Porodní bába od řeky Hope

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Výjimečný prozaický debut vtáhne čtenáře do 30. let 20. století, kde se v drsných apalačských horách denně odehrávají nesmírné křivdy i zázraky života. Patience Murphyová, mladá samotářská žena, jejíž minulost obestírá tajemství, je nejtalentovanější porodní bába na míle daleko. Přirozeně ji to táhne tam, kde je chudoba největší a kde si černošští usedlíci nemohou dovolit drahého doktora. Patience si pomalu buduje reputaci a přivádí na svět děti, které by – spolu se svými matkami – jinak nepřežily. Její schopnosti propůjčované těm nejubožejším jsou však lidem v uzavřené a předsudky zamořené komunitě trnem v oku. Když si za pomocnici vybere černošku, přitáhne k sobě další vlnu zášti, ale také mnohá nečekaná spojenectví....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/278507/porodni-baba-od-reky-hope-ODx-278507.jpg 4.5260
Série:

Porodní bába od řeky Hope (1.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
Orig. název:

The Midwife of Hope River (2012)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (101)

Kniha Porodní bába od řeky Hope

Přidat komentář
sabca
dnes

Velmi čtivá knihu z amerického venkova začátkem 20tého století. Pateince, která má za sebou pohnutý život a musí se skrývat pracuje na venkově jako porodní bába a to velmi dobrá. Protože pomáhá u porodu velmi chudým ženám, často nedostane zaplaceno. Přesto toto povolání dělá ráda a s láskou. Doporučuji knihu přečíst.

PetaZ
29. června

Pekna kniha, kterou jsem precetla za jeden den, byla to prijemna zmena proti zanrum, ktere bezne ctu

_Michelle_
26. června

Příběh, tak jako řeky Hope, příjemně plynul a unášel mě proti proudu času do apalačských hor, kterými mě provedla sympatická a kurážná porodní bába s velkým srdcem Patience Murphyová. O téma porodnictví se nijak zvlášť nezajímám. Byla jsem tedy příjemně překvapená, když si mě autorka získala natolik, že jsem po dočtení této knížky ihned otevřela druhý díl. Myslím, že na knihu měla velice pozitivní vliv autorčina dlouholetá praxe porodní asistentky a bohaté životní zkušenosti, které jsou hodné ocenění.

Alíša236
24. června

Uvěřitelné, čtivé, poučné - pro mě zatím ne tolik známá oblast amerických dějin.

Pavlaj
16. června

Pěkné, čtivé. Poutavě popisuje život na americkém venkově v době hospodářské krize, dotýká se i rasové otázky, a to přitom není z amerického Jihu. Přečteno jedním dechem.

marli58
11. června

Nahlédnutí do 20. a 30. let minulého století prostřednictvím hezkého životního příběhu sympatické porodní báby. Příběh je protkaný i historickými událostmi té doby - hospodářská krize, krach na burze, prohibice, rasismus a s tím spojené těžkosti, kdy rodiny neměly čím zaplatit za pomoc při porodu... A dočkala jsem se i hezkého konce této její životní etapy :). Určitě stojí za přečtení.

Kami97
10. června

Krásná kniha odehrávající se v 30. letech v Západní Virginii. Porodní bábu Patience - Lizbeth jsem si rychle oblíbila. Příběh se mi zaryl pod kůži i tím, že jsem chvíli žila v místech, ve kterých vyrůstala i Patience.

Listicka3253
31. května

Přečteno jedním dechem. I když je to odpočinková literatura, je napsaná čtivě, nechybí napětí a hlavně jsem si užívala přívětivost, vřelost a odvahu hlavní postavy. Hned jsem začala číst i další díl.