Hop nebo trop

Hop nebo trop https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301881/mid_hop-nebo-trop-rOK-301881.jpg 4 54 15

Mája777
11.08.2022 5 z 5

Perfektní čtení na dovolenou. Můžete číst a nemusíte moc přemýšlet, příběh hezky plyne a vy ho prožíváte s hrdiny. I ty vtipné a životpotvrzující pravdy zde mají své místo.
Nejprve jsem několikrát viděla seriál, když jsem čirou náhodou narazila na knížku, musela jsem ji mít. Docela ráda bych si přečetla i pokračování, protože to seriál měl. Tak si ho asi pustím :).
Knížku určitě doporučuji. Je to milé a vtipné čtení a příjemné odreagování.
(11. 8. 22 - 17 886 - 37)

Lauralex
28.06.2021 5 z 5

Zlatý střípek v naší domovině. Pro tyhle české staré klasiky mám slabost a na těch z pera Pelantových jsem vyrostla. Seriál je jeden z mých nejoblíbenějších z české tvorby, takové moje guilty pleasure, a v roce 2011 jsem si ho oblíbila natolik, že jsem si příběhy musela přečíst i v knižní podobě. Kde je Chýlková a Issová, to má grády. Seriál znám opravdu z paměti, takže to pro mě nebylo nic nového, spíš jako bych se dívala na seriál bez obrazu, ale stejně jsem se skvěle bavila, užila jsem si to stejně jako seriál a pořád to mělo to kouzlo. Dnes, v roce 2021, po deseti letech skoro na den přesně jsem měla takový záchvěv nostalgie a po knížce jsem sáhla znovu. A pořád to oplývá tou skvělou lidskou, tragikomickou atmosférou, kterou si užívám a která nezevšední.

Je to psáno jednoduchou, nenásilnou formou, krásným a humorným českým stylem, který má zkrátka něco do sebe. A v tomto případě jsem i radši, že jsem knihu četla až po zhlédnutí seriálu, protože jsem přesně viděla všechny ty situace a herce, a o to víc se mi to líbilo. Bavilo mě to jako dítě, jako dospívající a baví mě to i jako dospělou. Skvělé oddechové čtivo na léto a kdykoliv na zlepšení nálady, které se nám fakt povedlo. A docela mě mrzí, že další čtyři díly taky nemají knižní zpracování, určitě by bylo taky super.

Jirikk
04.03.2020 4 z 5

Vyborny, to mne bavilo číst

Fzuzik
20.06.2019 5 z 5

Jak seriál tak kniha mě bavili. :)

Zoy
14.09.2017 3 z 5

Lehké čtení na víkend

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná a velice čtivá kniha. Zcela vyjimečně nemohu říci, jestli je lepší knížka nebo film, protože obě verze příběhů mají své velké kouzlo. Ideální pro víkendový odpočinek.

ZdivocelaReny
19.03.2015 4 z 5

Příběh, který mě nikdy nepřestane bavit. Parta třicátníků, Bára Dušková a čtyři adrenalinové výpravy... Bezvadná kombinace, zvlášť když je z autorské dílny manželů Pelantových.
Nejradši mám příběh Losera a Pavly, je takový (ne)všední a pravdivý... ;)

1v8na
19.08.2014 5 z 5

bylo to naprosto super a senza. Stálo to za to. Líbil se mi jak film, tak i kniha. Nejlepší na tom všem byl představitel Mikuláše a Ondráše. Dva kontrasty, ale stály za to. Byla to krása.

zuzepka
27.07.2014 5 z 5

Rychlé dovolenkové čtení.Take jsem stále srovnávala s televizí a měla herce před očima.Pro mě má kouzlo kniha a užiju si příběh ještě víc než u obrazovky.Tak za mě plný počet.

Poutnice
08.10.2013 4 z 5

četla jsem jí ve službě a hned jsem ji musela poslat dál, bylo to fajn čtení - na zasmání, na zamyšlení, sem tam ukápla i slza. Chtěla jsem původně koukat na seriál, ale jakmile to nedávají denně, tak zapomínám, kdy co je...ale kniha stála rozhodně za to :)

Lzicenka
20.08.2013 5 z 5

Nemám moc možnost sledovat televizi a po shlédnutí jednoho dílu seriálu jsem sáhla po knize. Nezklamala a bylo mi líto, že už končí.

aychend
25.10.2012 5 z 5

Příjemné, vtipné, pořád jsem viděla Chýlkovou a ostatní před očima. :-)

Jajulle
14.09.2012 5 z 5

Seriál byl skvělej tak, jsem hned šla po knížce. Je to takové pohodové odpočinkové čtení, nic náročného. Sranda, napětí, prostě taková oddychovka.

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Skvělé čtení a spousta fotek! Moc doporučuji na špatnou náladu jako lék.

mynonka
19.11.2011 4 z 5

výborné letní čtení...:)

Autoři knihy

Ivo Pelant
česká, 1953
Eva Pelantová
česká, 1955

Kniha Hop nebo trop je v