Hora lebek: V Japonsku plném duchů

Hora lebek: V Japonsku plném duchů https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142170/bmid_hora-lebek-v-japonsku-plnem-duchu-LH3-142170.jpeg 4 27 6

Lafcadio Hearn (1850–1904) byl jedním z prvních cizinců, který přijel do pomalu se otvírajícího se Japonska druhé poloviny 19. století. Byl jím zcela okouzlen a zůstal až do své smrti. Ve sbírce Hora lebek najdeme povídky vycházející z různých japonských tradičních žánrů od čistého hororu až po duchařské eseje.

Literatura světová , Horory , Povídky

Vydáno: , Volvox Globator

In Ghostly Japan , 1899

changaj
25.04.2019 5 z 5

Hearn píše se zaujetím a láskou pro japonskou kulturu. Knížka je pozoruhodným "hybridem" není to ani etnografická studie, ani sbírka příběhů, je to prostě to, co autora (editora?) na japonské kultuře zaujalo. Takže tady najdeme zamyšlení, pověsti, přísloví, zážitky autora na cestách Japonskem, poezii a ještě něco navíc. I přes tuto určitou roztříštěnost zprostředkovává kniha Japonsko velmi plasticky a přístupně.

midloch
23.01.2019 4 z 5

K hororům má tahle útlá knížečka hodně daleko, spíše jde o různé zajímavosti, postřehy a mytologické příběhy z tradičního Japonska. Každopádně, knížka je to zajímavá, pokud vás zajímá Japonsko.

eraserhead
25.10.2018 4 z 5

Hodně zajímavá a zvláštní kniha u níž se vlastně nedá moc říci, o čem je. Je o Japonsku, o tom vám řekne opravdu hodně. Mytologické příběhy s velkým oparem horroru se zde mísí s objevnými články poodhalujícími to i ono z tajemství tohoto zvláštního ostrova. Otisky Buddhových chodidel, osudy feny, taje japonské poezie, strašidelné příběhy v kotnrastu s realitou. Opravdu neobyčejné a zvláštní. Máte-li rádi Japonsko, tahle kniha byla napsána pro vás.

Nazli
14.09.2017 4 z 5

Opět váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nakonec dávám čtyři, poněvadž tato
kniha je jednou z těch lepších (nejen) hororových povídek, které jsem měla možnost číst. Rozhodně doporučuji.

FiliaNoctis
24.07.2017 5 z 5

Autor je znamenitým sprievodcom vo svete tajomných japonských zvykov, zvláštnych reálií a príbehov. A tá záhadná poetika, ktorou je kniha poprášená ako kúzelným prachom... ach ...Veľmi hodnotná útla knižôčka.

puml
26.05.2013 5 z 5

Hearn je skvělý spisovatel a vypravěč, který dokáže zprostředkovat pohled na svět pomalu mizející tradiční japonské kultury se svými svéráznými specifiky. Vynikající soubor povídek a úvah, které prozrazují okouzlení vypravěče japonskou kulturou a jejími rituály a příběhy. Doporučuji.

Japonsko tajemno japonská literatura strašidelné příběhy

Lafcadio Hearn
řecká, 1850 - 1904