Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352721/bmid_hora-mezi-nami-1fZ-352721.jpg 4 1138 383

Přichází bouře a provoz na letišti v Salt Lake City je ochromen. Novinářka Ashley je nervózní, že nestihne vlastní svatbu, a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se tihle dva vůbec neznají, objednají si spolu charterový let, aby se navzdory nepříznivému počasí dostali domů včas. Jejich letadlo ale havaruje a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Jak dlouho tu budou uvězněni? Jak si obstarají potravu a přístřeší? Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a čelí krutým nástrahám nemilosrdné divočiny. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

The Mountain Between Us , 2010

ThePeace135
10.03.2019 5 z 5

Kate Winslet a Idris Elba na obálce... Říkám si, "Co to asi bude?" ... Film jsem nezaznamenala, ale tohle mě zaujalo a ono whoho, naprosto super. Zhltla jsem to za pár dní a nedokázala se odpoutat, protože co kdybych přišla o jakýkoliv detail z téhle neskutečné cesty za záchranou. Úžasný survival román o dvou přeživších po pádu vrtulníku uprostřed zasněžených hor. Neskutečně napínavé počtení, kdy se přiznám, jsem místy přeskakovala o pár stránek dál, abych zjistila, jestli se jim opravdu ten kus cesty podaří ujít, a neumřela na nedostatek kyslíku, jak jsem místy četla se zatajeným dechem. A možná ten konec byl jako z červené knihovny, ale přesně v tomhle případě mi to nevadí, protože tady si myslím, že to bylo na místě. Protože kde jinde se ty lidi do sebe bože měli zamilovat, než na místě, kde mohli být celou dobu sami, poznávat sami sebe i sebe navzájem a hlavně, kdy si sáhli na to nejhlubší dno svých sil a zjistili, že i když pro sebe na začátku byli jen dva cizinci, byli ochotní bez váhání jeden pro druhého riskovat život. Palec hore a plných 5 *...

Adel153
02.03.2019 5 z 5

Úžasná kniha kterou jsem přečetla jediným dechem. Nemohla jsem se vůbec od ní odtrhnout. Hned poté jsme shlédla film který byl hezky natočený , ale přišlo mi jako by to s knihou nemělo částečně nic společného. Knihu můžu s klidem doporučit.

kveta1410
01.03.2019 5 z 5

Napínavé, pěkně čitelné. Kniha se mě moc líbila. Film už nic moc

Restang
14.02.2019 5 z 5

Normálně bych po takové knize nesáhla, na doporučení se stalo. Nádherná kniha, nádherný příběh, trocha dobrodružství. Rozhodně doporučuji k přečtení. Od autora zkusím další knihu

Christine1611
12.02.2019 5 z 5

Úžasná kniha, velmi mě překvapil konec, něco takového jsem vůbec nečekala. Nejdříve jsem viděla film, který se mi líbil, ale po přečtení knihy jsem se na film znovu podívala a změnila na něj názor. Kniha se mi líbila mnohem více a budu na ni určitě dlouho vzpomínat.

michaela3483
03.02.2019

První jsem viděla film, pak četla knihu a dnes jsem pro srovnání znovu pustila film.
A musím říct, že kniha se mi líbila víc, jen konec se mi líbil víc ten filmový.

sorceress15
28.01.2019 4 z 5

Romantické knížky nemám moc v oblibě, ale tato mě nalákala tématem bojem o přežití. I když se většinu času snaží hlavní hrdinové zachránit, tak mi to nepřijde moc uvěřitelné. Hlavní mužská postava je až moc dokonalá a ta ženská mi nebyla moc sympatická. Závěr mi celkový dojem z knížky vylepšil, ale jinak jsem byla spíše zklamaná. Asi jsem měla moc velké očekávání.
Za ten závěr dávám hvězdičku navíc.

Chytuš
20.01.2019 3 z 5

Ach to jsou ta očekávání... Čekala jsem drsný román o přežití v mrazivé divočině okořeněný romantickými prvky (pokud by o romantiku nešlo, zjevně by nebylo složení přeživších "healthy female in her breeding age" a atraktivní muž středního věku); dostala jsem ale hlavně romantiku s prvky survival románu. Ne že by ústřední dvojice nebojovala o holé přežití, ale ten boj byl tak trošku učesaný a ačkoli to jistě nebyl autorův záměr, já se o ně nebála ani chvilku... Závěrečné vyústění romantické zápletky mi bohužel taky bylo jasné zřejmě mnohem dřív, než mělo (ačkoli se autor do poslední chvíle snaží o matení čtenářek), takže jsem ani nemohla úlevně oddechnout v těch správných momentech... Nicméně román je napsán čtivě, romantické duše s dobrodružnou povahou určitě nadchne.

lotos
15.01.2019 5 z 5

Kniha mne nadchla,přesně ten typ kdy vím,že nepůjdu na film abych si nemusela vybírat :) vím, že se k ni budu vracet

AnieAnne
04.01.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, až mi bylo líto, když jsem ji dočetla. Několik drobných odchylek od filmu, který jsem viděla jako první, ale myslím, že ku prospěchu příběhu :)

Mišule_11
01.01.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, nenechala mě chvíli v klidu a její čtení mě bavilo! :)
Byla jsem zvědavá, jestli se hlavní hrdinové dokážou společnými silami zachránit a zda po pádu letadla přežijí v horách bez skoro žádného vybavení..tudíž napnutá až do samotného konce, příběh byl dosti čtivý a já se těším i na filmové zpracování, snad mě také nezklame..! :)

Mlsnákočka
29.12.2018 5 z 5

Moc krásná kniha. Bavily mě jak pasáže z Benovy minulosti, tak samotný děj. Velké nasazení o záchranu života. Závěr mě trochu překvapil, vůbec jsem si nedovedla představit, jak to vlastně dopadne.

PetraChvílová
14.12.2018 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film, ten se mi líbil moc. Knihu jsem četla až po nějakém čase a líbila se mi ještě víc. Samotná katastrofa ustoupila silnému příběhu lásky. Doslova jsem byla v příběhu utopena. Za mě tedy všech pět.

inkatenysek
02.12.2018 5 z 5

Příběh nejen o náhodném setkání, jedné nabídce, leteckém neštěstí, snaze přežít a zachránit toho druhého, ale také o velké lásce, partnerských vztazích, rodičovství, minulosti a touze po druhé šanci a novém začátku.

Tento román mě naprosto nadchl a nevím, proč jsem jeho přečtení tak dlouho odkládala. Zpočátku jsem se teda trochu obávala, že se vše bude točit pouze kolem přežití v divočině a hledání záchrany. O to víc jsem pak ale byla příjemně překvapená, když jsem v textu začala postupně odkrývat i příběh o Benově minulosti a velké životní lásce. O lásce, po které určitě touží mnozí z nás. Nikdy bych nevěřila, že může muž napsat něco tak krásného a romantického. Konec celého příběhu mě úplně dostal. S něčím takovým jsem v průběhu čtení vůbec nepočítala... Asi se ze mě taky vážně stává cíťa, protože jsem to zase obrečela.

Jo a zařekla jsem se, že se na film dívat nebudu. Nechci si zkazit dojem z knížky.

85098211
25.11.2018 5 z 5

Nádherný, opravdově lidský příběh, který mne uchvátil a zanechal ve mně hlubokou stopu. Po celou dobu jsem Benovi, Ashley i Rachel fandila a závěr mi vehnal slzy do očí. A vůbec mi nevadilo, že je kniha možná tak trochu nereálná. Abych řekla pravdu, nad tím jsem nepřemýšlela ani zlomek sekundy ;-). Autor umí výborně psát, kniha je vynikající a mně nezbývá než dát plný počet. Kromě toho tajně doufám, že se mi brzy do rukou dostane další kniha od něj...

Yustina
10.11.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, více než film..

sgjoli
28.10.2018 4 z 5

Tak tahle kniha mne fakt mile překvapila. Čekala jsem „pouhý“ survival o dvou lidech, co se ocitnou uprostřed ničeho, ale ono to mělo „něco víc“. Hlavní mužský hrdina Ben mne zaujal svým myšlením a způsobem, jakým nahlíží na život. Autor sem také skrze něho vmísil řadu filozofických otázek o životě. Čtenář si tak užije nejen skvělý příběh o přežití a o vůli a touze žít dál, ale také ho kniha nenásilnou formou přiměje přemýšlet o některých důležitých věcech v životě. Skvělé, užila jsem si to.

ivana02
22.10.2018 2 z 5

Knižní megahit, který mě velice zklamal. Ráda totiž čtu skutečné příběhy lidí o boji o přežití, tudíž toto byl oproti nim "čajíček". Sice je jasné, že bych to nechtěla zažít, ale v porovnání s literaturou faktu, autor hlavním hrdinům cestu velice usnadnil, ba přímo na podnose připravil. Ta náhoda, že další jediný přeživší je ortoped (aby vám opravil zlomenou nožičku), který s sebou veze spacák, kompas... Prvoplánované, žádné překvapení ani napětí, konec to dorazil.

PetK
15.10.2018 3 z 5

První přídomek, který mě k této knize napadá, je "americký". A to ve smyslu zabarvení příběhu, jeho závěru a především patosu, který vyvstává na povrch především při retrospektivních částech, kdy hlavní hrdina mluví ke své ženě. Nejsem tohoto stylu úplný zastánce, takže tohle mě moc nenaplňovalo. Na druhou stranu to autor sem tam vyvážil docela humornými dialogy.
Okolo poloviny knihy jsem musela "přetrpět" takovou tu zřejmě nutnou část "jak přežíváme v divočině, v podstatě furt stejně...". Pak to zase začalo být o něco zajímavější. Ve třech čtvrtinách jsem věděla, jak to dopadne.
Tož tak. Přiznám se, že očekávání byly o něco vyšší než zážitek. Není to blbé, ale ani mě to nijak nenadchlo.

Toffee
13.10.2018 3 z 5

Dobře napsaný, zajímavý příběh o přežití v ledové divočině. Ben byl skoro až moc dokonalý, ale zase, když už bojovat o život, tak s ním. Zvláštní ale bylo, že ačkoli jsou tam dvě hlavní postavy, ta ženská je celou dobu jen objektem, který je třeba dostat dolů. Okolnosti tomu sice nahrávají, ale i tak bych čekala trochu vyváženosti.