jinak se mí příběh líbil.. a teď zkusím film :)

petunie1
13.01.2022 3 z 5

Knížka je opět lepší než film. I když mě nenadchla, byla celkem čtivá.

Alča25
10.01.2022 5 z 5

Už je to pár let, co jsem viděla film a když jsem objevila knížku v knihovně, tak jsem neodolala, protože u mě platí pravidlo, že knížka je vždycky lepší než film... No a tak tomu bylo i v tomhle případě. Ani chviličku jsem se nenudila a ten konec??? Jako vážně??? Buď už si to nepamatuju, nebo ve filmu byl jiný... Skvělá knížka. Doporučuji.

Dela111
08.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Přestože je kniha zařazena v románech pro ženy, čekala jsem spíš dobrodružný děj a trochu víc dramatického boje o přežití v extrémních podmínkách. Tady ale jednoznačně převládá romantika.
Mimo boj o život a úsilí o přežití v mrazivé zimní přírodě, kde nechybí ani divoká zvěř, se hlavní hrdina Ben příliš často ve vzpomínkách vrací ke své ženě, kterou nade vše miluje. S láskou popisuje jak se seznámili, co vše spolu prožili, co pro sebe znamenají.

Ztroskotat na takovém místě musí být fyzicky i psychicky velmi náročná záležitost. Tahle dvojice však vše nesla statečně, chování bylo jen rozumné, často tu byla dokonce i snaha o vtip, vůbec nepropadali beznaději ani zoufalství. Byli stále jen pozitivní. Až po deseti dnech měla těžce zraněná Ashley jedinou negativní reakci. Takto statečně vše snášeli téměř měsíc. Přitom k takové situaci nepochybně patří emoce jako strach, zděšení, nejistota a panika. Navíc měli toho štěstí v neštěstí až moc.

Knihu jsem poslouchala při jiné rutinní činnosti, takže jsem to dala do konce, ale nejsem si jistá, zda bych ji celou přečetla. Přestože je to napsáno čtivě a já chápu, proč se to většině čtenářek moc líbí, na mne je to příliš romantické, navíc s nereálným dějem, kde havárie letadla a následný boj o přežití jsou nalakované hodně na růžovo.

Hora mezi námi je čtení pro ženy a bude se líbit těm, které ocení líbivě napsaný dobrodružný příběh a hromadu romantiky - té obzvlášť.
50 %

martina1797
03.01.2022 5 z 5

Rozhodně napínavá kniha, zajímavé prostředí a konec knihy mě opravdu překvapil. Určitě stojí za přečtení. Za mě kniha opět výrazně lepší než film.

haki34
28.12.2021 4 z 5

(SPOILER) posloucháno, neboli čeno ušima (strašně se mi líbí tento termín) při lepení cukroví a v mezivánočním pečení a vaření...
no...v první řadě jsem vůbec nevěděla, co čeho jdu. Zaregistrovala jsem nějaký film (dosud neviděla, a po přečtení komentů se ani nehodlám) a nějakou knihu. A měla za to, že jde o nějaký "survival", něco dramatického..což o to - dramatické to bylo. A poslouchalo se to velmi dobře. Autor pěkně budoval napětí. Akorát mě od začátku vadila neuvěřitelnost celé situace - když stroskotat, tak jedině s doktorem chirurgem (proč to nebyl třeba kožař ??), který je mix McGyvera a Beara Gryllse...a když už být obětí, tak hezkou, chytrou sportovkyní, která je navíc i neskutečně statečná. Nic je nesežralo, nic je nezabilo, i když Ben umíral slabostí, vždy to nakonec dal. Zabít zvíře, rozdělat oheň, nic není problém. Navíc gentleman, slušný, zdvořilý, pečující .Sebe až na třetím místě. (po Ashley a psovi).
Také některé dialogy mi přišly úplně ujeté - už vidím ženu s nadvakrát zlomenou stehenní kostí, jak bude namlouvat poslední vzkaz pro Rachel...takhle květnatě a daného obsahu.. Nebo jak bude řešit, jestli Ben přeci jen nechce po ní něco víc, než ji jen zachránit. (špinavá, dolámaná, prakticky imobilní...)..no, neuvěřitelných pasáží tam bylo víc.
A naprosto to dorazil konec - kde Ben najednou vzal v nemocnici svoje vizitky, klíče od auta, kreditku ? jak dokázal uchránit krabičku plnou osobních věcí pilota, když po poslední lavině jim nezbylo kromě spacáku prakticky nic ? no..a pak rozuzlení story s Rachel - čekala jsem kde co, ale toto tak úplně ne...přiznám se, byly slzy. Bylo to prostě dojemné. A doplnilo chybějící dílek do skládačky, uzavřelo pohádku pro dospělé.

Takže shrnu - nachytala jsem se, místo survivalu podle skutečnosti jsem dostala romantický příběh. A vymyšlený. Nelogických pasáží bylo hodně, neuvěřitelných ještě víc. Ale poslouchalo se to dobře, ty skoky mezi současostí a retrospektvní pohledy Bena do minulosti. Chtěla jsem vědět, jako to dopadne. A jak dopadne Ben a Rachel a vědět, co se vlastně stalo. A na konci koukala jak "puk" a zaslzila si. Takže slušný výkon autora, hodnotím jako velmi dobré 4* ..(za ty moje emoce hvězda navíc k běžnému trojkovému oddechovému románu pro ženy..)

Maevie
22.11.2021 3 z 5

Po knize jsem sáhla s očekáváním, že mě bude čekat napínavý a dramatický boj o přežití v krutých podmínkách, který doplní nějaká romantika. A ejhle, čekal mě jenom ten romantický příběh a nerealistický souboj s přírodou. Za vyzdvihnutí za mě stojí jen pěkný začátek a závěrečné rozuzlení.

ElikaS
08.11.2021 5 z 5

Knížku jsem poslouchala v rámci audioknižní výzvy Audiolibrixu v tématu "Audiokniha, kterou vám vybral někdo jiný." Tímto děkuji mamince, že mi vybrala tak skvělou knížku, protože tohle byla radost poslouchat. Příběh byl neskutečně dojemný, moc se mi líbilo, jak se střídala něžná romantická linka s drsnou divočinou, například scéna s losem mě úplně odrovnala. Pak ale přišly Benovy nahrávky, které byly krásné a úplné pohlazení po duši, chvílemi těžko uvěřit že to psal muž :-) Takového romantika bych chtěla mít doma :-) Příběh byl navíc okořeněn příjemným smyslem pro humor obou hlavních postav, které mezi sebou měly skvělou chemii.
Navíc se mi líbilo, že se autor nebál ani detailů, jako například jak bude těžce zraněná Ashley chodit na záchod, to dodalo příběhu na autenticitě. Jsem šťastná, že jsem si nejdřív přečetla knihu a teprve pak si pustila film, protože kdyby to bylo obráceně, zřejmě bych si knížku už nepřečetla, film nebyl ani poloviční.

JanaProchazka
22.10.2021

Nejdřív mi to připadalo jako jedno velký klišé, ale na konci jsem si nepřála nic jiného než aby byli spolu. Skvělá a napínavá kniha.

Gracinka
21.10.2021 4 z 5

Chvílemi to bylo zdlouhavé, ale jinak se knížka četla dobře. Obzvlášť se mi líbily části, kdy on vzpomíná na svou ženu.

Rihatama
14.10.2021 3 z 5

Snažím se ke knihám, než je vezmu do ruky, přistupovat, pokud možno, neovlivněná hodnoceními a recenzemi. Kdybych to bývala neudělala v případě Hory mezi námi, nejspíš bych ji vůbec nečetla. Čekala jsem dramatický souboj s drsnou přírodou o přežití. Spíše, než o dobrodružnou literaturu, však jde o romantický příběh, pro nějž ony neobvyklé podmínky vytváří příhodné prostředí. Shodou "okolností" se navíc jedná o dvě nadprůměrné osobnosti (mentálně, fyzicky, morálně...), což taky nepůsobí zrovna přirozeně. Martin naštěstí nesklouzává k patetickým scénám a dává smysl, že ocitne-li se člověk v extrémních podmínkách, kdy mu jde o život, tak vzpomíná nebo bilancuje svůj život. Hora mezi námi, ta pokrytá sněhem a ledem i ta citová mezi lidmi, je neotřelý romantický příběh, který krom jiného ukazuje, že člověk by to neměl vzdávat, i když situace vypadá naprosto beznadějně.

kulatina
02.10.2021 4 z 5

Zajímavě podaný příběh, v první třetině čtení zrovna dávali v televizi tento film, a já to nevydržela, a zkoukla jsem ho. Při jeho sledování jsem se na sebe zlobila, myslela jsem, že už knihu do ruky nevezmu, ale vzala jsem, opět zaplula do děje a vychutnávala si příběh až do konce. Hezky zpracováno, a člověk by tomu skoro uvěřil. Jak jsou krásně šťastné konce.

PetrazÚstí
14.09.2021 5 z 5

Skvělá a napínavá kniha a ten konec? Miluju konce tohoto typu, doporučuji vřele všem.

andrea0221
25.08.2021 5 z 5

Knihu jsem přelouskala během dvou dnů, moc se mi líbila, nedokázala jsem se od ní odtrhnout, příběh těch dvou byl tak krásně stavěný a rozbalovaný, dnes jsem koukla na film a trpěla, jak dokážou takový příběh totálně zazdít, předělat a s knihou už nemá nic moc společného, jestli jste ho neviděli nekažte si dojem.

hanap
21.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha a příběh, který popisuje se mně moc líbil. Film jsem neviděla tak nejsem ovlivnená. Miluju napínavé knihy s dobrým koncem. Doporučuji.

Knihomůrka7
19.08.2021 4 z 5

Je to samozřejmě jednoznačně lepší než film ( jako ostatně mnoho knih ), který jsem už úplně zapomněla, takže jsem ráda, že jsem si vybrala audioknihu - je dobře namluvená a dobře se poslouchá...