Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352721/bmid_hora-mezi-nami-1fZ-352721.jpg 4 1138 383

Přichází bouře a provoz na letišti v Salt Lake City je ochromen. Novinářka Ashley je nervózní, že nestihne vlastní svatbu, a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se tihle dva vůbec neznají, objednají si spolu charterový let, aby se navzdory nepříznivému počasí dostali domů včas. Jejich letadlo ale havaruje a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Jak dlouho tu budou uvězněni? Jak si obstarají potravu a přístřeší? Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a čelí krutým nástrahám nemilosrdné divočiny. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Mountain Between Us , 2010

Poopie
05.02.2023 4 z 5

Kniha úplně mimo můj čtenářský záběr, ale musím říct, že se mi vlastně docela líbila. Druhou půlku jsem přečetla pak strašně rychle.
Trochu mně přišlo kýčovité jak byl hlavní hrdina dokonalý, jako jo, asi musel být, aby přežili, kdyby to byl tlustý mamlas, byl by příběh hůře uchopitelny... a končil by asi záhy. Ale i tak si mohl autor trochu odpustit z jeho dokonalosti rekordmana.
Ano, konec předvídatelný, přeslazený a něco bylo těžko uvěřitelné a pro mě tedy rušivé, ale i tak doporučuji jako fajn čtení. Když se čtenář nechá pohltit, může se dojmout, něco se trochu dozvědět, zasmát se i být napnutý a hlavním hrdinům fandit a těšit se s nimi na obyčejné věci civilizovaného světa jako je koupel, kafe a fastfood. 3-4*

mataj
23.12.2022 4 z 5

Příběh o dvou ztracených lidech, kteří se náhodně potkají na letišti a následně společně havarují kdesi hluboko ve vysokých a nedostupných horách. Jejich cesta za záchranou je plná nebezpečí a beznaděje ale nemíní se vzdát. Hezký příběh s očekávaným překvapením v závěru.

Ajinka126
16.12.2022 4 z 5

Velmi příjemná oddechovka. Skvělé postavy. Napínavý i dojemný příběh. Nejsem moc příznivec románů pro ženy, ale tohle mi sedlo.

Samotné zasazení i nápad s tím, že spolu prožijí tak těžký zážitek působí pro jejich vývoj uvěřitelně. Do toho promítání jeho minulosti bylo dobře zasazené a jako čtenáře mě zajímalo.

Jediný problém jsem měla s koncem. Ten byl na mě moc patetický.

Ale jinak doporučuji!!! :)

Katka2382
08.12.2022 5 z 5

No chvilku mi trvalo se do knihy začíst,začátek byl takový pomalejší.Ale pak to chytlo ten správnej spád a já se nemohla odtrhnout.
Bylo to moc pěkný počtení.

Jenny46
31.10.2022 4 z 5

Tentokrát audiokniha a byla to dobrá volba nádherně namluvené - M. Holý opravdu zážitek. Cítila jsem celou dobu mrazivou divočinu, emoce hlavních hrdinů...
Knihu jsem zkoušela a vím, že mě moc nechytla a film nebyl špatný.

Potolu
26.10.2022 5 z 5

Někdo by řekl, ze je to takovy Titanik. Ben - precizní chirurg, nejlepsi běžec, gentleman tělem i duší. Ashley - ženská, ale zároveň silna, odhodlana. A do toho bezutesna a kruta zimni krajina. Zacina boj o přežití. Kýč jako blázen, ale vite co? Me tohle bavilo! Hltala jsem každou stranku. Sice me trochu mrzelo, ze autor nezabrousil vic do myslenek Ashley, ale cert to vem... Pro me kniha symbolizujici nadeji, pozitivni pristup a odvahu zit.

vaskajiras
23.09.2022 2 z 5

Knihu jsem četla v rámci ČV 2022, nic jsem si o ní nezjišťovala, neměla jsem žádná očekávání, nic, jenom jsem věděla, že je to i film. Jako film to nemusí být špatné, taková oddechovka na zimní večer, ale tohle? Buď tak špatně píše autor, nebo je to zaviněno překladem, ale mám pocit, že na tom nese díl obojí. Ten styl je prostě... neumělý, nekonzistentní, moc vysvětlování a zbytečností, když jsem si to četla, znělo mi to v hlavě jako moje staré slohovky. Příběh není nic extra, ale to by až tak nevadilo, v tomto typu příběhů snad už ani nelze být originální, jenom kdyby to bylo aspoň zajímavě napsané. Tady se o to autor pokouší prokládáním kapitol z hor kapitolami s promluvami k ženě hlavního hrdiny, ale taky to není nic moc. Strohý popisný styl by tady mohl pěkně kontrastovat s těmi patetickými monology, ale to by se to muselo dát číst. Velké odhalení na konci jsem odhalila ještě před koncem, ale vlastně se mi to líbilo, a dokonce mě to i dojalo. Co už se mi ale nelíbilo, bylo to, že hlavní hrdinové skončili spolu. Mně na jejich vztahu teda nic romantickýho nepřišlo a mnohem víc bych brala konec, jako že se jejich osudy nepopiratelně významně protly, aby si navzájem ukázali, co je to skutečná láska a nezdolnost, ale pak by si šli každý svou cestou... Nicméně, já tu knihu nenapsala, že jo (bohužel a bohudík) :D

haWranka
21.09.2022 4 z 5

Opravdu napínavé, nemohla jsem se odtrhnout. Celou dobu mi byla zima! A měla jsem chuť na kávu. Příběh je skvělý, výborně napsaný, velmi silný. Paradoxně bych vyčetla tu romantickou linii. Na mě to bylo občas až moc přeslazené. Konec mě trochu zklamal (velké překvapení jsem prokoukla, ale doufala jsem, že autor bude mít víc odvahy zařídit konec trochu jinak). Navíc autor má nějakou zvláštní fixaci na holení nohou, v téhle situaci by to bylo asi to poslední, co by mě zajímalo. :)

peeetta
17.09.2022 4 z 5

Napínavý příběh o zřícení letadla a následného boje o přežití. Proloženo vzpomínkami Bena na seznámení se s manželkou Rachel a jejich vyvíjející se vztah. Porovnání vyprávění Ashley o snoubenci.

Limonadovyjoe
10.09.2022 3 z 5

3,5/5
“Překážky se musí překonávat jedna po druhé.”

Takové 6 dní a 7 nocí v zamrzlé americké divočině kdy hlavní hrdina Ben je takový Macgyver, který zvládne úplně vše i když je to občas už trochu nereálné.
Sledujeme dvě dějové linky - hru o přežití Bena a Ashley, a zároveň se pomocí nahraných vzkazů na diktafon brodíme vztahem Bena a jeho manželky Rachel. Jen jedna dějová linka však končí happyendem. Kniha je na míru dělaná pro velký americký film, velká láska, vůle k přežití, srdceryvné scény a kýčovitý konec… Ale co si budem, nejsrdceryvnější mi na tom přišla smrt losího mláděte :).. no nic kniha je čtivá a napínavá a jako oddechovka na vypnutí dobrý. A až narazím někde v TV na film, ráda kouknu.

kopeceli
10.09.2022 3 z 5

Tak jsem to dočetla. Místy jsem s tím měla práci. Sem tam jsem něco přeskočila.
Nevím, jak napsat komentář, protože popis přírody je zajímavý, myšlenky do citátů se vyskytují, bylo by o čem přemýšlet, kdyby... Nemůžu si pomoci, připadá mi ten příběh povrchní. A ty vypjaté emoce ohledně lásky, až za hrob dokonce, abychom si poplakali. Jenže já s pláčem nepospíchám, když se na mé srdce vrhají citoví predátoři. O smrti vím příliš mnoho.

hana1039
09.09.2022 5 z 5

Audiokniha :
Je mi úplně jedno, jestli je to uvěřitelné nebo né,ano, hodně,, návodů jak přežít,, ale i tak to byl krásný příběh s hlasem od Marek Holý...

DK197
26.08.2022 4 z 5

AUDIOKNIHA: Kniha s neuvěřitelně šikovným hrdinou a neuvěřitelně odolnou hlavní hrdinkou. Celá dvojice působí, jako že rozhodně nepatří do průměrné populace, ale já si celou dobu právě proto říkala, že bych chtěla být v krizové situaci stejná jako ona. Chtěla bych se naučit šířit její neuvěřitelný humor, který mě na knížce hrozně bavil. A rozhodně bych chtěla někdy ztroskotat s někým, jako je hlavní hrdina. S mužem, co zapojí fantazii a poradí si v každé situaci, nebo se o to alespoň snaží. S mužem, který by mě nikde nenechal, ačkoliv by to znamenalo, že umřeme oba dva. Je to příběh lidí, jimiž se můžete inspirovat. Má atypický průběh a bohužel typický konec. Ale já to knížce odpustím, protože jinak na ní v podstatě není nic špatně. Ve svém žánru dílo určitě patří k originálním a pokud podle ní opravdu natočili film, tak si ho ze zvědavosti ráda pustím.

Lenka541
21.08.2022 5 z 5

Jedním slovem "krásná". Knížka se mi líbila moc. Nechyběla v ní tragédie,smutek,smrt, napětí, strach a vůle o přežití , ale i láska, něha, lidská pokora a touha pomoci druhému člověku.

Obelix15
20.08.2022 5 z 5

Velice pěkné zpracování příběhu o vůli přežít. Člověk naplno prožívá celou cestu plnou nástrah od spadlého letadla až po převoz do nemocnice. Prakticky u každé nástrahy se člověk sám nad sebou zamyslí jak by se asi v dané situaci zachoval on sám. Důležitým hrdinou celého příběhu je dle mě hlavně pilot, který se řídil heslem "vždy připraven", a svým vybavením zajistil lepší startovní pozici pro mladou dvojici při cestě za záchranou. To vše doplněno o znalosti šikovného doktora, který má s lezením a horskou turistikou vlastní zkušenosti. Konec mě moc nepřekvapil, jelikož indícií během nahrávek na diktafon bylo vcelku dost. Ale přesto byl konec více než emočně vypjatý. Celý příběh je okořeněn humorem, který dodává energii a sílu hlavním postavám - za mě dobrý!

Jessybelle
19.08.2022 5 z 5

Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdami, no nakonec pět, ale...
Myslím, že vše už tu bylo někdy napsáno. Nicméně kniha se mi líbila, je čtivá, nutí vás číst dál, abyste věděli, jak dopadne.
Ben je hodně zajímavý, takový tak trochu "MegGaivr", má své kouzlo, ale není až příliš dokonalý?... (Teda asi až na svůj vlastní život)
Ashley je pro mě hrdinka, i když po vlastní zkušenosti se zlomenou nohou (a jako není to procházka růžovou zahradou doma v pohodlí), je to snad super žena, že se dokáže i zasmát a vtipkovat...a to vše v šílených podmínkách s minimem prášků od bolesti a nohou ve finále zlomenou víc než jednou... To je až skoro nereálné, ale budiž...
A další neméně úžasnou postavou, kterou tu nezmiňujete, je Grover, svými názory by otevřel oči spoustu lidem. Kapitoly s ním jsem si užívala...
A tak vlastně smekám klobouk před autorem, který je všemi těmito osobami.
Knihu si určitě ještě jednou za čas přečtu, a pravděpodobně vyhledám další knihy.

Hakate
14.08.2022 5 z 5

Po přečtení nenacházím ta správná slova, která by tento příběh vystihl. Skvělé napsané drama. Dojemný a emočně velmi silný příběh. V jisté části knihy slzička ukapla. Sympatické postavy. Dva silné charaktery, které se neznají a ocitnou se spolu na hraně přežití a kterým ani v takové situaci nezmizí humor.
Opravdu krásné drama, od kterého se nelze odtrhnout.
Napsáno s úžasnou lehkostí, ale přesto obsahující všechno.

Doporučuji.

Olga980
02.08.2022 5 z 5

Kniha je velmi čtivá. Zajímá situace, její řešení, vzájemné vztahy... Celkově moc hezké, konec mne překvapil.

IvaKo
17.07.2022 3 z 5

Dramatický příběh muže a ženy, kteří se náhodou ocitnou v krajně kritické situaci, kterou se snaží společně překonat a tím poznávají nejen jeden druhého, ale i sami sebe. Příběh o naději, odhodlání, odpovědnosti a lásce. Styl vyprávění se pohybuje mezi příručkou o přežití v divočině a červenou knihovnou, ale dohromady je celkem čtivý.

Jája92
17.07.2022 4 z 5

Při hodnocení jsem váhala, zdali mám dát tři nebo čtyři hvězdičky. Neboť z postav Bena a Ashley jsem měla po celou dobu knihy rozporuplné pocity. Při čtení mě někdy štvali, občas mi přišel Ben až příliš dokonalý, mezi vyprávěním mi občas překážela vsuvka, kde se vlastně odvyprávěl příběh Bena a Rachel a teprve ke konci knihy čtenář pochopí, proč tomu tak bylo.
Každopádně s napětím jsem četla boj o přežití Bena, Ashley a pejska. Obzvlášť v horkých dnech si číst o třeskuté zimě v horách bylo dosti mrazivé. Konec mi přišel poněkud přeslazený a nereálný, přiznávám, že jsem si knihu vybrala především kvůli čtenářské výzvě a čekala jsem od knihy malinko více.